نحوه ی شست و شوی موها با قهوه را یاد بگیریم

نحوه ی شست و شوی موها با قهوه را یاد بگیریم

قهوه فقط جنبه ی نوشیدنی ندارد بلکه می توان از قهوه در راستای زیبا کردن موها و رشد موها و درخشندگی و براقیت موها نیز استفاده کرد هم چنین می تواند موهای مشکی را تیره تر می کند.البته بدانید که این تاثیر های قهوه با نوشیدن قهوه حاصل نمی شود بنابر این اگر که می خواهید از این فایده ها و مزیت های قهوه برخوردار شوید دستور ها و شیو های زیر را انجام دهید.

 

شست و شوی موها یا قهوه ها :

یک فنجان قهوه تلخ را دم کنید. یک فنجان قهوه نیازمند به دو قاشق غذا خوری قهوه و شش اونس آب یا همان 178 میلی لیتر آب احتیاج دارد. اگر که می خواهید یک قوری قهوه تلخ درست کنید هشت فنجان قهوه را با یک ونیم لیتر آب و هیجده الی بیست قاشق غذاخوری پودر قهوه می توان به دست آورید.

شست شوی مو با قهوه

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) هرچقدر قهوه ی شما تلخ تر باشد رنگ آن تیره تر است. اگر موهای خود را با قهوه آغشته کنید و بپوشانید رنگ موهای شما تیره تر می کند. مناسب ترین رنگ مویی که قهوه برای آن مناسب است موهای خرمائی رنگ است چرا که به رنگ موها عمق می دهد و رنگ موها را تیره تر می کند.

در صورتی که قهوه ندارید می توانید از اسپرسو استفاده نمایید.

 

طبق معمول موهای خود را مثل همیشه با شامپو شست و شو دهید اما نکته ی مهم این است که مراقب باشید که شامپو روی موهای شما باقی نماند و در آخر آب موهای خود را بچلانید به نحوی که آب از موها نچکد ولی دیگر الزامی وجود ندارد که حتما موهایتان کاملا خشک شود.

 

وقتی که می خواهید با قهوه موها را بشوئیدیک ظرف بزرگی زیر موهای خود قرار دهید تا وقتی که موقع شست و شوی موهایتان قهوه ای که از موهایتان می ریزد تلف نشود و دور ریخته نشود بلکه داخل ظرف ریخته شود و مجددا بتوان از آن استفاده کرد و روی موها ریخته شود. البته یک روش دیگر این است که قهوه را داخل یک بطری بریزید و هر موقعی که خواستید قهوه را بر روی موهای خود اسپری کنید.در انتها حتما قطره هایی که داخل وان ریخته می شود را بشوئید و سریع این کار را انجام  دهیدد تا لکه نگیرد.

 

موهای خود را با کلاه بپوشانید اگر کلاه هم ندارید با حوله بپوشانید. به هیچ وجه لباس رنگ روشن نپوشید چون ممکن است لکه ای که از قهوه ناشی می شود به راحتی پاک نمی شود و تمیز نمی شود. هرچقدر قهوه به مدت طولانی روی موها بماند موهای شما رنگ تیره تری خواهد داشت.

بعد از این کار موهای خود را با آب گرم بشوئید تکرار این کار موهای شما را تیره تر و درخشنده تر و براق تر را خواهد کرد و رشد موهای شما را طبیعتا بیشتر خواهد کرد. حتی می توانید موهای خود را با سرکه هم شست و شو دهید چون سرکه در راستای تثبیت رنگ موی شما مفید خواهد بود.

 

نگه داری از موها با پودر قهوه

یک قوری قهوه با هشت قاشق غذا خوری قهوه دم کنید : اگر یک مشت قهوه داشته باشید می توانید قهوه ی خود را دم نمایید. البته این مقدار برای دم کردن قهوه الزامی نیست مقدار آن بستکی به مقدار نیاز شما دارد. دانه هایی که قهوه دارد سبب می شود که رنگ موهای شما تیره شود. بنابریان اگر رنگ موی شما رنگ روشنی است بهتر است که از روش های دیگری استفاده نمایید.

 

توجه کنید که بعد از این که قهوه را دم کردید آن را از یک صافی عبور دهید تا تفاله های قهوه را که قرار است دور بیاندازید بتوانید برای موهای خود مجددا استفاده نمایید.

در انتهای کار تفاله های قهوه را به موهای نم دار خود بزنید و کف سر و موهای خود را با تفاله ها ی قهوه ماساژ دهید . خاصیت پودر قهوه این است که پوست سر را لایه برداری می کند و فولیکول های موی سر را تحریک می کند و موجب می شود که رشد موی بهتری داشته باشید و موهایتان سریع تر رشد کند. اگر می خواهید به طور دائمی از قهوه برای موهای خود استفاده نمایید توصیه ی ما این است که تفاله های قهوه را خشک نمایید و داخل شامپویی که استفاده می کنید بریزید.

 

موهای خود را تمیز بشوئید و مطمئن باشید که قهوه روی موها نمانده باشد.پودر قهوه باید موها را نرم و درخشنده و سالم نگه دارد. اگر همیشه قهوه را استفاده می کنید مطمئنا رشد موی سریعتری خواهید داشت چرا که کافئین موجود در قهوه هورمونی که سبب ریزش مو می شود را غیرفعال می کند و چرخه ی رشد موهای شما را بلندتر از حالت نرمال و طبیعی می کند.

 

بعد از انجام کارهایی که در بالا گفته شد موهای خود را با یک حوله کهنه و قدیمی و بدردنخوری پاک کنید چون قهوه ممکن است رنگ پس بدهد و به رنگ حوله ی شما را عوض نماید وتا زمانی که موهای شما به طور کامل خشک نشده است یک حوله نیز روی شانه های خود بیندازید یا یک لباس کهنه بپوشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 17 =