چگونه موهای جذاب داشته باشیم

چگونه موهای جذاب داشته باشیم

تقریبا اکثر افراد به موهای خود اهمیت می دهند و اگر شما از این قاعده مستثنی هستید اگر با ریزش موهای خود مواجه شوید تفکرتان تغییر خواهد کرد و قدر موهایتان را بیشتر خواهید دانست. لازمه داشتن موهایی درخشان و جذاب مراقبت مستمر از موهاست. در ادامه نکته هایی را بیان می کنیم که می توانید با استفاده از آن ها موهایی زیبا و درخشان داشته باشید.

 

برس کشیدن موها پیش از آبکشی

برس کشیدن علاوه بر باز کردن گره های مو و صاف کردن آن ها با ماساژ سر باعث افزایش جریان خون آن می شود که باعث می شود کیفیت موهای شما افزایش یابد. موهای شما در حالت عادی در روز در حدود صد تار مو می ریزد و در هنگام شانه زدن این ریزش موها مشهود تر است. پس از استحمام موهای شما آسیب پذیر تر است و حال در نظر بگیرید که این عمل برس زدن پس از استحمام صورت بگیرد. در این صورت این ریزش مو چندین برابر می شود و شاید از حالت نرمال خارج شود. پس تا می توانید موهای خود را پیش از آبکشی برس بزنید تا کمتر دچار ریزش شوند.

موی جذاب

نرم کننده ها را با دقت بیشتری استفاده کنید

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) نرم کننده ها باعث افزایش رطوبت موهای شما می شود و اگر آن را بیش از حد مصرف کنید شاید موهای شما را چرب نشان دهند. حالت دهنده ها و نرم کننده را به سه چهارم انتهایی موهای خود بمالید و به ریشه موهای خود نزنید تا به موهای شما آسیب نرسد. اما در حالتی که پوست های خیلی خشکی دارید و مجبورید می توانید آن را برای تمامی موهای خود استفاده کنید.

 

ابریشم جنس مناسبی برای خوابیدن است

رطوبت موهای شما باعث می شود تا موهایتان درخشان و با کیفیت به نظر برسند و بالش های ابریشمی به باقی ماندن این رطوبت برای موهای شما کمک می کند و استفاده از جنس های کتان یا نخ می تواند باعث از بین رفتن این رطوبت شود. شما می توانید در ازای هزینه ی بیشتر موهایی با کیفیت تر داشته باشید.

 

ماساژ سر می تواند بسیار موثر باشد

ماساژ دادن پوست سر علاوه بر اینکه از استرس شما می کاهد و حس خوبی را به شما منتقل می کند باعث می شود تا با افزایش جریان خون کیفیت موهایتان افزایش یابد و سرعت رشد آن ها نیز افزایش یابد. این عمل همچنین نیز می تواند به تقویت ریشه موهای شما نیز کمک کند.

 

استفاده از شانه هایی با دندانه های باز و بلند

توصیه می کنیم در هنگام خیس بودن موها از برس استفاده نکنید و به جای آن می توانید از شانه هایی با دندانه های باز و بلند استفاده کنید و گره موهای خود را پس از استفاده از نرم کننده در حمام باز کنید و با استفاده از شانه های غیر استاندارد باعث شکستگی موهایتان نشوید.

 

حوله می تواند به موهای شما آسیب برساند

استفاده از دستمال کاغذی رولی به جای حوله می تواند بیشتر آب موجود روی مو را بگیرد و زودتر موهای شما را خشک کند و از وز شدن موهایتان نیز جلوگیری می کنید.

 

از ماسک هاب خانگی برای جلوگیری از موخوره استفاده کنید

روش های خانگی همیشه علاوه بر امن بودن تاثیرگذار نیز هستند. شما می توانید با استفاده از یک زرده تخم مرغ، روغن زیتون به اندازه سه قاشق غذاخوری و عسل خام به اندازه یک قاشق غذاخوری ماسکی تهیه کنید تا به وسیله ی آن به درخشندگی و کیفیت موهایتان کمک کنید و از موخوره نیز جلوگیری کنید. برای تاثیرگذاری این ماسک را دوبار در هفته و هر بار حداقل یک ساعت روی موهای خود قرار دهید و سپس آن ها را بشویید.

 

فیلتر کردن دوش حمام می تواند به موهای شما کمک کند

برخی از مواد مضر که در آب وجود دارند ( مانند کلر، فلورین، نمک، مواد معدنی و حتی زنگار ) می تواند به موهای شما آسیب برساند و می توانید با فیلتر کردن دوش حمامتان از آسیب زدن این مواد به موهایتان جلوگیری کنید.

 

اتوی مو و بابلیس به موهایتان آسیب جدی می زنند

اتوی مو و بابلیس علاوه بر این که در گاهی مواقع باعث سوزاندن پوست سر شما و موهایتان می شود می تواند با از بین بردن رطوبت مو باعث خشکی موها و از بین رفتن درخشندگی آن ها نیز شود. شما می توانید به جای استفاده از اتو و بابلیس از بیگودی ها استفاده کنید که بدون آسیب موهایتان را فر یا حالت دار می کند.

 

از دستگاه بخور استفاده کنید

اگر شما موهایی فر دارید همیشه مطمئنا از رطوبت بیذارید چون اگر موهایتان را مرتب کرده اید رطوبت باعث می شود موهایتان به حالت فر اولیه بازگردد. اما از طرفی وقتی رطوبت وجود نداشته باشد خشکی موهای شما زیبایی آن ها را از بین می برد. یک دستگاه بخور می تواند چاره ی کار شما باشد و با ایجاد رطوبت توسط این دستگاه موهایی مرطوب، درخشان و خوش حالت داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هشت =