معرفی روش های خانگی برای درمان ریزش مو

معرفی روش های خانگی برای درمان ریزش مو

اگر با ریزش موهای خود مواجه هستید می توانید از نارگیل استفاده کنید. نارگیل به دلیل این که منبع سرشاری از مواد معدنی و پروتئین می باشد، باعث می شود تارهای موی شما نشکند و موها را نرم می کند و علاوه بر این می تواند سبب رشد دوباره موها نیز شود.

 

ریزش مو یکی از مواردی است که خیلی از افراد با آن دست و پنجه نرم می کنند ولی باید توجه داشته باشید که ریزش بین 50 تا 100 تار مو از نظر متخصصین طبیعی است و جای نگرانی ندارد. استفاده از درمان های خانگی هم می تواند تاثیرگذار واقع شود و هم عوارض جانبی داروهای شیمیایی را با خود به همراه ندارند.

نارگیل ریزش و تقویت مو

نارگیل :

استفاده از نارگیل یکی از راه حل های مناسب برای درمان ریزش مو می باشد. برای استفاده از این خاصیت نارگیل می توانید از روغن یا شیرنارگیل نیز استفاده نمایید. این ماده علاوه بر خاصیت نرم کنندگی و جلوگیری از شکستن موها به واسطه ی مواد معدنی و پروتئینی که در آن وجود دارد می تواند رشد مجدد موها را برای شما به همراه بیاورد. در نارگیل می توانید همچنین مقدار زیادی آهن و پتاسیم را یافت کنید.

چگونگی استفاده از روغن نارگیل :

ابتدا مقداری از روغن نارگیل را حرارت دهید و روغن نارگیل گرم را روی ریشه های موی خود بمالید و آرام ماساژ دهید. برای تاثیرگذاری اجازه دهید این روغن به مدت یک ساعت روی موهای شما بماند و پس از این مدت به آبکشی موها بپردازید.

اگر حس میکنید موهایتان ضعیف و سست شده و شروع به ریزش کرده می توانید از ترکیب مقداری شیر نارگیل خارج شده که از خرد کردن نارگیل طبیعی  با آب به دست می آید، استفاده نمایید و آن را در قسمت های آسیب دیده به کار برید. برای تاثیرگذاری بیشتر شب پیش از خواب این عمل را انجام دهید و صبح پس از بیدار شدن موها را آبکشی نمایید.

 

آب پیاز :

با استفاده از آب پیاز که حاوی مقدار زیادی سولفور است و باعث افزایش تولید کلاژن می شود، می توانید باعث رشد موهایتان شوید و ریزش موی سر خود را متوقف کنید.

چگونگی استفاده از آب پیاز :

ابتدا مقداری آب پیاز رنده شده حاضر کنید و اجازه دهید آب پیاز به مدت یک ربع روی موهای شما بماند. بعد از این مدت به شستن موهایتان با یک شامپوی ملایم اقدام نمایید و سپس موهایتان را خشک نمایید. برای این که این عمل شما نتیجه بخش باشد این کار را 2 بار در طول هفته تکرار نمایید.

سیر ضد ریزش مو

سیر :

اگر به دنبال یک منبع غنی از سولفور به جز پیاز هستید می توانید از سیر استفاده کنید. در طب سنتی نیز بر خاصیت تجدید رشد موها توسط سیر تاکید شده است.

چگونگی استفاده از سیر :

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) برای تقویت رشد موها می توانید از ترکیب روغن نارگیل با جند حبه سیر به شده استفاده نمایید و این ترکیب را چند دقیقه گرم کنید و پس از اینکه سرد شد از آن برای ماساژ موهای خود استفاده نمایید. برای تاثیرگذاری اجازه دهید این ترکیب 20 دقیقه روی موهای شما بماند و سپس موها را آبکشی نمایید. برای دیدن نتیجه ی بهتر این کار را به طور منظم 2 بار در هفته تکرار نمایید.

 

حنا:

خواص حنا برای مو اثبات شده است و از این خواص می توان به افزایش استحکام مو و نرم کنندگی اشاره کرد و همچنین اگر به دنبال یک رنگ طبیعی هستید حنا می تواند پیشنهاد مناسبی برای شما باشد. همچنین برای دریافت نتیجه ی رضایت بخش تر می توانید از ترکیب حنا با دیگر مواد استفاه نمایید.

چگونگی استفاده از حنا :

60 گرم حنای خشک شده را به 250 میلی لیتر روغن خردل اضافه نمایید و سپس این مخلوط را جوشانده و از صافی بگذرانید. اجازه دهید مخلوط سرد شود و بعد به ماساژ پوست سر خود با آن بپردازید. اگر مقداری از ماده اضافه ماند می توانید آن را در یک ظرف درب دار نگه دارید و در دفعه های بعد استفاده کنید. ( به جای خردل، کشک هم می تواند مورد استفاده قرار گیرد. ) برای تاثیرگذاری بیشتر اجازه دهید این ترکیب به مدت یک ساعت روی موهای شما قرار داشته باشد و سپس آبکشی نمایید.

حنا برای تقویت مو

ختمی:

برای جلوگیری از سفیدی زودرس موها و از بین بردن شوره ی سر می توانید از ختمی ( گل بامیه ) استفاده نمایید.

چگونگی استفاده از گیاه ختمی:

از ترکیب روغن نارگیل ( یا روغن کنجد ) با چند گل بامیه به شده استفاده نمایید و بگذارید برای تاثیرگذاری چند ساعت روی موهای شما قرار داشته باشد و پس از آن با آب سرد و یک شامپوی ملایم اقدام به آبکشی نمایید.

 

آمله ( انگور فرنگی هندی ):

انگور فرنگی به دلیل این که منبع سرشاری از ویتامین و آنتی اکسیدان است می تواند تاثیر خارق العاده ای در درمان ریزش موی سر داشته باشد.

چگونگی استفاده از آمله:

آب لیموی تازه را به پودر آمله ( یا آب آمله ) بیفزایید و این ترکیب را روی پوست سر مالیده و صبر کنید تا روی موهای شما خشک شود و بعد از آن با آب ولرم موها را آبکشی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 6 =