نکات مهم در مورد کاشت ابرو

نکات مهم در مورد کاشت ابرو

نکات مهم در مورد کاشت ابرو: در سال های اخیر افراد بیشتر به رفع ایرادات زیبایی اهمیت می دهند و در صدد رفع این ایراد ها هستند. انسانهای زیادی هستند که به دنبال روش های درمانی و زیبایی برای رفع ایراد های ظاهری خود هستند و معمولا هم راه حل های زیبایی را به راه های درمانی ترجیع می دهند. ریزش ابرو یکی از همین موارد است. نداشتن ابرو و یا داشتن ابر های کم پشت و خالی ممکن است مشکلات خیلی زیادی در زیبایی ایجاد نکند اما داشتن ابروی مناسب به زیبایی چهره شخص می افزاید و حتی برای بهتر دیده شدن چشم ها و جلوه دادن به آنها مؤثر است. اگر شما ریزش ابرو ناچیز دارید باید بدانید که این امری کاملا طبیعی و معمول می باشد. در صورتی که ریزش ابرو در فرد افزایش یابد و شدیدتر شود شخص باید به پزشک مراجعه کند. در مواردی که بر اثر ریزش، ابروی شخص خالی شود به او گفته می شود که  لازم است برای کاشت ابرو اقدام کند. و برای این کار باید به پزشک متخصص کاشت مراجعه کند.

علل ریزش ابرو

علل ریزش ابرو

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث ریزش ابرو می شود که با توجه به نوع ریزش می توان نسبت به پیشگیری آن و یا درمان اقدام کرد که در اینجا تعدادی از همین دلایل را برای شما معرفی خواهیم کرد:

  1. مشکلات مادرزادی و دلایل ژنتیکی
  2. مشکلات پوستی و بیماری هایی مانند لوپوس، آره آتا و…
  3. عوامل فیزیکی همچون، رانندگی، سوختگی، برق گرفتگی و…
  4. مراقبت های غلط، مواد آرایشی و زیبایی.
  5. پیرایش بیش از حد ابرو.

 

کاشت ابرو

با در نظر گرفتن دلایل گفته شده باید قبل از هر اقدامی علت از دست دادن ابرو ها بررسی شود و بعد از آن در صورت امکان ابتدا از روش های تقویتی کمک گرفته شود. درصورتی که علت ریزش ابرو به درستی مشخص نشود این امکان وجود خواهد داشت که حتی پس از کاشت ابرو نیز دوباره شاهد ریزش آن باشید. موارد نادر هم وجود دارد مانند بیماری تریکوتیلومانیا که یک بیماری روانی است که فرد مو های خود را میکند در صورت وجود این بیماری ابتدا شخص باید به روانپزشک مراجعه و درصورت بهبود برای کاشت ابرو اقدام کند.

 

 کسانی که می توانند کاشت ابرو انجام دهند

  1. افرادی که دارای ابرو هایی با شکل و زاویه نامناسب هستند
  2. اشخاصی که ابرو هایی کم پشت و ظریفی دارند
  3. افرادی که از تاتوی ابرو های خود ناراضی هستند نیز می توانند با انجام کاشت روی تاتو ابرو با استفاده از روش های خاص مربوط به این کار به ظاهر دلخواه خود برسند.
  4. اشخاصی که به دلایل مختلف مانند بیماری و… قسمتی از ابرو های خود را از دست داده اند با استفاده از تکنیک های کاشت ابرو می توانند برای پرکردن و رفع عیوب ابروی خود اقدام کنند.
  5. افرادی که اثار سوختگی ویا محل زخم و اسکار دارند

 

FUE و SUT روشهایی برای کاشت ابرو

در هر مرحله از کاشت ابرو حدودا 50 تا 400 گرافت لازم است و هر گرافت تعداد 1 تا 2 تار مو میباشد. در مرحله نخست کاشت ابرو طراحی و زاویه سازی ابرو انجام می شود که با توجه به طراحی و چهره سازی پزشک تأیید نهایی توسط خود شخص انجام می شود. برای انجام کاشت پزشک متخصص انتخاب و برداشت تار مو را عهده دار می باشد. پزشک مربوطه با برداشتن فولیکول های مو از یک قسمت اهدا کننده و جدا سازی بافت ها از هم در زیر میکرسکوپ و در آخر کاشت و پیوند زدن تارها در قسمت ابرو اقدام به کاشت ابرو می کند. تا دوهفته بعد از انجام عمل کاشت ابرو ریزش هایی در نقاط کاشت شده طبیعی می باشد. تا 9 ماه اول تارهای مو شروع به رشد و تا 12 ماه کاملا پرشده و رشد معمولی کامل می شود.

 

برتری روش های FUE وSUT  برای کاشت ابرو نسبت به روش های دیگر

با استفاده از روش های جدید SUT و FUE کاشت ابرو در یک جلسه با کمک تیم مجرب با زاویه خواب طبیعی صورت میگیرد. این روش بدون هیچ گونه عوارض، بدون درد، بدون خونریزی، بدون جراحی، بدون جای زخم و بدون کوتاه شدن مو ها در قسمت برداشت انجام می گیرد. در این روش کاشت  موها قابل رشد میباشند و شما ابرو های کاملا طبیعی خواهید داشت همچنین کسانی که قبلا تاتو انجام داده بودند می توانند بر روی تتوی خود بدون نیاز به پاک کردن تاتو کاشت ابرو انجام دهند.

 

هزینه کاشت ابرو با روشهای FUEوSUT

میزان هزینه ای که شما برای کاشت ابرو متحمل می شوید بستگی به وسعت ناحیه خالی بودن، تعداد گرافت های کاشت شده در ابرو، دستمزد پزشک و کلینیک و… دارد.

هزینه کاشت ابرو ب دلیل جنبه بالا زیبایی و درمانی بسیار ناچیز است. به طور معمول به صورت تقریبی بین 3 تا 4 میلیون تومان تخمین زده شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + نوزده =