گیاه مورد برای رشد مو و جلوگیری از ریزش مو

گیاه مورد برای رشد مو و جلوگیری از ریزش مو

اثرات شفا بخش گیاه مورد: مورد و خواص جالب آن در این مقاله مورد بررسی قرار می گیرد. افراد زیادی دچار ریزش مو می شوند. خود این موضوع می تواند ناشی از اختلالات هورمونی – رژیم های لاغری نا بجا و زیاده خواهانه – عوامل افزایش دهنده میزان استرس در خانه و محل کار و… باشد.

این حالت می تواند به صورت خالی شدن ناگهانی نواحی خاصی از سر نیز بروز پیدا کند. اما راه حل این موضوع چیست؟ حتما باید به پزشکان پوست و مو مراجعه نمود و هزینه های گزافی پرداخت؟ این قدر نا امید نباشید. گیاه مورد موجب تقویت ریشه ای موی شما می شود. تار موی شما را استحکام می بخشد. و حالت بهتری به آن ها می دهد.

سابقه تاریخی گیاه مورد

گیاه مورد و مصرف آن در ایران سابقه زیادی داشته اند. این سابقه به جهت درمان و تقویت ریشه های مو بوده است که اخیرا مطالعات پژوهی در این زمینه خاصیت درمانی گیاه مورد را اثبات نموده است. ممکن است همین حالا نیز در اثر عواملی که در بالا گفته شد و یا مشکلات قارچی، دچار کم مویی و ضعف در ریشه موهایتان شده باشید. ممکن هم هست این ضعف در نتیجه رنگ کردن های مکرر و استفاده از این رنگ کننده ها باشد.

استفاده از گیاه مورد

طرز استفاده از گیاه مورد

البته شامپو ها هم که فقط به صورت پاک کننده عرضه می شوند می توانند به ریشه مو آسیب برسانند. معمولا ادعا می شود که این شامپو ها خواص طبیعی دارند، ولی چیزی به جز یک Cleaner یا پاک کننده نیستند. اما چطور گیاه مورد در تقویت ریشه موی سر نقش دارد؟ خیلی ساده است. طبق یک نظریه علمی هر چه بیشتر اکسیژن به ریشه مو برسد، رشد آن تسهیل می گردد.

مورد باعث افزایش جریان خون در روی سر می شود و به این ترتیب اکسیژن بیشتری هم به ریشه ها می رسد. حکمای قدیمی مانند زین‌الدین ابوالفضائل اسماعیل بن حسین جرجانی این گیاه را برای تقویت ریشه مو و همچنین سیاه شدن رنگ آن بسیار توصیه و تجویز می نمودند.

 

گیاه مورد یا مورت به صورت دم کرده – روغن مورد – عرق مورد – پودری – و تندوری وجود دارد. هر کشور و منطقه هم بسته به فرهنگ خود از این فراورده ها استفاده می نمایند. مانند آفریقا و هند که از تندور آن استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سیزده =