ماسک هایی برای سیاه کردن مو و رفع سفیدی مو

ماسک هایی برای سیاه کردن مو و رفع سفیدی مو

عوامل بسیار زیادی علاوه بر افزایش سن می تواند باعث شود تا موهای شما رو به سفیدی بگذارند حتی ممکن است این روند سفیدی پیش از زمان معمول و قبل از 30 سالگی برای شما اتفاق بیفتد. اگر این اتفاق برای شما بیفتد ممکن است کمی در مورد آن وسواس به خرج دهید و اگر یک خانم هم باشید قطعا وسواس شما بیشتر می شود. برخی از عواملی که به گفته ی متخصصین در سفیدی زودهنگام مو می تواند موثر باشد عبارتند از : استرس، رژیم غذایی نادرست و یا آلودگی هایی باشد که هر روزه با آن دست و پنجه نرم می کنیم.

ماسک برای رفع سفیدی مو

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) اگر می خواهید بدون استفاده از روش های شیمیایی و به طور طبیعی موهایتان را از سفیدی محفوظ نگاه دارید یا سفید شدن آن ها را تا جایی که می توانید عقب بیندازید می توانید از روش های زیر استفاده کنید :

هندی ها در این زمینه تجربه دارند :

استفاده از انگور فرنگی

انگور فرنگی از میوه هایی است که علاوه بر مغذی بودن می تواند در حفاظت موهایتان از سفیدی به شما کمک کند. انگور فرنگی را می توانید به صورت آبنبات تهیه کنید یا پودر مخلوط شده آن با عسل را می توانید روزی 2 بار استفاده کنید. روغن غنی شده این انگور را می توان پس از شستشوی موها با این پودر، برای چرب کردن موها به کار برد. اگر موهای شما شوره دارد باز هم پودر این میوه می تواند به کمک شما بیاید اما این بار باید آن را با آب لیمو مخلوط کنید و در حدود 2 ساعت پیش از اینکه به حمام بروید و از شامپو استفاده کنید ترکیب ساخته شده را به موهایتان بمالید.

 

استفاده از ماساژ :

سیاه کردن مو

کمبود جریان خون در سر باعث می شود که شما با سفیدی موهایتان مواجه شوید. این کمبود جریان خون می تواند به دلیل استرس، رژیم نادرست و مشکلات وراثتی اتفاق بیفتد. تنها راه چاره ی شما این است که جریان خون در سر خود را افزایش دهید و برای این کار می توانید از ماساژ درمانی استفاده کنید.

ماساژ دادن پوست سر با کاهش استرس های شما می تواند به افزایش جریان خون شما کمک کند. برای اینکه ماساژ دادن تاثیر بیشتری داشته می توانید از روغن هایی چون روغن نارگیل، خردل و … به صورت منظم استفاده کنید.

 

از مواد مختلف طبیعی کمک بگیرید :

ادویه ها می توانند موثر باشند

همه ی ما با ادویه کاری آشنا هستیم. این ادویه برای معطر کردن و خوش طعم کردن در غذاها مورد استفاده قرار میگیرد. شما هم باید این ادویه را در رژیم غذایی خود وارد کنید زیرا می تواند غذای مناسبی برای موها باشد و با مواد بیوشیمیایی که درآن وجود دارد به موهای شما شادابی و استحکام ببخشد. برای سفید کردن موها می توان از برگ آسیاب شده این ادویه به همراه روغن نارگیل که همیشه در درمان موها موثر است استفاده کرد.

در طب سنتی هند که آیورودا نام دارد همیشه توصیه می شود که برای به تاخیر انداختن سفیدی موها می توان از از کره استفاده کرد اما کره ای که از شیر خالص گاو گرفته شده باشد.  تجربه نیز تاثیرگذاری استفاده از آن را نیز تایید کرده است.

 

طبیعت نیز مشکل شما را حل می کند

ماسک های گیاهی چاره ی کار شماست

1-اسپیرولینا (یک نوع جلبک دریایی) : این ماده برخی مواد معدنی را در خود دارد که نادر هم هستند و می توانند در جلوگیری از سفید شدن موهایتان به شما کمک کنند.

2- پروتئین و آمینو اسیدها : پروتئین ها و آمینو اسیدها از موادی هستند که برخی از آن ها می توانند از سفیدی موهای شما جلوگیری کنند و آن را عقب بیندازند. اما باید توجه داشته باشید از این مواد به حد تعادل استفاده کنید و بیش از حد استفاده کردن از آن ها خطرناک است و نمی توان به گمان تاثیرگذاری بیشتر از آن ها استفاده ی بی رویه کرد. این ویتامین ها و آمینو اسید ها را می توانید با مصرف گوشت قرمز، ماهی، شیر، سبزی و حبوبات تامین کنید. همچنین شما می توانید سیستین و تیروزین را که اثر بخش هستند در محصولات ضد سفیدی مو پیدا کنید.

3- ویتامین E : این ویتامین را می توانید در اسفناح، تخم مرغ، شیر، کره، آجیل ها و روغن های نباتی یافت کنید تا برای محافظت از پوست سر خود و موها از آن استفاده کنید.

 

می توان روی حرف بزرگ تر ها حساب کرد :

استفاده از حنا

رنگ موی حنایی احتمالا به مذاق خیلی ها خوش نمی آید ولی در اغلب مواقع مادربزرگ ها آن را خیلی دوست دارند و شاید به شما هم توصیه کرده باشند. اگر موهای شما در حال سفید شدن هستند یا می خواهید از سفید شدن آن ها پیشگیری کنید این بهترین پیشنهاد ممکن است و نباید دست رد به آن بزنید. می توانید برگ حنا را داخل روغن خردل حرارت دهید و این ترکیب را روی موهای خود قرار دهید. خوب موهایتان را با ترکیب ایجاد شده ماساژدهید و برای تاثیرگذاری بگذارید مدتی روی سر شما بماند تا به طور طبیعی خنک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =