روش های پیشگیری از وقوع موخوره

روش های پیشگیری از وقوع موخوره

ممکن است تا به حال با مو خره مواجه شده باشید. عوامل متعددی برای ایجاد موخره وجود دارد که در ادامه به روش های برای جلوگیری از آن می پردازیم :

پیشگیری از وقوع موخره

یک متخصص پوست در مورد موخره می گوید که آن یک مشکل شایع است که بلندی و خشکی موها می تواند به ایجاد آن کمک کند.

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) متخصص پوست ” سبکتکین ” بیان می کند که رنگ کردن موها با رنگ های شیمیایی حاوی اکسیدان و یا دکلره کردن موها، استفاده ی نامناسب و زیاد از سشوار و برسهای پلاستیکی و شامپوهای نامناسب باعث ایجاد موخره می شود.

درمان موخوره
وی همچنین می گوید بین بلندی موها و موخره و شکنندگی موها رابطه ی مستقیم وجود دارد پس اگر موهای بلندی دارید احتمال ایجاد موخره در موی شما بیشتر است. موخره با خراب کردن ساختمان مو باعث دو شاخه شدن مو می شود که اگر به آن رسیدگی نکنید وضع وخیم تری را برای شما به همراه می آورد.

 

او برای درمان موخره و پیشگیری از آن بیان می کند که تا حد امکان از شامپوهایی که حاوی نرم کننده هستند استفاده کنید و انتهای موها را از محل ایجاد موخوره کوتاه کنید و روزی دوبار با روغن های طبیعی آن را چرب کنید تا دیگر برایتان این اتفاق تکرار نشود.
از کارهایی که باید از انجام آن ها برای ابتلا به موخره بپرهیزید استفاده از برس های پلاستیکی و فلزی و شانه کردن موهای خیس است.

وی پیشنهاد می کند موهای خود را با شانه های چوبی و هنگامی که خشک هستند شانه کنید.

وی همچنین گفت اگر این مراحل کارساز نبود و یا وضعیت موهای شما بسیار وخیم باشد برای جلوگیری از آن و درمان موخره هرچه سریع تر به یک متخصص پوست و مو مراجعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 8 =