ساخت ژل مو با بذر کتان

ساخت ژل مو با بذر کتان

با بذر کتان برای خودتان ژل موی قوی و سالم بسازید و موهای مواج و فردار خود را به بهترین حالت آرایش دهید. بذر کتان رطوبت موها راتامین میکند و آن ها را مواج و سالم نگه می‌دارد.

 

برای درست کردن ژل موی بذر کتان آن ها را یک شب در آب خیس کنید تا لعاب بدهد؛ سپس به آنها آب اضافه کرده و روی حرارت بسیار زیاد هم بزنید تا به جوش آید. تا هنگامی که غلظت مواد مانند ژله شود هم‌زدن را ادامه داده و بعد شعله گاز را کمتر کنید. هنگامی که دانه ها کتان روی ظرف آمدند می‌توانید شعله را خاموش کنید.

ساخت تقویت کننده مو با بذر کتان

حالا مواد شما آماده صاف کردن هستند.

به محلول صاف شده می توانید مقداری نگهدارنده، روغن های گیاهی مثل بادام و نارگیل، اسانس و .. اضافه کنید. ژل را با همزن یا با دست به خوبی به‌هم بزنید تا قوام مناسبی پیدا کند. حالا می توانید ژل خود را به مدت دو هفته در یخچال نگهداری و استفاده کنید. در صورتیکه نیاز به زمان بیشتری برای مصرف ژل دارید می توانید آن را در فریزر قرار دهید.

 

لازم به ذکر است برای حالت گرفتن موها لازم است مقدار بیشتری از این ژل (به نسبت ژل های دیگر) استفاده کنید تا حالت دلخواه به دست بیاید. پس از خشک شدن ژل روی موها از موهای نرم و مواج و مجعد خود که سختی و خشکی ژل های بازاری را ندارند لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − هشت =