پارامترهای مهم در زیمنه کاشت و ترمیم مو

نکات مهم در مورد کاشت و ترمیم مو

نکات مهم در مورد کاشت و ترمیم مو: ریزش مو یکی از معظلاتی است که این روزها و حتی در گذشته مردان و زنان زیادی با آن دست به گریبان بوده اند. به طور طبیعی در یک شبانه روز بین 50 تا 10 تار موی انسان دچار ریزش خواهد شد و اگر بیش از این از تار موهای شما کم شد شما دچار مشکل ریزش مو هستید. و باید به پزشک مراجعه نمایید. بهتر است بدانید بعد از ریزش مو در کل سر یا نواحی ای از آن جایگزینی آنها زمانبر یوده و با سرعت کمتری انجام میشود و چنانچه موها ضعیف شده باشند به سمت طاسی پیش خواهید رفت .

 

دلایل ریزش مو

  • 1. استرس ، اضطراب و ناراحتی های روحی
  • 2. مشکلات غدد و هورمونی مانند کم کاری نیرویید
  • 3. کاهش وزن های نکاگهانی و یا استفاده ار رژیم های سخت و غیر اصولی
  • 4. استفاده از داروهای خاص و یا انجام اعمال جراحی و یا شیمی درمانی

عدم رعایت بهداشت مو و یا عدم رسیدگی به موها و نگهداری مو در شرایط فیزیکی نامناسب مانند برس کشیدن زیاد مو با برسهای نامرغوب ، استحمام با آب داغ ، استفاده از مواد ؟آرایشی شیمیایی ، استفلده زیاد از وسایل برقی مانند اتو و بابلیس و سشوار و غیره

Hair transplantation

 

درمان ریزش مو

بسته به دلایل ریزش مو درمان آن متفاوت می باشد و پزشک متخصص با توجه به شرایط بیمار و میزان ریزش درمان را آغاز خواهد کرد و حتی در مواردی برای کسانی که ریزش شدید مو داشته و یا دچار طاسی شده اند و یا به علت ریزش از کم پشت بودن موهای خود شکایت دارند درمانهای کاشت مو را ارایه میدهند. عموما در درمان ریزش مو یکی از اساسی ترین فاکتورها نوع الگوی ریزش مو میباشد که چنانچه پزشک بتواند فولیکولهای مرده را دوباره احیا و تقویت کند میتواند مو را ترمیم نماید.

 

کاشت مو

کاشت مو در واقع به معنای پیوند موی طبیعی با پوست سر می باشد و کسانی که دچار ریزش شدید مو و طاسی هستند به دنبال روش های مناسب کاشت مو می باشند . در پیوند موشرایط بانک مو و محلی که قرار است پیوند در آنجا برقرار شود نقش موثری در کیفیت کاشت مو دارند . هر چه قدر بانک موی و محل پیوند قویتر باشند موهای پیوندی قویتر و متراکم تری را خواهیم داشت . برای کاشت مو روشهای زیادی ارایه شده است که در زیر به توضیح آنها می پردازیم .

 

روشهای کاشت مو

بسته به نوع انتظار فرد و هزینه ای که برای پیوند در مظر گرفته روش های متفاوتی برای کشت مو وجود دارد . در زمان انتخاب نوع روش کاشت مو باید دقت زیادی نمود زیرا در ناحیه سر بیش از 2 بار عمل کاشت مو قابل انجام نمی باشد و لذا انتخاب روش صحیح ، پزشک مجرب و امکانات به روز حایز اهمیت می باشد.

 

♦ کاشت مو به روش FUT :

دراین روش یک برش نوار مانند از ناحیه پشت سر یعنی فاصله بین دو گوش را از روی پوست سر برداشته و موهای آن را جداسازی میکنند و سپس در محل مورد نظر برای پیوند می کارند . در این روش حتما فرد باید بیهوش شود و در ضمن اینکه عوارض بیهوشی محتما خواهد بود نیاز به گذراندن دوران نقاهت دارد و علاوه بر آن در برخی ارفراد ممکن است جای زخم دوی پوست سر باقی بماند .

♦ کاشت مو به روش FIT :

در این روش برش به طول زیاد مانند روش fut وجود ندارد اما این روش نیز با درد و خونریزی زیاد و دوران نقاهت طولانی همراه می باشد .

♦ کاشت مو به روش BHT :

در این روش به جای برداشت مو از سر از سایر اعضای بدن که دارای مو هستند مانند سینه، کمر ، پاها و غیره به عنوان بانک مو استفاده میشود و در محل مورد نظر پیوند داده میشود و این روش نیز عوارضی مانند خونریزی و دوران نقاهت را به دنبال ارد .

♦ کاشت مو به روش SUT :

این روش یکی از جدیدترین متدهای روز دنیا می باشد که تمام عوارض و مشکلات روشهای قبل در آن بر طرف شده است و مشکلاتی مانند درد و خونریزی و دوران نقاهت طولانی و غیره در این روش وجود ندارد . در این روش کیفیت پیوند مو بهتر بوده و موهای پیوندی از تراکم بالاتری(حدود سه برابر ) نسبت به روشهای قبل برخوردار خواهد بود و در حال حاضر بعنوان بهترین روش کاشت مو به افراد توصیه میشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + سه =