خواص فوق العاده روغن جوجوبا برای موی سر

خواص فوق العاده روغن جوجوبا برای موی سر

در طول روز، ریزش تعداد 50 تا 100 تار موی سر طبیعی می باشد و جای نگرانی نیست چون به جای آن ها موهای جدیدی رشد می کنند. اما اگر تعداد ریزش مو بیش از این حد باشد یا رشد کردن موی سر کند شود در این زمان باید نگران شد و برای درمان آن از راهکار درست و سالمی استفاده کرد.

از اجزای مهم تشکیل دهنده مو، فولیکول ها می باشد. عواملی وجود دارد که باعث آسیب رساندن به این فولیکول های موی سر می شود از جمله آن ها فقر در پروتئین های لازم و ضروری، بالا رفتن سن و سال و شرایط غیرعادی پوست می باشند.

 

در ساختار فولیکول های مو غدد چربی وجود دارد کار این غده ترشح سبوم به اندازه کافی برای مراقبت از موی سر است. روغن جوجوبا در این میان به عنوان تنظیم کننده این سبوم (روغن طبیعی موی سر) و همچنین تمیز کننده فولیکول های موی سر نقش بسیار مهمی دارد.

جوجوبا درمان ریزش مو

درمان خشکی موی سر

روغن جوجوبا بعنوان یک نرم کننده و مرطوب کننده مو شناخته می شود برای جبران مقدار چربی از دست رفته موی سر موقع شستن مو قبل و بعد از استحمام از روغن جوجوبا استفاده کنید.

 

از بین بردن شوره سر

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) شوره سر مشکل بسیاری از افراد جامعه می باشد. این شوره در اثر خشکی پوست سر و مرگ بیش از اندازه سلول های پوست سر به وجود می آید. روغن جوجوبا با خاصیت نرم کنندگی خود منجر به نرم شدن پوست سر شده و باعث رفع شوره سر می شود.

شامپوهای که برای درمان شوره سر مورد استفاده قرار می گیرد حاوی ترکیبات سلنیوم و روی هستند و روغن جوجوبا در ترکیب خود حاوی این دو ماده معدنی می باشد که درمانی طبیعی برای جلوگیری و درمان شوره موی سر است.

 

درمان پسوریازیس پوست سر

بسیاری از افراد دچار بیماری پسوریازیس پوست سر هستند. اگر در روی سر خود، شاهد قسمتی قرمز همراه باخارش و پوسته سفید مواجه هستید باید بدانید دچار بیماری پسوریازیس شده اید. این بیماری هم حالت ناخوشایندی دارد و هم باعث شوره سر می شود.

برای درمان این بیماری روغن جوجوبا بهترین راه حل می باشد چون در اولین اقدام باعث تنظیم سطح سبوم پوست سر می شود و در مرحله بعدی سبب باز شدن منفذ های فولیکول های موی سر می شود. و همچنین منجر به پاک سازی و ضد عفونی آن می شود. به خاطر خاصیت ضد التهابی که روغن جوجوبا دارد قرمزی روی پوست سر را کاهش می دهد و خارش پوست سر را درمان می کند و ویتامین E و سایر آنتی اکسیدان های که در این روغن هستند باعث تغییرات فوق العاده ای در ایمنی پوست خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + هفت =