معرفی گیاهان موثر در رشد و تقویت مو

برخی از گیاهانی که می توانند در رشد موها تاثیر داشته باشند: در بهبود رشد مو می توان از بسیاری از گیاهان استفاده نمود که در ادامه ما به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم :

 

  1. ریحان :

از ریحان می توان به عنوان یک ماده ی ضد التهابی استفاده نمود و نباید استفاده از آن را به هیچ وجه فراموش کرد. ریحان منبع سرشاری از منیزیم است و می تواند با افزایش جریان خون به تحریک فولیکول های مو منجر شود که در نهایت در رشد موهای شما تاثیر زیادی خواهد داشت.

لیست گیاهان مفید برای مو

  1. بهیرنگراج:

بهیرنگراج گیاه باستانی دیگری است که برای رشد موها می تواند موثر واقع شود.

 

  1. کالاندولا :

اگر به دنبال منبع سرشاری از آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی هستید پیشنهاد می کنیم گیاه کالاندولا ( گل همیشه بهار ) را استفاده کنید. با استفاده از روغن این گیاه می توان به ماساژ موهای سر پرداخت که افزایش گردش جریان خون در پوست سر را به دنبال دارد. این گیاه هم می تواند به صورت مستقیم و به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد و هم می تواند با سایر روغن های مرطوب کننده مصرف شود تا با خون رسانی به فولیکول های مو استحکام موها را به همراه بیاورد.

 

  1. دانه کتان :

از ویژگی های دانه کتان می توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • منبع سرشاری از آنتی اکسیدان
  • منبع سرشاری از اسیدهای چرب
  • حذف سموم و پوست مرده سر

 

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) برای  بهره بردن از خواص این گیاه ( که رطوبت لازم برای موهای شما و تقویت آن ها میگردد را تامین میکند ) از ژل نرمی که از جوشاندن دانه های آن حاصل میشود استفاده کنید.

 

  1. ریشه زنجبیل :

برای داشتن موهای سالم و محکم و همچنین افزایش جریان خود در فولیکول ها می توانید از روغن ریشه زنجبیل نیز استفاده کنید. از این گیاه همچنین می توان برای از بین بردن شوره ی سر و مواد زائد روی موها و پوست سر به واسطه ی خاصیت ضدعفونی  کنندگی و مرطوب کنندگی آن استفاده نمود.

 

  1. آب قاشقی یا گوتوکولا:

برای درمان بیماری های خارجی و یا داخلی می توان از گیاه گوتوکولا استفاده نمود. برای بهره بردن از خواص این گیاه ( افزایش جریان خون و تقویت موها ) پوست سر خود را با مخلوط روغن زیتون و گوتوکولا ماساژ دهید.

 

  1. رازک:

برای تحریک رشد موها و ضدعفونی کردن آن ها می توانید از روغن موجود در گل گیاه رازک استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 13 =