مقدار ریزش طبیعی موی سر چقدر است

مقدار ریزش طبیعی موی سر چقدر است

مقدار ریزش طبیعی موی سر چقدر است: ممکن است به تازگی متوجه ریزش موهایتان شده باشید قبل از نگرانی درمورد این موضوع باید بدانید که براساس نظر دکتر فرانسیسکو فوسکو ریزش 50 تا 100 تار مو در طول روز طبیعی است و همچنین ریزش مو بنابر شرایط فصلی و اب و هوایی هم ممکن است تحت تاثیر قرار بگیرد به طوری که این عدد در تابستان کمتر و در پاییز بیشتر است.مثلا ممکن است شما پس از استحمام در یک فصل سرد متوجه شوید موهای بیشتری نسبت به حالت نرمال از دست داده اید.
علاوه بر موارد گفته شده عوامل دیگری مثل تغییر ناگهانی در رژیم غذایی، شروع استفاده یا قطع مصرف قرص‌های ضدبارداری. البته باید در نظر داشته باشید که ایا بین ریزش مو و عوامل یاد شده تاخیری(معمولا 6 ماهه ) وجود دارد یا خیر.

مقدار طبیعی ریزش مو

البته در موارد ی از ریزش مو که

1) در پوست سر خود متوجه نواحی خالی از مو و سکه مانند شدید باید سریعا به پزشک خود مراجعه کنید چرا که این علایم ممکن است نشانه ی بیماری alopecia areata یا طاسی منطقه‌ای باشد این بیماری یک بیماری خود ایمنی است که بر اثر حمله ی سیستم ایمن یبه فولیکول های مو ایجاد میشود البته نگران نباشید زیرا این بیماری با تزریق کورتیزون(داروی سرکوبگر سیستم ایمنی) تا حدودی قابل درمان است.

2) در پوست سرتان احساس خارش، قرمزی ،حساسیت و برآمده بودن (ناصاف و پوسته پوسته) کردید لازم است تا به پزشکتان مراعه کنید چون این علائم میتواند نشان دهنده ی آلرژی و التهاب طولانی مدت باشد

3)همچنین اگرمتوجه شدید میزان ریزش موهایتان خیلی بیشتر و ناگهانی تر از حالت طبیعی است وحتی ممکن است تا یک ماه ادامه یابد بازهم لازم است به پزشک مراجعه کنید.درصورت ریزش موهای ناحیه گیجگاه(در طرفین سر) و جلوی خط رویش مو همراه با سابقه خانوادگی الگوی ریزش موی زنانه هم ممکن است علائم مشابهی را مشاهده کنید

 

اگر سایز موهایتان کوتاهتر شده است این مسئله به دلیل شکستن تارهای مو مثلا دراثر استفاده از اتو مو میباشد. برای ترمیم موها لازم است که مراقبت موهای‌تان باشید و بدانید که حالت‌دهنده‌ها باعث ارتجاعی شدن موها می‌شوند، برای مراقبت موها باید به دنبال محصولاتی باشید که علاوه بر مو برای پوست سر هم مناسب باشند چرا که آسیب ،خشکی و ترک خوردگی پوست سر، اسیب پذیری و شکنندگی و سستی موها را نیز به دنبال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 17 =