آیا ترمیم مو خوب است یا نه

آیا ترمیم مو خوب است یا نه

آیا ترمیم مو خوب است یا نه: ترمیم مو یکی از مورد علاقه ترین و حتی آخرین راه برای درمان ریزش مو است. مردم درباره ترمیم مو اطلاعات کافی ندارند و به اندازه کاشت مو شناخته شده نیست. گاهی اوقات افراد فکر می کنند که ترمیم مو همان کاشت مو و یا یکی از بخش های آن است. با این وجود امروزه ترمیم مو در بین افراد رواج یافته و نظر مثبت افراد را به خود جلب کرد اما آیا ترمیم مو روش کار آمد و خوبی است یا خیر؟

 

متخصصان با قرار دادن مو های طبیعی و غیر قابل رشد بر روی مو های ضعیف و نازک یا در مناطقی از سر که ریزش مو پیدا کرده اقدام به رفع مشکل ریزش مو می کنند که به این عمل ترمیم مو گفته می شود. می توان گفت که در ترمیم مو ار شبکه ای شبیه سازی شده به پوست سر انسان استفاده می شود که رشد پذیر نیست و نیازی هم به بانک موی فرد ندارد به این دلیل که مو هایی که ترمیم شده اند به شکل تار به تار بر روی شبکه ی شبیه سازی شده قرار گرفته اند و با استفاده از تکنیک های بافت یا با استفاده از کراتین روی سر محکم میشوند.

ترمیم مو چیست؟

ترمیم مو خوب است یا نه؟

برای اشخاصی که بانک مو مناسبی ندارند و یا به هر علت دیگری نمی توانند کاشت مو انجام دهند ترمیم مو بهترین و آخرین روش خلاصی از ریزش مو است. باید گفت که انجام ترمیم مو برای افرادی که ریزش موی ناچیزی دارند یا در بین مو هایشان ریزش مشاهده کرده اند مناسب نیست. ترمیم مو معمولا برای افرادی مناسب است که  ریزش موی شدید دارند و از طاسی رنج میبرند.

 

کسانی که ترمیم مو مناسب آنهاست:

  1. کسانی که در هنگام کاشت مو به روش قدیمی و سنتی بانک موهایشان آسیب دیده یا اصلاً بانک مو مناسب ندارند.
  2. انجام کاشت مو برای کسانی که به واسطه ی بیماری های نادر و خاص دچار ریزش کلی مو میشوند مؤثر نیست به این دلیل که مهم ترین مورد در کاشت مو داشتن بانک مو میباشد. بهترین راه حل برای این افراد ترمیم مو است.
  3. اگر پزشک مربوطه برای کسانی که از بیماری هایی مانند دیابت، فشار خون، بیماری های قلبی، و… کاشت مو را مناسب نداند این افراد باید از ترمیم مو که بدون انجام عمل جراحی است استفاده کنند.
  4. مناسب ترین راه حل برای خلاصی از شر ریزش مو برای کودکانی که به هر علت از این مشکل رنج می برند، ترمیم مو است زیرا کاشت مو به هیچ عنوان به آنها پیشنهاد نمی شود و مناسب آنان نیست.
  5. در خانم ها معمولا کاشت مو در قسمت های کوچک ویا فقط در خط رویش انجام می شود ولی تعداد زیادی از خانم ها نیز وجود دارند که ریزش موی شدید دارند که کاشت مو برای آنه انجام نمی شود این افراد می توانند با کمک روش های ترمیم مو زیبایی را به مو های خود بازگردانند.

 

HRT روشی برای ترمیم مو

ترمیم مو به روش HRT تنها روش دارای استاندارد است که در سراسر دنیا و همچنین ایران انجام می شود. در روش HRT ترمیم مو با استفاده از شبکه ای که بسیار شبیه به پوست سر انسان و به رنگ پوست است انجام می پذیرد. به طوری که حتی افراد نزدیک به شخص و اطرافیان او قادر به تشخیص آن نیستند به این دلیل که خط رویش و خط فرق در این افراد کاملا طبیعی و غیر غابل تشخیص است. این افرد می توانند از مدل مو های مختلف استفاده کنند و شخص بعد از انجام این روش ترمیم می تواند به کلیه فعالیت های روزانه خود بپردازد و همینطور این موها قابلیت رنگ، فر، ژل، سشوار و… را دارند. موهای ترمیم شده به روش HRT کاملا طبیعی هستند و قابلیت رشد کردن را ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + شانزده =