ماسک های مناسب برای مو

ماسک های مناسب برای مو

همیشه مراقبت از موها با صرف هزینه های زیاد انجام نمی پذیرد و در موارد بسیار زیادی موهای شما به دلایلی بسیار کوچکی با مشکل مواجه شده اند و کیفیت و زیبایی خود را از دست داده اند. در اغلب موارد هم افراد این مشکلات کوچک را به دکتر متخصص ارجاع نمی دهند و با درمان های خانگی که معمولا مثمر ثمر نیز واقع می شوند این مشکلات را برطرف می سازند.

روشهای طبیعی برای رهایی از موهای وز

ممکن است در بسیاری از مواقع وز شدن موهای تان شما را آزار دهد اما راه حل های زیادی برای خلاصی از وز موهایتان وجود دارد :

آب گازدار

خشک شدن موها بصورت طبیعی بدون استفاده از سشوار باعث می‌شود تا موهای شما وز شود. آب گازدار می تواند چاره ی کار شما باشد. برای استفاده از این نوع درمان پس از اینکه مانند معمول موهایتان را آبکشی نمودید در انتها یک بار نیز با آب گاز دار این کار را انجام دهید.

روشهای طبیعی برای رهایی از موهای وز

سرکه سیب

سرکه سیب نیز می تواند راه حل مناسب دیگری باشد که مفید واقع شود. سرکه سیب را نیز می توانید پس از شستشوی موهایتان به شکل معمول با مقداری مساوی آب مخلوط کرده و عمل آب کشی را با مخلوط حاصله انجام دهید.

ماءالشعیر

ماء الشعیر برای کسانی پیشنهاد می شود که موهایی فر دارند زیرا موهای فر هنگامی که خشک می شوند زیبایی خود را در مقایسه با زمانی که خیس هستند از دست می دهند. ماءالشعیر باعث می شود تا موهای فر شما در همان الت خود ثابت نگه داشته شوند. برای استفاده از آن ماءالشعیر را به موهای خود اسپری کنید یا به تمامی موهای خود بزنید.

نرم کننده طبیعی

نرم کننده ها می توانند چاره ی کار شما باشند اما نرم کننده های طبیعی علاوه بر نتیجه بخش بودن اطمینان بیشتری از نظر سلامتی برای شما به همراه دارند. برای ساخت یک نرم کننده ی طبیعی می توانید یک فنجان سس مایونز را با نصف آووکادو مخلوط کرده و تا جایی همزدن را ادامه دهید که حالت چسبی به خود بگیرد. نرم کننده ی ساخته شده را روی موهای خود قرار دهید و سپس بپوشانید تا موثر واقع شود. پس از 20 دقیقه می توانید موهای خود را با آب آبکشی نمایید. برای تاثیرگذاری بیشتر به صورت مرتب و هفته ای یک بار این عمل را تکرار نمایید.

روغن زیتون و نارگیل

روغن های طبیعی به طور کلی برای کیفیت موها بسیار مناسب هستند. روغن زیتون و نارگیل تا حد بسیار زیادی وز بودن موهای شما را از بین می برند. اگر این روغن ها را به طور مستقیم روی موهای خود بریزید شاید موهای شما بیش از حد چرب به نظر برسند پس بهتر است مقدار کمی را روی دستان خود بریزید و سپس به موهایتان بمالید تا به نتیجه ی دلخواه برسید.

صاف کننده های سرامیکی

استفاده از صاف کننده ها ( که با حرارت موهای شما را صاف می کند ) به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود ولی در مواقع اندکی که مجبور هستید از آن ها استفاده کنید حتما از جنس سرامیکی آن ها و در حداقل دمای ممکن استفاده نمایید.

افزایش ضخامت موها

افزایش ضخامت موها

تخم کتان

تخم کتان می تواند در افزایش ضخامت موهایتات به شما کمک کند. برای استفاده از آن تخم های کتان را به مدت 5 روز در مقداری آب قرار دهید و سپس مایع حاصله را به پوست سرتان مالیده و پس از 25 دقیقه آبکشی نمایید.

حنا

رنگ حنا در مواقعی و برای برخی از افراد آزار دهنده است پس در استفاده از حنا دقت بیشتری داشته باشید. حنای بدون رنگ می تواند چاره ی کار شما باشد. حنا را به همراه آب داغ و چند قطره آب لیمو ( یا ماست ) مخلوط و به موهایتان بزنید و اجازه بدهید برای تاثیرگذاری 1 ساعت بر روی موهای شما قرار گیرد. در ماه اول یک بار در هفته و در ماه دوم یک هفته در میان این عمل را انجام دهید.

انرژی دادن

گردش خون در سر شما می تواند یک راه حل مناسب باشد. برای اینکار می توانید در روز زمان کوتاهی ( 10 دقیقه ) به صورتی دراز بکشید که سرتان پایین تر از بدنتان قرار گیرد و خون در آن گردش پیدا کند. همچنین شانه زدن موها از پشت گردن به سمت بالا باعث می شود از ریزش آن ها جلوگیری شود و به ریشه های ضعیف مو انرژی داده شود.

 

براق کردن موها

سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ برای براق کردن و افزایش جذابیت موهایتان می تواند یک راه حل مناسب باشد. پس از اینکه سفیده های تخم مرغ زده شده را به موهایتان مالیدید با آب و سرکه ی سیب موهای خود را آبکشی نمایید.

شامپو براق کننده

برای ساخت یک شامپوی فوق العاده که موهایی براق برای شما به ارمغان بیاورد ژل درون 4 برگ آلوورا را به همراه یک قاشق عسل به شامپوی خود اضافه کنید.

مخلوط کامل

می توانید با مخلوط کردن روغن هایی چون روغن بادام، نارگیل، کنجد و آووکادو به همراه یک قاشق عسل ماده ای برای براق کردن موهایتان بسازید. موهایتان را پس از اینکه این مخلوط را یک ساعت روی آن ها قرار دادید و با یک حوله پوشاندید، آبکشی نمایید.

مخلوط زیبا کننده

می توانید از مخلوطی که از اختلاط 3 قاشق غذاخوری عسل به همراه 4 قاشق غذاخوری روغن کرچک ، یک زرده تخم مرغ و مقداری آلوورا به دست می آید استفاده کنید. پس از اختلاط این مواد آنقدر بزنید تا یک دست شده و پس از اینکه آن ها را به موهایتان مالیدید برای تاثیرگذاری اجازه دهید یک ساعت روی موهایتان بماند و در انتها می توانید با روغن رزماری آماده ( یا روغن رزماری که خودتان از جوشاندن برگ های رزماری بدست می آورید ) موها را آبکشی نمایید.

 

برطرف کردن شوره سر

رزماری

شما می توانید یک قاشق چایخوری رزماری را داخل یک فنجان آب در حال جوش بریزید و بگذارید کمی بجوشد و پس از صاف کردن آن را روزی یک بار به موهای خود بمالید ( رزماری دارای خاصیت از بین برندگی شوره سر با حمله به باکتری ها و قارچ ها را دارا می باشد )

مخلوط آویشن

1 قاشق غذاخوری رزماری را به نیم لیتر آب ( دو لیوان ) جوشیده شده بیفزایید و بگذارید 5 دقیقه دیگر بجوشد. پس از آن 1 قاشق غذاخوری آویشن به آن اضافه کرده پس از یک ربع مخلوط را صاف و به موهای خشک بمالید. استفاده از این مخلوط نیازی به آبکشی ندارد.

لوسیون سیب زمینی

5 عدد سیب زمینی پخته شده، پوست کنده شده و له شده را به همراه 10 قطره ید، 10 قطره آب لیموترش، نصف قاشق چای خوری روغن بادام و 10 قطره روغن لیمو که در داروخانه ها موجود است را مخلوط کرده و هر بار یک ربع پیش از اینکه به حمام  بروید مخلوط را به موهای خود بزنید. لازم نیس هر بار این مخلوط را بسازید و می توانید این مخلوط را در یک ظرف شیشه ای دربسته در یخچال نگه دارید.

 

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) همچنین می توانید 2 قاشق چای خوری آویشن را به همراه 2 قاشق چای خوری اکلیل کوهی و دو سوم فنجان آب جوش مخلوط و بگذارید 20 دقیقه بماند و پس از اینکه آب مخلوط را جدا کردید درون بطری بریزید و مقداری سرکه سیب به آن اضافه کردید خوب هم بزنید. بعد از اینکه موهای خود را آبکشی کردید می توانید از محلول ساخته شده استفاده کنید. محلول را روی موهای خود بریزید و ماساژ دهید. هم چنین می توانید قبل از خواب در بین دفعات شامپو کردن ها از محلول ساخته شده برای برطرف کردن شوره استفاده کنید.

این محلول را هم نیز مانند مخلوط قبل می توانید در یک جای خشک و خنک برای مدتی نگه داری نمایید.

 

رساندن ویتامین به موها

ماسک زرده تخم مرغ

برای ساخت این ماسک می توانید 1 زرده تخم مرغ را با  2 قاشق غذاخوری روغن کرچک و یک قاشق غذاخوری پودر ویتامین A که می توانید با پودر کردن کپسول های ویتامین A بدست آورید مخلوط کنید. مخلوط ساخته شده را روی موها و به خصوص ریشه موها بمالید و پس از ماساژ برای تاثیرگذاری اجازه دهید 2 ساعت روی موهای شما قرارگیرد و پس از آن با آب ولرم آبکشی نمایید. از این مخلوط می توانید برای جلوگیری از ریزش موهای خود نیز استفاده کنید.

سیب زمینی

آب یک سیب زمینی را گرفته و از مخلوط 2 قاشق چایخوری از آن با 2 قاشق غذاخوری ژل آلوورا و 1 قاشق غذاخوری عسل بر روی ریشه ی موهایتان استفاده کنید وپس از آن موهایتان را بپوشانید و اجازه دهید برای تاثیرگذاری این مخلوط به مدت 2 ساعت روی موهای شما بماند. برای تاثیرگذاری از این مخلوط دوبار در هفته استفاده کنید و پس از استفاده موهای خود را با آب و شامپو آبکشی نمایید.

شادابی را برای خود به ارمغان بیاورید

شادابی را برای خود به ارمغان بیاورید

مخلوط شیر و زرده تخم مرغ

مقداری شیر را به 1 زرده تخم مرغ ( پس از اینکه زرده را آنقدر زدید تا کف کند ) اضافه کنید و در صورتی که گلاب در دسترس دارید می توانید یک قاشق غذاخوری گلاب نیز به مخلوط خود اضافه کنید. پس از اینکه مخلوط را به مدت ده دقیقه تا یک ربع روی موهای خود قرار دادید آن ها را آب ولرم آبکشی نمایید.

 

از بین بردن چربی های آزار دهنده

ماست و جوش شیرین

با استفاده از اختلاط ماست ( 5 قاشق غذاخوری )، جوش شیرین ( یک قاشق غذاخوری ) و آب لیموی تازه ( یک قاشق غذاخوری ) مخلوطی برای از بین بردن چربی ها آزار دهنده موها و پست سر ایجاد کنید. پس از اینکه مخلوط را آماده ساختید آن را به مدت 40 دقیقه روی پوست سر خود قرار داده و سپس با آب آبکشی نمایید. برای تاثیرگذاری بیشتر می توانید هفته ای یک بار از این مخلوط استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =