روش بلند کردن مژه ها و بررسی مزایا و معایب

روش بلند کردن مژه ها و بررسی مزایا و معایب

راه های مختلفی توسط کارشناسان برای افزایش طول مژه ها بیان شده که علاوه بر زیبایی مزایا و معایب دیگری نیز با خود به دنبال دارد که ما به بیان این مزایا و معایب می پردازیم تا شما خود راه حل مناسب برای افزایش طول مژه هایتان را انتخاب کنید.

 

استفاده از مژه ی مصنوعی

مزایا:

مژه های مصنوعی انواع مختلف با قیمت های مناسبی دارند که می توانید آن ها را در بازار تهیه کنید. این مژه ها شامل مژه های طبیعی تا مدل هایی بسیار بلند می شوند که بسته به سلیقه ی شماست. این مژه ها در صورت استفاده ی درست می توانند چندبار پاسخگوی نیاز شما باشند و حتی برای اینکه این مژه ها طبیعی تر به نظر برسد می توانید از مژه های تکی استفاده کنید و مزیت آن ها نسبت به ریمل این است که می توانید به راحتی پس از بازگشت از مهمانی آن ها را از چشم خود جدا کنید.

مژه پرپشت

معایب:

برای استفاده از این مژه ها شما کمی به تجربه نیاز دارید و اگر بار اول است که می خواهید از آن ها استفاده کنید می تواند وقت گیر و آزار دهنده باشد و چسب زدن آن ها کمی چشم های شما را اذیت کند و اگر درست از آن ها استفاده نکنید شاید راز داشتن مژه های مصنوعی برملا شوند. اگر بخواهید در طولانی مدت از آن ها استفاده کنید هزینه ی زیادی روی دست های شما می گذارند.

خلاصه:

شما می توانید مژه ی مصنوعی دلخواه خود را به راحتی و با قیمت دلخواه بسته به نوع سلیقه تان تهیه کنید و باید در نصب آن کمی صبر و حوصله به خرج دهید.

 

رنگ کردن مژه ها

مزایا:

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) یکی از شگردهایی که می توانید بدون تغییر در تعداد مژه ها و بدون نیاز به استفاده از ریمل در بازه ی زمانی طولانی تری مژه هایتان را بلند تر و پرپشت تر نشان دهد رنگ کردن است. رنگ کردن مژه ها زیاد سخت نیست و خودتان می توانید این کار را انجام دهید اما اگر روی مژه های خود حساس هستید می توانید آن را به آرایشگر واگذار کنید. علاوه بر رنگ کردن کاشتن مژه می تواند راه حل دیگری باشد اما باید بدانید که که کاشتن مژه ها در ابتدا و در ادامه ( به دلیل نیاز به ترمیم ) هزینه های زیادی را می تواند به همراه داشته باشد.

معایب:

همه خانم ها تقریبا از عوارض رنگ کردن موها روی پوست سر خود مطلع هستند. حال تصور کنید این عمل را در کنار یک بخش حساس بدن به نام چشم انجام دهید. این کار باعث تحریک زیاد چشم ها و به خطر انداختن آن ها می شود و حتی در مواقعی می تواند به از داست دادن بینایی منجر شود و توجه داشته باشید همانطور که گفته شد رنگ کردن مژه ها بدون بلند کردن موهای شما آن ها را پرپشت نشان می دهد و اگر شما می خواهید به بلندی مژه هایتان کمک کنید باید روش دیگری به جز رنگ کردن را انتخاب کنید.

خلاصه:

اگر حس می کنید چشم های شما حساس هستند و یا حاضر نیستید بخاطر داشتن مژه های زیباتر بینایی خود را به خطر بیندازید توصیه می کنیم از رنگ کردن مژه ها صرف نظر کنید و در صورتی که تصوری غیر از این دارید برای پرپشت نشان دادن مژه های خود این کار را به دست یک فرد با تجربه بسپارید تا زیانی به دنبال نداشته باشد.

 

اکستنشن یا کاشت مژه

مزایا:

اکستنشن مژه های مصنوعی هستند که دیگر شما را وادار نمی کند تا هر دفعه آن ها را از چشمان خود جدا کنید و بار دیگر با زحمت روی چشم های خود قرار دهید. اکستنشن ها می توانند در حدود 1 ماه روی چشم های شما قرار داشته باشند و شما را از زدن ریمل بی نیاز کنند.

در روش های دیگر شاید باتوجه به برخی ویژگی ها محدودیت هایی در استفاده از آن روش وجود داشته باشد اما استفاده از اکستنشن هیچ محدودیتی را به همراه ندارد و همه افرادی که حتی چشم های حساسی دارند یا از لنزها استفاده می کنند می توانند از آن استفاده کنند و در انتخاب این مژه ها دست های شما باز است و فقط لازم است پیش از استفاده از آن ها از یک متخصص نظر بخواهید.

معایب:

وقتی بیان می شود که در استفاده از آن محدودیتی وجود ندارد و نیازی نیست مکررا تکرار شود و در طول یک ماه تنها یک یا دو بار باید انجام شود قطعا واضح است که برای استفاده از این همه مزیت باید هزینه ی بیشتری را بدهید و  فقط باید دقت داشته باشید که چشم های شما عضو بسیار حساس بدن شما هستند و در استفاده از این وسیله و انتخاب یک متخصص برای انجام آن به دقت بیشتری نیاز دارد.

ابتدا ببینید به لاتکس حساسیت دارید یا خیر. اگر پاسخ مثبت است باید چسب هایی را انتخاب کنید که حاوی این ماده نباشد و همچنین این چسب ها به طور کلی نباید فرمالدهید داشته باشند.
این مژها نیاز به مراقبت دارند. در هنگام کارهایی که می توانند در رابطه با چشم شما باشند ( مثل شست صورت، پاک کردن آرایش و حتی بد خوابیدن ) باید کمی حساسیت بیشتری به خرج دهید.

خلاصه:

استفاده از اکستنشن ها برای تمامی افراد و با هر سلیقه ای می تواند یک راه مناسب تلقی شود. اکستنشن ها دیگر دردسرهای مژه های مصنوعی یا استفاده از ریمل را با خود به همراه ندارد اما ترمیم آن به صورت یک یا دو بار در ماه می تواند کمی هزینه بر باشد.

 

استفاده از روغن های طبیعی برای مژه ها

مزایا:

همیشه استفاده از روش های خانگی و طبیعی در عین ارزان بودن از امنیت بالاتری برخوردار بوده و آسیب های کمتری را به دنبال دارد. روغن های چون روغن کرچک، نارگیل، بادام، زیتون و ویتامین E می توانند یک انتخاب خوب، امن و طبیعی برای بلند تر شدن و زیبایی مژه های شما باشند.

با توجه به خواست خود می توانید یکی از آن ها همچون روغن کرچک که بهترین آنهاست را انتخاب کنید و نیازی نیست که همه ی آن ها را استفاده کنید اما مخلوط این روغن ها هم می تواند در افزایش طول مژه های شما اثر بخش باشد.

این روغن ها علاوه بر اینکه بر روی مژه های شما می تواند تاثیر خوبی داشته باشد استفاده از آن ها بر روی ابروهای شما نیز می تواند مفید واقع شود. آن ها را برای مدتی طولانی به عنوان مثال شب پیش از خواب و با یک وسیله ی تمیز ( برای عدم سرایت آلودگی به چشم ها ) مانند برس ریمل به چشم های خود بزنید و همانطور بخوابید.

معایب:

هر مزیتی معایبی نیز به دنبال دارد. در این مورد کم بودن سرعت تاثیرگذاری نیز عیب محسوب می شود و اگر شما مژه هایی شگفت انگیز و فوق العاده را می خواهید باید از انجام این روش صرف نظر کنید و تنها این روش می تواند در طولانی مدت نتیجه ی متعادلی را به همراه داشته باشد.
برای استفاده از این روش متذکر شدیم که حتما از یک وسیله ی تمیز استفاده کنید. در صورت آلودگی آن شما می توانید به چشم هایتان آسیب برسانید و در صورت استفاده ی زیاد از روغن چشم های شما کثیف می شوند و سنگینی آن باعث آزار چشم های شما شود.

خلاصه:

استفاده از روغن های طبیعی یک روش امن است که هزینه ی کمی دارد اما این روش برای بازدهی سریع اصلا روش خوبی نیست اما می تواند به افزایش کیفیت مژه های شما، بلند تر شدن، ضخیم تر شدن آن ها و مرطوب تر شدنشان کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + پنج =