روش هایی برای سبز کردن و رشد دوباره مو ها

روش هایی برای سبز کردن و رشد دوباره مو ها

تاثیر ماساژ در پوست سر با افزایش جریان فشار خون باعث غذا رسانی به پیاز مو می شود توسط تحقیقات مختلفی به اثبات رسیده است.

شما می توانید فقط با دست های خود معجزه ای کنید که شاید برخی ترکیب های شیمیایی هم از انجام آن عاجز باشند. اگر می خواهید معجزه کردن با دست هایتان را فرا بگیرید با ما همراه باشید.

در هنگامی که موهای شما شروع به ریزش میکنند می توانید سراغ راه های مختلفی بروید. می توانید از داروهای خوراکی یا موضعی استفاده کنید و اگر آن ها بی تاثیر بودند در مرحله ی آخر می توانید به کاشت مو متوصل شوید.

ماساژ سر

اما اگر می خواهید جلوی ریزش موهای خود را بگیرید باید بدانید استرس نقش موثری در ریزش موهای شما دارد و با ماساژ پوست سر یا دیگر قست ها با رسیدن به آرامش مورد نیاز می توانید از این استرس ها خلاص شوید. همانطور که گفته شد ماساژ سر اصلا فرآیند پیچیده ای نیست و فقط کمی باید دقت کنید.

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) ماساژی که برای جلوگیری از ریزش موی سر انجام می گیرد را هم می توانید به همراه روغن رزماری و هم بدون آن انجام دهید. روغن رزماری از موادی است که باعث تقویت موی شما شده و ماساژ همراه با آن می تواند موثرتر باشد.

فقط در هنگام ماساژ به میزان فشری که به پوست سر شخص وارد می کنید  توجه داشته باشید تا خود شما عاملی برای ریزش موهای شخص قلمداد نشوید.
برای فراگیری ماساژ پوست سرمراحل زیر را بادقت بخوانید

1. مرحله اول
ابتدا در صورت وجود روغن رزماری دست های خود را به این روغن آغشته کنید و پس از آن به آرامی کف دست راست را از پایین فک و در نزدیکی گوش به سمت پایین گردن بکشید و سپس این حرکت را مجددا با دست چپ تکرار کنید. زمان لازم برای این حرکت روی تمامی عضلات گردن به مدت 3 دقیقه است. این مرحله با تقویت عضلات و پوست گردن باعث می وشد تا با از بین رفتن چربی ها این عضلات با افتادگی مواجه نشوند.

روش هایی برای سبز کردن و رشد دوباره مو ها

2. مرحله دوم
از گردن آغاز كنيد

3. مرحله سوم
در این مرحله با این نوع ماساژ سبب افزایش مقاومت ریشه ی مو شوید.

همانطور که روی شکل مشاهده می کنید در این مرحله انگشتان شست خود را روی دو نقطه ی مورد نظر قرار داده و با حرکت دایره ای باعث افزایش مقاومت ریشه مو و تحریک برای رشد بیشتر موها شما شوید.

روش هایی برای سبز کردن و رشد دوباره مو ها

برای پیدا کردن نقطه های مشخص شده 4 انگشت یک دست خود را به صورت نیمه باز از قسمت بالایی گوش روی سر قرار دهده و محلی را که آخرین انگشت شما قرار میگیرد با انگشت شستتان که آغشته به عصاره ی رزماری باشد به صورت دایره ای ماساژ دهید.

باز هم اشاره می کنم که مراقب باشید ماساژ شما برای جلوگیری از ریزش خود عاملی برای ریزش موهای شخص تلقی نشود و فشار بیش از اندازه سبب آسیب به موهای شخص نشود.

4. مرحله چهارم

اعصاب را تنها در 3 دقیقه تقویت کنید.

از بین بردن استرس و تنش ها یکی از عواملی است که به جلوگیری از ریزش موی سر کمک می کند و همچنین می تواند در بهبود رویش موی شما تاثیرگذار باشد.

روش هایی برای سبز کردن و رشد دوباره مو ها

برای این کار دو دست خود را در دوطرف سر فرد قرار داده و پایین ترین قسمتی که موی شخص در آنجا رشد می کند را به مدت 2 الی 3 دقیقه با انگشت شستتان به آرامی ماساژ دهید.

5. مرحله پنجم
3 دقیقه ی دیگر برای ماساژ قسمتی دیگر

این ماساژ کمی به بررسی تخصصی تر جای ماساژ نیاز دارد. ابتدا از فرد بخواهید بر روی شکم قرار گیرد و سپس نقطه ی بین استخوان های کتف فرد و روی مهره ی سوم ستون فقرات او را ماساژ دهید.

روش هایی برای سبز کردن و رشد دوباره مو ها

همانطور که در تصویر نشان داده شده است انگشتان شست خود را روی این نقطه قرار داده و به صورت همزمان با یک فشار کوچک توسط هر دو انگشت ماساژ را آغاز کنید. با گذشت زمان می توانید این فشار ار کمی افزایش دهید ولی به صورتی نباشد که به شخص آسیب برساند. مدت زمان این ماساژ همانطور که گفته شد 3 دقیقه است.

6. مرحله ششم
با ماساژ نقطه ی مورد نظر به تنظیم ترشح هورمون ها کمک کنید.

در این مرحله که آخرین مرحله ی ماساژ نیز هست باید در آغاز به پیدا کردن نقطه ی موردنظر بپردازید. ابتدا از او بخواهید به پشت بخوابد و سپس به اندازه ی 4 انگشت بسته به سمت زیر ناف بیمار حرکت کنید. این همان نقطه ی مورنظر است که در تنظیم هورمون ها و ترشحات داخل بدن موثر است.

روش هایی برای سبز کردن و رشد دوباره مو ها

سرانگشتان هر دو دست را یکی پس از دیگری ( ابتدا دست راست و سپس دست چپ ) در این نقطه قرار دهید و به آرامی شروع به دادن ماساژ کنید.

ماساژ دادن این نقطه علاوه بر این که به تنظیم هورمون های بدن کمک می کند در رشد موها نیز موثر است.

 

خواص روغن رزماری

باید بدانید که این نوع ماساژ می تواند همچنان که می تواند باعث افزایش گردش در پوست سر شود می تواند در خون رسانی و تغذیه بهتر سلول های سر و پیاز مو نیز موثر واقع شود.

برای درمان ریزش مو می توانید از روغن های گیاهی زیادی استفاده کنید اما بخاطر داشته داشته باشید که رزماری می تواند یکی از بهترین انتخاب های شما باشد.

این روغن با خاصیت ضد التهابی که دارد به بهبود وضعیت موهای شما و ریشه های آن کمک زیادی می کند.

شما می توانید برای ماساژ پوست سر علاوه بر روغن رزماری از عصاره ی آن نیز استفاده کنید که درخشندگی و بهبود کیفیت رشد موهای شما را به دنبال دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + نوزده =