نحوه استفاده از گیاهان دارویی برای درمان ریزش مو

نحوه استفاده از گیاهان دارویی برای درمان ریزش مو

نمی توان با ریزش هر تار مو روی سر نگران شد زیرا که روی سر هر شخص بالغ 100 ها هزار تار مو وجود دارد که ریزش 50 تا 100 عدد از آن ها در طول روز برای شخص جای نگرانی ایجاد نمی کند اما اگر این تعداد بیشتر از این مقدار باشد فرد با ریزش مو مواجه شده و باید هرچه سریع تر به حل این مشکل بپردازد.

 

عوامل متعدد زیادی به ریزش موها می انجامد که دو عامل تغذیه نامناسب و استرس ناشی از چالش های روزمره می تواند از مهم ترین این عوامل باشد. اما بهتر است پیش از درمان سرخود و تجویز راه حل ابتدا دلیل ریزش موها مشخص شود و سپس درمان مناسبی برای آن ارائه شود.

لیست گیاهان مناسب برای ریزش مو

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) گیاهانی که می توانید برای درمان ریزش مو از آن ها استفاده کنید :

چای سبز

اگر از ریزش مو رنج می برید یا پوست سر شما خشک است یا حتی به شوره سر ( که نیمی از مردم جهان با آن مواجه هستند ) مبتلا هستید چای سبز می تواند راه حل مناسبی برای شما باشد زیرا که به دلیل حضور پلی فنون از ریزش موهای شما جلوگیری کرده و موهایی مستحکم، درخشنده و شاداب به شما هدیه می دهد. همچنین می توان از این ماده به عنوان یک محافظ در مقابل آلودگی های محیطی و مواد شیمیایی استفاده نمود. اگر نیاز به یک حالت دهنده ی طبیعی دارید باز هم چای سبز به دلیل حضور پانتنول و ویتامین E گزینه ی بسیار مناسبی به نظر می رسد.

 

سبوس برنج

حضور رطوبت در موها باعث شادابی، طراوت و حالت پذیری موهای شما می شود. سبوس برنج به واسطه ی حضور ویتامین های B و  E می تواند این رطوبت موردنیاز را برای موهای شما فراهم سازد و موهایتان را تقویت نماید.

 

رزماری

افزایش میزان گردش خون در پوست سر سبب تقویت موها می شود و گیاه رزماری این گردش خون را در بدن و پوست سر شما افزایش می دهد و سبب تقویت موها و درمان ریزش مو نیز می شود.

 

سیر

سیر خاصیت های زیر را در خود دارد :

  • ضد ریزش مو است
  • به افزایش خون رسانی کمک می کند
  • کاهش دهنده چربی مو است
  • باعث رشد، تقویت و استحکام مو به سبب وجود مواد معدنی می شود
  • از شکنندگی تارهای مو جلوگیری کرده و باعث ایجاد درخشندگی در موها می شود ( به سبب وجود سلنیم )
  • اثر مطلوبی بر چربی پوست و خشکی مو به واسطه ی حضور روی و ویتامین A دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × پنج =