به چه صورت موهای خود را خشک کنیم تا وز نشوند

به چه صورت موهای خود را خشک کنیم تا وز نشوند

به چه صورت موهای خود را خشک کنیم تا وز نشوند ؟ افرادی که دارای موهای بلند هستند با مشکل خشک کردن مو ها مواجه خواهند بود و اگر این کار به صورت اصولی صورت نگیرد موهای آن ها به وز کردن و یا موخوره منجر می شود

اگر دارای موهای چربی نیستید بهتر خواهد بود که در هفته دو بار آن را خیس کرده و شامپو بهش بزنید ، البته منظورمان این نیست که به حمام نروید ، می توانید برای جلوگیری از خیس شدن موهای خود از کلاه های پلاستیکی استفاده کنید.

برای اینکه موهای نرم و لطیف و آراسته داشته باشید باید به شکلی موهای خود را خشک کنید که هم لطافت خود را از دست نداده و هم وز نکند.

بهترین روش خشک کردن مو

ساده ترین و مناسبترین برای اینکه موهای شما خشک شوند و آسیبی به آن ها وارد نشود خشک شدن در هوای آزاد هست و پیشنهاد می شود که از وسایل گرما زا مانند سشوار و اتو مو برای خشک کردن موهای خود استفاده نکنید و اگر هم استفاده کردید آن را در پایین ترین دما قرار داده و در حالتی که موهای شما خیس هستند شروع به حالت دادن موهای خود کنید .

پس از آنکه حمام کردن شما تمام شد حوله را به آرامی روی موهای خود بمالید تا آب های اضافی روی آن گرفته شود و خشک شوند به هیچ عنوان لازم نیست که حوله را به صورت سریع و تند تند روی سرتان بکشید خشک کردن مو ها با حوله به به مرور زمان و به آرامی صورت گیرد.

از راه های دیگر برای خشک کردن مو ها ، استفاده از کرم های ضد حرارت برای مو هست . این کرم ها از ضعیف و خشک شدن ناگهانی ریشه مو جلوگیری می کنند باید به این نکته هم توجه کنید که باید در حالتی که مو شما مرطوب هست بر روی موهای خود استفاده کنید.

 

مادر بزرگ ها پس از حمام کردنشان یک روسری بر روی سرشان می کنند و همین روش موهای آن ها در هنگام خشک شدن وز نمی شود شما هم می توانید از روش استفاده کنید.

موهای که خیلی خیس هستند مدت زمانی بیشتر طول می کشد تا آن ها خشک شوند اگر زمان خشک کردن موها زیاد باشد به موهای شما آسیب وارد خواهد کرد بنابراین قبل از سشوار کشیدن خوب آب موهای خود را گرفته ولی اینکار را به آرامی انجام دهید توجه داشته باشید که حوله های که برای خشک کردن موها استفاده می شود نباید زبر و خشن باشد چون می تواند عامل ایجاد موخوره شود .

 

یک روش مناسب برای خشک کردن موها دسته بندی کردن موها است این روش دو مزیت دارد که یکی خشک کردن موها است و دیگری حالت دادن به آن است اگر دسته های که شما انتخاب می کنید زیاد باشند سشوار این توانایی را ندارد که حرارت آن به به طور یکسان به همه قسمت های مو برسد و به همین دلیل مو ها وز خواهند شد و به طور کامل هم خشک نخواهند شد دسته که شما انتخاب می کنید باید به مقدار کمی باشد تا بتوان در زمان کوتاهی آن ها را خشک کرد و به موها آسیبی وارد نشود .

 

استفاده از حالت های مختلف سشوار

سشور دارای حالت های مختلفی برای دما است و می توان با آن دمای تولیدی توسط سشوار را تغییر داد و دلیل آن این است که برای موهای مختلف باید از دماهای مختلفی استفاده کرد مثلا برای موهای که قطر بیشتری دارند از دماهای بیشتر و از موهای که قطر کمتر و نازک تر هستند از دماهای پایین تر سشوار استفاده کرد در صورتی که به درستی از این حالت های دمایی مختلف سشوار استفاده نکنید موهای شما بد حالت و کدر و یا حتی بدتر از آن شود .

استفاده از دمای بالا سشوار برای موهای که آسیب دیده اند موجب شکنندگی موها می شود و مو ها حالت درخشش خود را از دست خواهند داد و در بعضی موارد امکان آسیب به قسمت اصلی مو و ریزش مو هم می شود.

جلوی سشوار را به حالت کج و مورب به طرف پایین موهای خود قرار دهید تا جریان هوای که از سشوار تولید می شود بر روی موها حرکت کرده و مدت زمانی که طول می کشد تا موها خشک شوند کاهش پیدا کند اما خیلی توجه داشته باشید که این کار به مدت طولانی انجام نشود چون موها به تدریجی سرخ خواهد شد و پوست می سوزد و به آن آسیب وارد می کند که این اسیب می تواند به فولیکولهای مو وارد شده و موجب ریزش آن و پیدایش طاسی در سر خود باشید .

به چه صورت موهای خود را خشک کنیم تا وز نشوند

در استفاده از سشوار از به نکات زیر توجه کنید :

  • 1- از سرعت ملایم و درجه حرارت پایین استفاده کنید چون حرارت تولیدی سشوار اگر بیشتر از 50 درجه سانتی گراد باشد باعث آسیب وارد کردن به موها خواهد شد.
  • 2- سشوار را درفاصله مناسب از مو ها قرار دهید فاصله شش تا دوازده سانتی متری مناسب خواهد بود
  • 3- جریان هوای تولیدی سشوار را بر روی سطح موها عبور دهید و آن را مستقیما به ریشه مو و کف سر وارد نکنید دسته مو های که انتخاب کردید را به طور مکرر عوض کرده و زمان زیادی برای خشک کردن آن صرف نشود و آن را هم به طور کامل خشک نکنید و بگذارید مقداری رطوبت داشته باشد و دلیل آن هم این هست که مو ها برای اینکه انعطاف داشته باشند لازم است مقداری رطوبت داشته باشند .
  • 4- در صورتی که دارای مو های آسیب دیده هستید باید احتیاط زیاد تری در استفاده از سشوار داشته باشید و در درجه حرارت های پایین از آن استفاده کنید.
    یک روش ساده برای جلوگیری از وز کردن مو در هنگام خشک شدن آن ها می تواند همان روش روسری کردن پس از حمام مادر بزرگ ها باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 5 =