حفظ زیبایی پوست صورت در طول مسافرت

حفظ زیبایی صورت در طول مسافرت

ممکن است افراد هنگامی که در سفر به سر می برند به مشکلات پوستی دچار شوند و زیبایی شان به خطر بیفتد.ما راهکار هایی را برای حل این معضل به شما پیشنهاد می کنیم.

 

۱. در طول سفر و در طول گشت های روزانه ممکن دست های شما به انواع باکتری ها آلوده شود و هنگامی که با دستتان, صورتتان را لمس می کنید, این آلودگی به پوست صورتتان هم منتقل شود و شما را دچار بیماری کند. پس بهترین کار این است که در طول روز بیرون از خانه یا هتل, خیلی به پوست صورتتان دست نزنید.

حفظ زیبایی پوست

۲. در طول سفر با همان محلول همیشگی شستشوی صورت, صورتتان را بشویید. تغییر دادن ناگهانی مارک و نوع محلول شستشوی پوست, ممکن است تعادل اسید پوست را به هم بزند و شما را دچار مشکل کند. پس در طول روز چندین بار با همان محلول صورتتان را شستشو دهید.

 

۳. ممکن است با تغییر محیط و آب و هوا, پوست شما دچار خشکی و خارش شود. پس همیشه صورتتان را بوسیله کرم های مرطوب کننده و آب رسان مرطوب نگه دارید.

 

۴. بهتر است که در طول سفر از آرایش های سنگین بپرهیزید و به استفاده از کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده و یا کرم پودر و پن کیک های سبک اکتفا کنید.

 

۵. تغییرات آب هوا نه در تنها در پوست صورت بلکه در پوست دست و بدنتان نیز تاثیر می گذارند و ممکن است باعث خشکی آن ها نیز بشوند. پس پوست دست و بدنتان را مانند پوست صورتتان با استفاده از کرم مرطوب نگه دارید و به آن ها رسیدگی کنید.

 

۶. هیچگاه چندین بار روی هم آرایش نکنید. بهتر است آرایش قبلی خود را با دستمال پاک کننده آرایش یا شیر پاک کن یا آب بشویید, سپس مجددا آرایش کنید.

 

۷. آرایش زیاد در کسانی که پوست چرب دارند باعث می شود پوستشان چرب تر از چیزی که هست به نظر بیاید و مانع رسیدن اکسیژن به منافذ رویی و زیرین پوست شود. این افراد بهتر است از کرم های ضد آفتاب و کرم پودرهای سبک استفاده کنند.

 

۸. اکثر خانم ها در طول سفر از رژ لب های ۲۴ ساعته استفاده می کنند که دیگر نیازی به تجدید ندارند. اما بدانید که رژلب های ۲۴ ساعته سبب خشکی پوست لب می شوند. پس بهتر است بجای آن ها از وازلین لب یا برق لب یا رژ لب مات همان رنگ استفاده کنند.

 

۹. خستگی بیش از حد باعث سیاه شدن اطراف چشم و گود شدن زیر چشم می شود. برای رفع این مشکل می توان تکه ای یخ یا کیسه آب یخ یا برشی از سیب زمینی را برای چند دقیقه زیر چشم های خود قرار داد تا سیاهی و گودی آن برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 17 =