چگونه موهایی پرپشت داشته باشیم

چگونه موهایی پر پشت داشته باشیم

نازکی موها در کنار کم پشتی آن ها می تواند برای شما عذاب آور باشد چون در این صورت به نظر می رسد که موهای شما ریزش دارد یا از کیفیت خوبی برخوردار نیست. همچنین موهایی ضخیم باعث پرپشت دیده شدن آن ها و زیبایی بیشتر نیز می شود. اگر موهایی نازک دارید لازم نیست زیاد نگران باشید چون هیچ وقت برای از بین بردن این نازکی و افزایش قطر موهایتان دیر نیست و همچنین می توانید جلوی ریزش موی خود را نیز بگیرید.

 

عوامل بسیار زیادی بر محکم بودن موهای شما تاثیر گذار است. حتی مواد غذایی نیز در این لیست قرار دارند و آرایش و استفاده از مواد شیمیایی بیشترین تاثیر را در تخریب موهای شما دارند.

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) موهای شما همانند دیگر اعضای بدنتان با گذشت زمان شکننده تر می شوند و کیفیت آن ها کاهش می یابد اما اگر از آن ها به درستی محافظت نکنید این عوامل ناخوشایند چند برابر شده و موی شما آسیب های جدی تری میبیند. اگر موهایتان برایتان ارزشمند هستند و برای زیبایی خود در هر سنی ارزش قائلید پیشنهاد می کنیم تا پیان این مطلب با ما همراه باشید.

موی پر پشت

دمای آب چقدر باید باشد ؟

استفاده از آب با دمای بالا یا همان آب داغ باعث می شود که چربی های سر شما و رطوبت لازم برای موهای شما به مقدار زیاد از بین برود. این چربی ها در محافظت از پوست سر و موهایتان تاثیر بسزایی دارند پس نباید باعث از بین رفتن آن ها شوید و در هنگام استحمام بهتر است از آب داغ به هیچ عنوان استفاده نکنید.

استفاده از اتوی مو چه معایبی را به دنبال دارد ؟

اگر برای حالت دهی به موهای خود از اتوی مو استفاده باید بیشتر مراقب باشید. این اتوها معمولا از درجه های حرارت بسیار بالایی برای حالت دهی به آن ها استفاده می کنند و باعث می شوند تا رطوبت موها از بین برود و این از بین رفتن رطوبت بخاطر این است که شما در دمای بالا به کوتیکول های محافظ مو آسیب می رسانید.

از بین بردن رطوبت باعث شکنندگی و کاهش درخشندگی موهای شما می شود. تا می توانید در استفاده از اتوی مو یا وسایلی مثل آن که از دمای بالا باعث تغییر حالت موهای  شما استفاده می کنند  صرف نظر کنید و استفاده از آن ها را به حداقل میزان خود برسانید.

تاثیر برخی از رژیم های غذایی زیان بار است

برخی ها برای کاهش وزن رژیم های سختی را میگیرند که باعث می شود برای تامین انرژی لازم برای قسمت های بدن مواجه شوند. عقل حکم می کند که در زمان های ضروری این انرژی برای قسمت های مهم استفاده شود و طبق تقسیم بندی مو و پوست شما در دسته ی مهم قرار نمیگیرند که باعث می شود خون رسانی در پوست شما انجام نگیرد.

در نتیجه این رژیم ها شما کیفیت ، درخشندگی و زیبایی موهای خود را از دست می دهید. هیچ وقت رژیم های خود را به صورت غیر تخصصی و با تجویز خودتان پیش نبرید و برای گرفتن رژیم و لاغر شدن حتما به پزشک تغذیه مراجعه کنید و توجه داشته باشید هیچ پزشکی شما را از خوردن مواد مغذی مانند میوه و سبزی و مواد معدنی منع نمی کند بلکه در میزان استفاده از آن ها به شما تذکر می دهد.

شانه زدن موها هم برنامه ریزی دارد !

تارهای مو ی خیس بسیار ضعیف تر هستند و اگر شما در هنگامی که موهایتان خیس است آن ها را شانه کنید باعث ریزش موی خود می شوید. اگر میخواهید پس از استحمام موهای خود را شانه کنید ابتدا موهای خود را خشک کنید و سپس آن ها را شانه بزنید.

مدل دم‌ اسبی برای مو خطرناک است

هنگامی که موهای خود را دم اسبی می بندید فشار زیادی به ریشه های مو و فولیکول های آن وارد می کنید. سعی کنید هیچگاه برای بستن موهای خود از روش هایی که به فشار ریشه ی موهایتان منجر می شود استفاده نکنید.

استفاده مداوم از حالت‌دهنده‌ها

حالت دهنده ها معمولا حاوی الکل هستند که در استفاده ی مداوم خشکی موهای شما را به همراه دارد. شانه کردن موها این مواد را از روی موهای شما جدا نمی کند و باقی ماندن این مواد بر روی پوست سر به کاهش کیفیت موی شما و در طولانی مدت باعث آسیب های جدی تری می شود. ضمنا باید بدانید که محصولات باعث گره خوردن موهای شما نیز می شود.

قرص‌های ضد‌بارداری عاملی در ریزش مو است

اگر شما از قرص های ضدبارداری استفاده می کنید و با ریزش مو نیز مواجه هستید ممکن است یکی از عواملی که در ریزش موی شما موثر است قرص های حاوی آندروژن باشد و شما به این ماده حساسیت داشته باشید و انتخاب نادرستی را انجام داده باشید.

آفتاب برای موهای شما خطرناک است

وقتی به صورت مداوم در معرض نور خورشید قرار میگیرید این نور باعث تضعیف موهای شما می شود و برنزه کردن یا فعالیت هایی که مجبورید روزانه در زیر نور خورشید انجام دهید از دسته فعالیت هایی هستند که با تابش پرتوهای فرابنفش در نازک شدن و کاهش خاصیت ارتجاعی موهای شما موثر است.

 

در شستشوی موی سر حواستان را بیشتر جمع کنید

هنگامی که از شامپوهای معمولی یا شامپوهای خشک استفاده می کنید باید با دقت بیشتری موهای خود را بشورید تا باقیمانده ی این مواد از سر شما به طور کامل برطرف شود زیرا با جا ماندن این مواد در پوست سر یا شوره هایی که در سطح سر شما وجود دارد فولیکول ها را مسدود کرده و از رشد موها نیز جلوگیری می کنند.

 

جلوی تنک شدن مو را بگیرید

هرچه سن شما بالاتر می رود موها نیز به نسبت این روند را تکمیل میکنند و با رشد کمتر و نازک تر شدن بر افزایش سن شما نیز صحه می گذارند و به مانند دیگر اعضای بدن شما پیر می شوند.

لازم نیست حتما نازک شدن موهای خود را قبول کنید و می توانید برای حل موارد مختلفی چون  سرم مینوکسیدیل، عمل پیوند مو و لیزر درمانی را امتحان کنید اما انتظار نداشته باشید موهای شما به حالت پرپشت و مستحکم اولیه بازگردد ولی می توان با یک برنامه ریزی درست نتیجه رضایت بخشی را به دست آورد.

 

آیا استفاده از حجم‌دهنده های مو توصیه می شود‌ ؟

پس از استحمام و پیش از خشک کردن موهایتان می توانید از موس یا یک نوع حجم دهنده برای موهای خود استفاده کنید. به واژه ی ” یک ” در جمله ی قبل بیشتر دقت کنید زیرا استفاده از چند محصول حتی با کیفیت ها بالا و برندهای معروف اصلا توصیه نمی شود زیرا علاوه بر اثرات مضر ، سنگینی موها را نیز به دنبال دارد که باعث آسیب رساندن به آن ها می شود.

 

استفاده از چه نوع برسی توصیه میشود ؟

برس های گرد بهترین انتخاب هستند که باعث می شود به موهایتان آسیب نرسد. در هنگام برس کردن با یک برس گرد سعی کنید موهایتان را در خلاف جهت تارها مو شانه بزنید و موهای خود را از یک طرف سرتان به طرف دیگر شانه کنید.  همچنین توجه داشته باشید که برس هایی که به صورت فلزی هستند باعث می شوند تا مقدار زیادی گرما به موهای شما منتقل شود.

تاثیر کوتاهی

هنگامی که از کم پشتی موهای خود رنج می برید یک راه حل بسیار ساده کوتاه کردن موهاست که باعث می شود موهای شما سالم تر و این کم پشتی خیلی کمتر به نظر برسد. همچنین موی سر خود را به صورت یکدست کوتاه نکنید بلکه با لایه بندی باعث شوید تا حجم موی شما بیشتر به نظر برسد و در هنگام کوتاهی مو بخواهید که با نمایان کردن لایه ها در بخش جلویی سر و قرار دادن موی بیشتری در پشت سر به این پر حجم نشاند داده شدن کمک کند. همچنین برای موهای چتری نیز توصیه می شود که این موها  از قسمت های عقب تر شروع شود و نه جلوی آن.

از الیاف مو استفاده کنید

می توانید از الیاف سلولزی که با رنگ های متفاوتی در بازار وجود دارد استفاده کنید و با ایجاد پیوند بین این الیاف و موی سرتان علاوه بر اینکه از نازک دیده شدن موی سر خود جلوگیری کنید با انتخاب یک الیاف سلولزی متناسب با رنگ موهای خود باعث شوید که از مشخص شدن کف سر و کاهش قسمت های مختلفی از موی سر جلوگیری کنید.

مو های خود را خنک نگه دارید

بیگودی ها  یک پیشنهاد بسیار خوب برای شما می باشد. بیگودی ها دو کاربرد دارند که یکی از آن ها این است که باعث می شود به موهای شما حالت دهد که در اینجا مورد بحث ما نیست اما کاربرد دیگری که هدف ماست این است که بیگودی ها باعث می شود موهای شما خنک نگه داشته شود. دلیل اصرار بر خنک نگه داشتن موهای شما این است که استفاده از وسایلی مانند اتو ، سشوار و دیگر وسایل گرمایشی بافت موی شما را با مشکل مواجه می کند.

 

پر‌پشت جلوه کردن مو از رنگ موهای مناسب استفاده کنید

برخی رنگ موها باعث پرپشت دیده شدن موی شما می شود و پیشنهاد می شود ماهی یک بار به رنگ کردن ریشه های موی خود بپردازید و در فاصله های زمانی حدودا 3 ماه به هایلایت موهای خود بپردازید. عملکرد این رنگ ها به این صورت است که با تورم کوتیکول باعث حجیم تر شدن موهای شما می شود.

 

استفاده از برخی داروهای خاص

همانطور که بارها و بارها اشاره شده برخی از داروها با برهم زدن روند معمولی رشد موها باعث ریزش موهای شما می شوند که در اثر رفتن موهای شما به فاز استراحت اتفاق می افتد.

برخی از این داروها عبارتند از : استاتین‌ها، داروهای ضد‌افسردگی، ضد‌اضطراب و ضد‌فشار خون یا هورمون‌ها ( مانند داروهای جایگزین هورمون تیروئید )

 

برخی از دیگر نکات

سولفات باعث از بین بردن چربی مو می شود. اگر قصد دارید از شامپوهای حجم دهنده استفاده کنید توصیه میکنیم از نوع بدون سولفات آن ها استفاده کنید زیرا اگر این شامپوها دارای سولفات باشد ریشه ی شما را با خطر مواجه می کند و دیگر خبری از موهای درخشان شما نیست.

 

خارش پوست سر چه چیزی را به دنبال دارد ؟

اگر با خارش پوست سر خود مواجه شدید ممکن است این خارش پوست سر در ادامه ریزش مو را نیز با خود به دنبال داشته باشد چرا که در این زمان کوتیکول مو آسیب دیده و موهای شما شکننده تر می شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 2 =