هلیله سیاه راه حل طب سنتی برای رفع سفیدی مو

هلیله سیاه راه حل طب سنتی برای رفع سفیدی مو

همگام با بالا رفتن سن, موهای انسان شروع به سفید شدن می‌کند. گاهی نیز قبل از کهونت سن و در سنین جوانی دچار سفیدی مو می‌شوند. متخصصان طب سنتی راه حل های فراوانی برای رفع این مشکل جلوی پای ما می‌گذارند. در ادامه به ذکر چندین مورد آن می‌پردازیم:

 

هلیله سیاه: این گیاه یکی از گیاهان بسیار مفید در درمان امراض به شیوه سنتی است. این گیاه در سه فصل سال رشد می‌کند, سه نوع مختلف دارد و آن را به نام های متعدد می‌شناسند. اندازه یک دانه حلیله سیاه مثل اندازه یک دانه عناب است. یکی از خواص حلیله سیاه جلوگیری از سفید شدن زودرس مو و درمان آن است.

هلیله سیاه برای برطرف کردن سفیدی مو

روش مصرف: هر روز صبح بعد از بیدار شدن, یک یا دو عدد حلیله سیاه بخورید. بدین صورت که دانه حلیله سیاه را داخل دهانتان بگذارید و اجازه دهید خیس بخورد و نرم شود. آرام آرام آن را بجویید و قورت دهید. این کار را به مدت یک الی دوسال ادامه دهید تا نتیجه آن را مشاهده کنید.

 

نکته: می‌توانید حلیله سیاه را با روغن بادام شیرین چرب کنید تا زمختی آن از بین برود.

نکته: مصلح حلیله سیاه, عسل است. آن را مقداری عسل ترکیب کنید و بعد بخورید.

هلیله سیاه برای مو

خواص هلیله سیاه

این گیاه مواد مضر و اضافی را از مغز و حلق خارج می‌کند. رطوبت حلق و چرک آن را از بین می‌برد. برای بهره مندی از خواص این گیاه, آن را روغن بادام یا عسل مخلوط کنید بخورید. مزه این گیاه خیلی خوشایند نیست و حالت گس دارد.

خاصیت دیگر این گیاه این است که باعث بهبود عملکرد معده می‌شود, سموم را از بدن پاک می‌کند, حافظه را تقویت می‌کند, سبب نشاط و سلامت است, شکم و روده را روان می‌کند, مزاج را پاکسازی و متعادل می‌کند در صورت استفاده طولانی مدت, موها را مشکی و تیره می‌کند و سفیدی آنها را از بین می‌برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − هشت =