ساختن ماسک گیاهی برای موهای خشک و وز

ساختن ماسک گیاهی برای موهای خشک و وز

10 روش برای ساختن ماسک برای موهای خشک و وز: در دنیا هندی ها به خاطر داشتن موهای زیبا معروف هستند بنابر این می توان به راهکارهای آن اطمینان داشته باشید برای درمان موهای خشک چه چیزی بهتر از درمانی ساده و قطعی برای حل آن می تواند باشد که با آن موهای زیبا و خوش حالتی داشته باشیم در درمان ها هندی ها از مواد طبیعی برای حل این مشکل استفاده خواهند کرد اما همیشه پیشگیری بهتر از درمان است و می توان از خشک شدن موها جلوگیری کرد در این مطلب راه های ساده برای درمان موهای خشک و وز بیان شده که می توانید از آن ها استفاده کنید.

 

علت اصلی به وجود آمدن موهای خشک و وز چیست ؟

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) از علت هایی که باعث خشک و وز شدن موها شده کمبود آب و رطوبت خواهد بود بنابر این اگر موهای خشک و وزی دارید باید در تغذیه آن بیشتر دقت کنید و باید مایعات و آب بیشتری را مصرف کنید. در سبزیجات هم آب زیادی قرار دارد که مصرف آن می تواند در داشتن موهای سالم و با طراوت تاثیر زیادی داشته باشد بنابراین برای بهره بردن از این مزیت ها از سبزیجات و کاهو و کلم که آب زیادی در آن ها نهفته شده می توانید استفاده کنید.

ماسک موی خوب

1- ساختن ماسک مو با تخم مرغ و روغن بادام

یکی از نرم کننده های طبیعی که رطوبت موها را هم بیشتر خواهد کرد روغن بادام است و تخم مرغ هم با ترکیبات مفید موجود در آن باعث ترمیم لایه محافظتی و شفت مو در هنگام خشکی و آسیب دیدگی موها خواهد شد.

برای ساختن این ماسک یک چهارم روغن بادام را با یک عدد تخم مرغ در داخل یک ظرف با هم ترکیب کنید تا یک مخلوط روان و یک دستی درست شود و پس از تهیه آن را روی موهای خود بمالید و بگذارید برای مدت 40 دقیقه روی ان باقی بماند و می توانید با تقسیم کردن موها به قسمت های کوچکتر موها را به طور کامل به این ترکیب آغشته کنید پس از آن هم موهای خود را با یک شامپو و نرم کننده که در ترکیبات آن سولفات وجود نداشته شست و شو دهید و بعد آن را خشک کنید.

2-ساختن ماسک موی میوه آووکادو

در این ماسکی که می سازید ویتامین های E و B وجود خواهد داشت که می تواند رطوبت در موها را بیشتر کرده و این خود باعث ترمیم موهای خشک و وز خواهد شد برای تهیه این ماسک عالی و ارزان قیمت یک عدد آووکادوی له شده را با یک فنجان ماست معمولی ترکیب کرده و آن را به همه قسمت های مو آغشته کنید و اجازه بدهید برای مدت 45 دقیقه این ماسک بر روی موهای شما باقی بماند و پس از این مدت آن را با آب ولرم شست و شو دهید.

3- ساختن ماسک مو با روغن نارگیل و روغن ویتامین E

در ویتامین E مقدار زیادی آنتی اکسیدان وجود دارد که باعث از بین بردن رادیکال های آزاد که موجب تخریب مو شده، خواهد شد و روغن نارگیل هم می تواند به عمق موها رطوبت برساند که این بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

برای ساخت این ماسک مقداری روغن ویتامین E را آورده و به اندازه 4 برابر آن روغن نارگیل تهیه کنید و سپس آن ها را با هم ترکیب کنید و و آن را در داخل یک ظرف در دار قرار داده و در یخچال قرار دهید و آن را به همه قسمت های مو از ریشه گرفته تا نوک تارهای مو آغشته کرده و اجازه بدهید برای مدت 45 دقیقه روی آن باقی بماند سپس آن را شست و شو دهید.

4- ساختن ماسک مو با مایونز

این ماسک برای رفع مشکل موهای خشک و وز تاثیر خیلی زیادی خواهد داشت که می تواند تمام قسمت های از مو که وز و آسیب دیده را بازسازی کند.

برای ساخت این ماسک یک چهارم فنجان مایونز را با یک سوم فنجان روغن بادام و یک تا دو عدد تخم مرغ ترکیب کرده تا یک خمیر یکدست و نرمی درست شود این ماسک را بر روی موهای خود مالیده و برای مدت 1-2 ساعت روی موهای شما باقی بماند

این درمان برای موهای که خشک و وز بوده بسیار تاثیر گذار خواهد بود و می تواند به راحتی در قسمت های از مو را که دچار آسیب دیدگی و وز شده را درمان کند با استفاده از این روش نرمی و زیبایی و درخشش زیاد را به موهای خشک خود باز بگردانید

5- ساختن ماسک با عسل و آب لیمو

با استفاده از عسل و آب لیمو به راحتی می توان موهایی که خشک و وز بوده را درمان کرد و علاوه بر آن استفاده از این ماسک می تواند شوره سر را کاهش بدهد و علت آن وجود ویتامین C در این ماسک به دلیل استفاده از عسل و آب لیمو می باشد.

برای تهیه این ماسک دو قاشق غذا خوری عسل و یک قاشق غذا خوری آب لیمو را در یک فنجان آب ترکیب کرده و خوب به هم بزنید و موهای خود را به وسیله آن آغشته کرده و ماساژ دهید پس از گذشت مدت 10 دقیقه موهای خود را با آب ولرم شست و شو داده و خشک نماید.

بهترین ماسک مو

6- ساختن ماسک با عسل و ماست

از جمله موادی که برای تامین رطوبت پوست و مو بسیار سودمند بوده عسل و ماست خواهد بود برای ساختن ماسک با استفاده از این دو ترکیب لازم است مقدار سه قاشق غذا خوری عسل را در یک فنجان ماست معمولی مخلوط کرده و موهای خود را با این ترکیب مخلوط کنید و اجازه بدهید برای مدت 30 دقیقه روی موهای شما باقی بماند و سپس آن را با آب ولرم و شامپوی که بدون سلوفات بوده شست و شو دهید ماست و عسل مغذی بوده و برای رفع خشکی مو موثر خواهد بود.

7- ساختن ماسک مو با سرکه سیب

سرکه سیب می تواند باعث پاک سازی موها از چربی و آلودگی ها شود و همچنین می تواند رطوبت موها را حفظ و نگهداری کند.

برای تهیه این ماسک 2 قاشق غذا خوری سرکه سیب را در داخل 2 فنجان آب بریزید که این باعث رقیق شدن سرکه سیب خواهد شد پس از آنکه در حال حمام کردن موهای خود را شست و شو دادید، آب موهای خود را گرفته و این ماسک را به موهای خود آغشته کنید و آن را برای چند دقیقه بر روی موهای خود نگه داشته و سپس اقدام به شستن آن کنید و آن را آب کشی کنید.

8- ساختن ماسک مو با آلوئه ورا

ژلی که در داخل گیاه آلوئه ورا وجود دارد می تواند به صورت طبیعی به موها رطوبت برساند و علاوه بر مرطوب و نرم نگه داشتن موها در صورتی که با روغن (باعث نفوذ این زل در مو شده )، مصرف نمایید از خشکی موها هم جلوگیری خواهد کرد و می توانید یک حالت محافظتی برای موها باشد.

برای تهیه این ماسک یک چهارم فنجان ژل آلوئه ورا را در داخل یک یک چهارم روغن ( نارگیل،بادام، زیتون و…) ترکیب کرده و خوب بهم بزنید و موهای خود را با آن غشته کرده و بعد از گذشت 20 تا 30 دقیقه و ماندن روی موها آن را با یک شامپوی ملایم شست و شو داده و خشک نماید.

9- ساختن ماسک مو با شیر نارگیل

در داخل شیر نارگیل پروتئین های مغذی وجود دارد که می تواند باعث نرم شدن و درخشندگی و مرطوبت کردن موها شود و علاوه بر این موارد حالت وز مو ها را هم می تواند از بین ببرد.

برای ساخت ماسک مقداری شیر نارگیل ( بسته به حجم و بلندی مو ) را در داخل ظرفی ریخته و به آن حرارت بدهید پس از آنکه مقداری حرارت دیده و خنک شد موهای خود را با آن ماساژ دهید و برای مدت 30 دقیقه بر روی موها باقی مانده و سپس اقدام به شست و شوی موها کنید.

10- استفاده کردن از روغن ها

یکی از راه هایی که هندی ها برای نرمی و مرطوب کردن موها بهره می برند استفاده کردن از روغن ها می باشد که سبب ترمیم بافت و تغذیه مو خواهد شد. روغن های مناسب برای ماساژ موها و درمان خشکی و وز روغن آرگان، روغن نارگیل، روغن بادام، روغن جوجویا و روغن زیتون می باشد که یکی را بر اساس دسترسی به آن انتخاب کرده و برای درمان خشکی موی خود استفاده کنید.

استفاده از ماسک های خانگی

با بهره گیری از مواد طبیعی که در خانه وجود داشته می توانید موهای خشک را با هزینه ای کم و بدون داشتن عارضه و خطری درمان کنید از ماسک های که بیان شد یکی را که احساس می کنید مناسب هست و قابل تهیه بوده انتخاب و استفاده کنید این ماسک ها را در هفته 1-2 بار استفاده کرده و با دیدن نتایج خارق العاده حاصل استفاده از این ماسک ها آن را جز مراقبت های دائمی برای موهای خود قرار خواهید داد که علاوه بر درمان خشکی مو باعث درخشندگی و زیبایی بیشتر موهای شما خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =