لیکوئید و شامپو آلپسین C1 و تاثیر آن بر ریزش مو در مردان

لیکوئید و شامپو آلپسین C1 و تاثیر آن بر ریزش مو در مردان

لیکوئید و شامپو آلپسین C1 و تاثیر آن بر ریزش مو در مردان : یکی از محصولاتی که توسط لابراتوار آلمانی دکتر وولف تولید شده تحت عنوان لیکوئید آلپسین و شامپو آلپسین C1 است و یک محصول ضد ریزش برای مردان می باشد. البته شرکت آلپسین محصولات دیگری نیز همچون دابل افکت و … را برای درمان شوره ی سر و سایر بیماری های مربوط به مو عرضه کرده است و بیشتر محصولات این شرکت مخصوص آقایان می باشد.

 

مواد موثر در شامپو آلپسین C1 که باعث ایجاد خاصیت تقویت کنندگی در ریشه موها و کاهش ریزش مو می شود بدین شرح می باشد:
عنصر روی (زینک)، پروتئین گندم هیدرولیز شده، ویتامین ب3 (نیاسینامید)، ویتامین ب5 (پانتنول)، روغن کرچک به شکل هیدروژنه و کافئین

لیکوئید کافئین و شامپو آلپسین تاثیر بسیار مناسبی بر روی کاهش ریزش مو دارند که این تاثیر گذاری نیز از نظر علمی ثابت شده است، عناصری از جمله روی، ویتامین B3 و B5 از جمله ویتامین هایی هستند که باعث سلامت موها و رویش موها می گردند و همچنین کمبود این عناصر باعث ریزش مو در زنان و مردان خواهد شد.

 

 شامپو لیکوئید آلپسین

همان طور که بیان شد یکی از ترکیبات این محصول روغن کرچک است، این روغن از گذشته های دور به عنوان یک تقویت کننده مو مورد استفاده قرار می گرفته، و این روغن در یکوئید و شامپو آلپسین به صورت هیدروژنه است و لذا باعث چرب شدن پوست سر نمی شود و همچنین به سرعت توسط پوست سر جذب می گردد.

ترکیب دیگری که در این محصول استفاده شده کافئین است که به عنوان یک ماده اصلی و موثر در شامپو آلپسین به حساب می آید. بر اساس تحقیقات صورت گرفته مشخص شده است که کافئین باعث کاهش اثرات هورمون تستسترون و هیدروتستسترون(DHT) بر ریشه موها می شود.

در مردان هر چه سن افزایش پیدا کند میزان تبدیل هورمون تستسترون به هیدروتستسترون نیز افزایش خواهد یافت و افزایش هورمون هیدروتستسترون(DHT) به عنوان یکی از دلایل اصلی ریزش مو در مردان به حساب می آید که به آن ریزش مو با الگوی مردانه می گویند.

کافئین موجود در این شامپو به راحتی می تواند جذب پوست گردد، به همین دلیل در هنگام استفاده از این محصول احساس خنکی در پوست سر خواهید کرد، همچنین هر بار که شما از محلول و شامپو استفاده کنید اثر آن تا 24 ساعت بر روی ریشه موها باقی خواهد ماند.

از دیگر ویژگی های مثبت شامپو آلپسین این است که این شامپو فاقد نرم کننده می باشد، برخی از شامپوهای موجود در بازار دارای نرم کننده هستند که این مسئله می تواند برای مردان نامطلوب باشد، از همین رو افرادی که موهایی لخت دارند و یا افرادی که موهایشان به سختی حالت می گیرد معمولا پس از مصرف شامپو آلپسین C1 احساس خوشایندی را خواهند داشت.

 

شیوه استفاده لیکوئید و شامپو آلپسین C1

از شامپو آلپسین می توانید به صورت روزانه و یا چندین بار در هفته استفاده کنید، در هنگام شامپو زدن سر اجازه دهید که شامپو برای مدت زمان 2 دقیقه بر روی پوست سر شما بماند و سپس اقدام به آبکشی سر خود کنید.

 

آیا می توان از شامپو آلپسین به طور مداوم استفاده نمود؟

بر طیق نظر برخی از متخصصین پوست و مو بهتر این است که هر شش ماه یک بار شامپوی مصرفی خود را تغییر دهید، لذا اگر شامپو آلپسین با موهای شما سازگار نیست، لازم است که شامپوی مناسب و جایگزینی را انتخاب نمایید و هر یک را به صورت دوره ای و شش ماهه مصرف کنید.

 

محلول آلپسین (لیکوئید کافئین آلپسین)

محلول لیکوئید آلپسین(تونیک آلپسین) از مواد مغذی مشابه با شامپو آلپسین برخوردار است، البته مقدار این مواد بیشتر و قدرت جذب آن نیز بالاتر می باشد، از همین رو توصیه می شود که علاوه بر شامپو آلپسین از محلول آلپسین نیز به صورت همزمان استفاده کنید.

 

عملکرد و تاثیر لیکوئید آلپسین بر ریزش مو

به عنوان یک محلول ضد ریزش مو و تقویت کننده شناخته می شود و نه برای تحریک رویش مو، به همین دلیل پس از مصرف این محلول از ریزش موهای شما کاسته خواهد شد و بر ضخامت آنها افزوده خواهد گردید، اما در مناطق طاس سر شاهد رشد مو نخواهید بود

برای هر نوع ریزش در مردان می توان از محلول آلپسین استفاده نمود و در صورتی که فردی دچار ریزش مو شده باشد می تواند آن را مورد استفاده قرار دهید، ساختار این محلول به گونه ای است که برای ریزش های مردانه ساخته شده است و بانوان در صورتی می توانند از این محلول استفاده کنند که علت ریزش موهای آن ها بر اثر زیاد بودن هورمون مردانه باشد.

تذکر: در صورتی نسبت به مواد کافئین دار از جمله قهوه، نسکافه و … حساسیت دارید نباید لیکوئید آلپسین را مورد استفاده قرار دهید.

 

نحوه مصرف لیکوئید آلپسین:

هر روز به تعداد 2 تا 4 مرتبه محلول مورد نظر را در قسمت های کم پشت و یا در قسمت هایی که دچار ریزش مو شده اند بریزید و سبس با نوک انگشتانتان به آرامی برای چند دقیقه موهای خود را ماساژ دهید، مقدار استفاده شده باید در حدی باشد که تمام نواحی مورد نظر را پوشش دهد.

بهترین و مناسب ترین زمان برای استفاده از  لیکوئید آلپسین در هنگام شب است چرا که به دلیل وجود کافئین در این محلول در صورت استفاده در هنگام شب ممکن است دچار بی خوابی شوید.

توصیه می گردد که محلول لیکوئید آلپسین را حداقل برای 6 ماه به صورت روزانه مورد استفاده قرار دهید.

جهت جذب بهتر محلول بهتر است که پوست سر تمیز و باشد و چرب نباشد از همین رو توصیه می شود این محلول را بعد از حمام و پس از این که موهای خود را خشک کردید مورد استفاده قرار دهید.

در صورتی که پس از استفاده از شامپو و یا محلول لیکوئید آلپسین احساس خارش، حساسیت پوستی، تپش قلب، سرگیجه و عوارض دیگری را مشاهده کردید، لازم است که مصرف آن را قطع کرده و با پزشک متخصص خود مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + بیست =