رنگ طبیعی موها با سلامتی در ارتباط است

رنگ طبیعی موها با سلامتی در ارتباط است

یکی از چیز های که باعث تغییر در جذابیت صورت می شود رنگ مو سر شما است که علاوه بر جذابیت می تواند رازهایی در مورد سلامتی شما  را هم نشان دهد که در اینجا منظور ما رنگ طبیعی مو است و تغییری در رنگ آن ایجاد نشده است و به طور ارثی از پدر و مادر به فرزندان رسیده است در این مطلب قصد داریم در مورد ارتباط رنگ مو و سلامتی مواردی را بیان کنیم با ادامه مطلب همراه ما باشید.

 

رنگ موها می تواند خطر سرطان پوست را پیش بینی کند 

درجهان 1-2 درصد افراد دارای موهای قرمز هستند ولی با این وجود 16%  از مبتلایان به سرطان پوست بدخیم ( ملانوم ) از کسانی است که موی قرمزی دارند.

تحقیقاتی صورت گرفته است که نشان می دهند که ژن های خاصی که با علایم موهای قرمز و هم کک و مک مرتبط بوده ، باعث پیش روی سرطان پوست تا 42% شده و  با جهش های ژنی اتفاق می افتد و مانند این است که 21 سال در معرض نورخورشید قرار گرفته باشید.

رنگ موی طبیعی

کسانی که دارای موهای قرمز بوده در احساس درد هم بدشانس هستند در تحقیقاتی که صورت گرفته افراد دارای موهای قرمز از دندان پزشکی نسبت به افراد دیگر بیشتر خواهند ترسید که تقصیر آن ها هم نیست و بدلیل ژن هایی هست که با موهایشان مرتبط است ، بدن آن ها با بی حس کننده های خاصی مقاوم شده است که بعد از اینکه آمپول بی حس کننده به دندان آنها تزریق می شود نسبت به افراد دیگر درد بیشتری را در هنگام انجام عمل دندانپزشک احساس خواهند کرد. بنابراین برای افراد دارای موی قرمز لازم است که از مقدار دوز بیشتری برای بی حس کردن آن ها استفاده کنند.

 

رنگ مو امکان دارد خطری برای کاهش بینایی چشم ها باشد 

هنگامی که سن افزایش پیدا می کند، دژنراسیون ماکولا که به وابسته به سن (AMD) است باعث می شود که بینایی چشم ها کاهش یابد، در (AMD) معمولاً بینایی چشم ها مقداری تار خواهد شد و در کسانی که سن آن ها بیشتر از 60 سال شده و کسانی که سیگار می کشند خطر مبتلا شدن به این مشکل (AMD) در آن ها دو برابر است.

ولی این اینطور که معلوم است که رنگ مو در این مشکل نقش خواهد داشت و کسانی که موهای قرمز و بلوند دارند و در سنین نوجوانی در زیر نورخورشد بیشتر از 2 ساعت در روز های تابستان قرار گرفته اند ، در مقایسه با کسانی که در دوران نوجوانی کمتر در جلوی نور خورشید بوده اند بیشتر احتمال اینکه به AMD دچار شوند هست.

و کسانی که دارای موهای تیره بوده در بررسی ها نشان داده اند که افزایش AMD در آن ها وجود نداشته است .

 

رنگ مو امکان دارد ابتلا به پارکینسون را در افراد زیاد کند

بررسی ها نشان داده است که کسانی که دارای موهای قرمز هستند در مقایسه با افراد مو مشکی خطر ابتلا به پارکینسون در آن ها بیشتر خواهد بود به خصوص در کسانی که قبل از اینکه به سن 70 سالگی برسند به این بیماری مبتلا شوند، ژن های خاص افراد مو قرمز موثر است.

با وجود اینکه هنوز به صورت دقیق اثبات نشده است ولی محققان آن را بعنوان یک فرضیه قبول کرده که رنگدانه که به موها رنگ خواهد داد امکان دارد به سمومی وصل باشد که افراد را از خطر ابتلا به پارکینسون نجات خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − سه =