با گنجاندن عسل در زندگی خود موهایتان را تقویت کنید

با گنجاندن عسل در زندگی خود موهایتان را تقویت کنید

این ماده با اسمی که دارد همیشه ما را یاد شیرین بودن می اندازند و اما در حین حال خوش طعم بودن را نیز یاد اوری می کند ولی جالب است که در کنار تمامی این مورد هایی که گفتیم جز بهترین داروها و درمان های طبیعی نیز است که فایده ها و مزیت های زیادی هم دارد.

همه افراد از مزیت های این ماده غذایی غنی اطلاع دارند و بی خبر نیستند و به همین خاطر نیست از ان استفاده می کنند و در پی آن هستند که بهترین و مرغوب ترین آن را تهیه کنند تا خاصیت های خود را داشته باشد.

 

در مقاله ای که در ادامه ی متن ما اماده است شما را با فایده هایی از عسل اشنا خواهیم کرد که شاید اصلا نشنیده باشید. بله این ماده غذایی در تقویت و تغذیه ی موها نقشی اساسی و مهمی دارد و به رشد موهای سر شما سرعت می دهد و بهبود می بخشد.ما در این جا هدف ما  بررسی عسل و فایده هایش برای موها هستیم.

نقش عسل در تقویت مو

  • رطوبت موجود در هوا را به خود می گیرد و برای استفاده موها فراهم میکند.

یک نمناک کننده و مرطوب کننده ی طبیعی عسل است که رطوبت هوا را به خود را جذب می کند و آن را به پوست و موی شما می رساند. هم چنین این ماده خشکی موها را از بین می برد و آن ها را نرم می کند و اجازه نمی دهد که موهای شما دچار شکستگی شود.

چون عسل روطوبت گیر است و از هوا رطوبت می گیرد می تواند خشکی پوست و هم چنین چروک های پوست نیز هم موثر باشد. اساسا با نقش هایی که دارد می تواند موها را تقویت کند و سلامت موها را هم افزایش دهد و بلند نگه داشتن موها و رشد موها را تسهیل بخشد.

 

  • عسل می تواند رنگ موها را هایلایت یا به عبارتی روشن کند.

اگر سراغ این هستید که رنگ موهایتان را تغییر دهید عسل را امتحان کنید.علت ان این است که عسل یک آنزیم به نام گلوکز اکسیداز دارد وقتی عسل به مدت زیادی روی موها می ماند پروکسید هیدروژن از خود آزاد می کند که در هایلایتی موها  تاثیر دارد.

برای تهیه کردن ماسک موی هایلایت با عسل : سه قاشق غذا خوری عسل را با به مقدار دو قاشق غذاخوری آب با هم حل کنید و روی موهای خود قرار دهید.مدت زمانی که این ترکیب باید روی موها شما استراحت کند یک ساعت می باشد.

 

  • فولیکول های مو را تغذیه می کند.

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) عسل به تنهایی می تواند فولیکول های مو را تقویت کند و در راستای رشد آن ها شما را یاری کند و اجازه ندهید دچار ریزش مو شوید به این ترتیب تا هر اندازه ای که بخواهید می توانید موهای خود را بلند کنید.

 

  • سرشار و غنی از آنتی اکسیدان می باشد.

اگر به وضعیت و سلامت کف سر خود اهمیت می دهید و مهم است و نمی خواهید موهای شما اسیب ببیند. عسل به خاطر این که میزان قابل توجهی انتی اکسیدان دارد می تواند انتخاب شما باشد.

 

  • دو ویژگی آنتی باکتریالی و ضد عفونی کننده بودن آن حائز اهمیت است.

اگر تا کنون این دو مورد را نمی دانستید اکنون به یک اطلاعات بسیار مهمی و جالبی دست یافته اید که بسیار کاربردی می باشدچرا که با این خصوصیات عسل می تواند از بعضی از بیماری ها مانند اگزما و شوره و پسوریازیس مقابله کند و نتیجه بخش باشد.

 

  • به موهای شما براقیت و درخشندگی می دهد.

دو فنجان اب گرم را تهیه کنید بعد ان با دو قاشق غذا خوری عسل این مقدار حل کنید بعد از این که موهای خود را با شامپو شستید اکنون وقت آن است که موهای خود را با محلولی که درست کردید شست و شو دهید با این کار شما موهای شما برق خواهد زد و حالت کدری نخواهد داشت و در زیر نو آفتاب شفاف تر خواهد بود.

 

  • یک عامل برای زیاد شدن رشد مو می باشد.

علت این که عسل می تواند رشد موها را زیاد کند این است که فولیکول های مو را تحریک می کند و فولیکول ها نیز مجددا به فعالیت خود شروع می کنند و این گونه برای رشد موها موثر واقع می شود.اگر می خواهید به موهای خود حجم دهید مجددا توصیه ی ما به شما عسل می باشد.

 

  • میزان خالصیت افزایش و ناخالصی کم می شود.

عسل فقط فولیکول های موهای مو را تقویت نمی کند بلکه می تواند به تمیز کردن ناخالصی ها نیز هم مفید باشد و تاثیر بسزایی داشته باشد.

این موضوع یعنی کاهش میزان ناخالصی به طور مستقیم برای بهتر شدن اوضاع موی شما تاثیر دارد و رابطه دارند چون که وقتی ناخالصی به وجود می آید در فولیکول های مو ایجاد می شود این ناخالصی ها سبب می شوند که منافذ فولیکول ها بسته شود و وقتی مناافذ بسته شد طبیعتا رشد موها متوقف خواهد شد و در عین حال ریزش مو را به همراه خود خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 16 =