طرز تهیه ماسک های مختلف با استفاده از آووکادو

طرز تهیه ماسک های مختلف با استفاده از آووکادو

از کنار خواص زیاد ” آووکادوی خوش رایحه ” برای موها نمی توان به همین راحتی عبور کرد. این خواص از گذشته های بسیار دور ( مصریان باستان ) مورد توجه و استفاده قرار گرفته است. با پیشرفت علم و مطالعات بیشتر در مورد آووکادو بار دیگر این خواص تایید شده و لیست این خواص به روز رسانی نیز شده است.

 

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) آووکادو می تواند برای موهای شما درخشندگی و نرمی را به همراه داشته باشد و هنگامی که موهای شما در معرض آسیب های مختلف قرار می گیرد به عنوان یک محاظ نقش موثری بازی کند. اگر با رشد موهای خود مشکل دارید نیز می توانید از آووکادو استفاده کنید تا رشد آن ها را تسریع ببخشید. اگر موهای خشکی دارید یا موهای شما چرب است و یا هر مدل موی دیگری که دارید خوشبختانه همچنان می توانید به وسیله ی روش های مختلفی از آووکادو برای انواع مختلف مو استفاده کنید.

خواص آووکادو برای مو

خاصیت های آووکادو برای مو

 1. خاصیت درمانی روغن گرم آووکادو :
  روغن آووکادو را می توان منبع سرشاری از ویتامین های A، D، E و B6 نامید. در این روغن علاوه بر ویتامین های ذکر شده می توانید منیزیم، فولیک اسید، آمینو اسید، روی و آهن را نیز به وفور یافت کنید. تمامی ویتامین ها و بقیه ی موادی که به آن ها اشاره شد می تواند به نوعی برای تغذیه موهای شما مورد استفاده قرار گیرد و رشد موهای شما کمک شایانی کند.

 

ساخت ماسک با ترکیبی ازروغن زیتون و آووکادو

مواد مورد نیاز برای ساخت ماسک :

 • 1 قاشق غذاخوری روغن زیتون
 • 1 قاشق غذاخوری روغن آووکادو
 • 1 عدد حوله نرم و تمیز

ساخت ماسک مورد نظر :

روغن زیتون را به روغن آووکادو اضافه کرده و اجازه بدید مخلوط موردنظر کمی حرارت ببینید تا کمی گرم شود. سپس می توانید از این مخلوط برای ماساژ موها و پوست سر خود استفاده کنید. برای این کار عمل ماساژ را با این مخلوط و با حرکات دورانی روی پوست سر و موها انجام دهید. البته اگر دارای پوست های چربی می باشید مخلوط را حتی الامکان تنها به ساقه موهای خود بزنید و سعی کنید از زدن این مخلوط به کف سر پرهیز کنید. برای تاثیرگذاری مخلوط مورد نظر نیز می توانید موهای خود را با یک حوله ( پس از این که حوله را در آب گرم خیساندید و آب آن را گرفتید ) بپوشانید و بگذارید 10 دقیقه روی موهای شما بماند. پس از آن می توانید موهای خود را با آب و شامپو و نرم کننده بشویید.

 

 1. برای از بین بردن موخوره :
  موخوره به دلیل خشکی در قسمت های انتهایی مو سبب دوشاخه شدن می گردد. با استفاده از روغن آووکادو می توانید با جلوگیری از خشکی و شکنندگی موهای خود موخوره را ریشه کن کنید.

 

مواد مورد نیاز برای ساخت ماسک :

 •  آووکادو  ( دو عدد )
 • 1 عدد کلاه حمام یا کیسه فریزر بزرگ برای پوشاندن موها

ساخت ماسک مورد نظر :

آووکادوها را پوست گرفته و بعد از خروج هسته های آن با یک چنگال بکوبید تا آن ها کاملا له شوند. موهای خود را به وسیله ی یک آب پاش پلاستیکی و یا هر روش دیگری که می توانید کمی با آب مرطوب نمایید سپس آووکادوهایی که له کردید را به موهای خود از ریشه به سمت ساقه ها بمالید.

سعی کنید در هنگامی که با قسمت های آسیب ( شکنندگی به دلیل موخوره ) مواجه می شوید کمی با تامل بیشتری این کار را انجام دهید تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشد و خشکی موهای شما در قسمت های آسیب دیده را از بین ببرد و آن ها را درمان کند. حال نوبت این است که از کلاه حمام یا کیسه فریزری که آماده کرده اید استفاده کنید.

برای تاثیرگذاری اجازه دهید کمی این ماسک روی موهای شما بماند ( 15 تا 20 دقیقه ) و بعد از آن موهای خود را آب و شامپو بشویید. پس از آنکه موهای خود را شستید آن ها را به وسیله ی سشوار حالت دهید و نتیجه رضایت بخش استفاده از این ماسک جادویی را به وضوح ملاحظه نمایید.

ماسک آووکادو برای پوست و مو

 1. ماسکی موثر برای احیای موها :
  اگر موهای شما با آسیب مواجه شده است می توانید برای بازگردانی آن ها به حالت گذشته و به اصطلاح  ” احیای ” موهای خود از آووکادو استفاده نمایید که همانطور که گفته شد استفاده از آن موهای نرم و درخشنده ای را برای شما به ارمغان می آورد.

 

مواد مورد نیاز برای ساخت ماسک :

در صورت دسترسی به موارد زیر هرکدام را که می توانید برای ساخت این ماسک به کار بگیرید :

 • یک مشت گل‌برگ گل رز ( که تسکین پوست سر را به همراه می آورد )
 • گل یاس یا آویشن ( که باعث نرمی پوست سر می شود )
 • رزماری یا آویشن
 • سه و نیم قاشق غذاخوری روغن زیتون
 • 2 عدد لیموی تازه ( که موجب درخشندگی بیشتر موهای شما می‌شود )
 • سه و نیم قاشق غذاخوری عسل (که باعث آب‌رسانی موها و پوست سر می‌شود )
 • یک فنجان گل گندم  ( که بسیار مغذی بوده و باعث نرمی و پاکیزگی موها می شود و  جذب سبوم که از غدد سبابه می شود را به همراه دارد . همچنین اگر به گل گندم دسترسی ندارید می‌توانید جو، آرد گندم یا بلغور جو را نیز به جای آن استفاده کنید )
 • 3 تا 4 عدد آووکادو ( از آووکادو های رسیده استفاده کنید و همچنین پوست آن ها را کنده و هسته ی آن ها را جدا کنید )،

ساخت ماسک مورد نظر :

برای ساخت این ماسک باید کمی حوصله به خرج دهید زیرا در همان موقع که اقدام به ساخت آن کردید قابل استفاده نیست. روغن و گیاهی که از لیست بالا انتخاب کرده اید را با هم مخلوط کنید و بگذارید چند ساعت ( به عنوان مثال شب تا صبح ) بماند و روز بعد این مخلوط را از صافی بگذرانید تا گل برگ های گیاهی که انتخاب کرده بودید از روغن جدا شود.

در ظرف دیگری حدود 3 یا 4 عد آووکادو را به همان صورت که گفته شد ( رسیده، پوست کنده و بدون هسته ) آن قدر له کنید تا حالتی مانند پوره به خود بگیرد و تا می توانید آن را هم بزنید تا آووکادوهای له شده ی شما شکل یک دستی به خود بگیرد. ( برای این کار می توانید از صافی نیز استفاده کنید )

 

پس از آن وقت این است که محتویات دو ظرف را با هم بیامیزید و آب لیمو و عسل را اضافه کرده و هم بزنید و پس از آن آرد با یلغور جو را به آرامی ( برای اینکه ماسک غلیظ تر شود ) به آن اضافه کنید. ماسک شما حاضر است و پیش از استفاده از آن باید موهای خود را به چند قسمت تقسیم نموده و ماسک مورد نظر را از قسمت انتهایی موها یعنی پوست سرتان به سمت ساقه ی موهای خود بمالید و پس از آن موهای خود را با یک کلاه حمام و یا در صورت عدم موجود بودن کلاه با یک کیسه فریزر بپوشانید و برای تاثیرگذاری بیشتر باز هم یک حوله روی آن قرار دهید تا عمل جذب به خوبی انجام شود.

پس از آن به مدت 10 تا 15 دقیقه صبر کنید و سپس موهای خود را با آب خالی آبکشی نمایید تا ماسک مورد نظر به طور کامل از موهای شما پاک شود. پس از آن می توانید از یک شامپوی ملایم و نرم کننده برای شست و شوی موهای خود استفاده نمایید.

 

 1. ماسکی برای آب‌رسانی به موها : 

برای رساندن آب و رطوبت به موهای خود هم می توانید از آووکادوی شگفت انگیز استفاده کنید. همانطور که گفته شد آووکادو می تواند تغییری اساسی در فیزیک آن ها ایجاد کنید و از دست موهای خشک و بی روح خود خلاص شوید و موهایی خوش حالت و درخشنده را جایگزین آن ها نمایید.

 

مواد مورد نیاز برای ساخت ماسک :

 • 1 قاشق غذاخوری ماست
 • 1 عدد تخم‌مرغ
 • 1 قاشق غذاخوری روغن جوجوبا ( اگر به این روغن دسترسی ندارید می توانید از روغن زیتون،روغن کرچک یا روغن نارگیل استفاده کنید )
 • 1 عدد آووکادو ( آووکادو  رسیده باشد و آن را پوست بکنید )

ساخت ماسک مورد نظر :

برای استفاده از این ماسک پیش از ساخت آن موهایتان را آبکشی نمایید و آن ها را با یک حوله خشک کنید و پس از آن به سراغ ساخت ماسک موردنظر بروید. برای این کار تمامی موارد فهرست را با هم مخلوط کرده و تا زمانی که به طور کامل مخلوط شوند هم بزنید. ماسک شما آماده است و باید آن را به تمام قسمت های پوست سر خود و موها بمالید. برای تاثیرگذاری بیشتر اجازه دهید ماسک به مدت 10 دقیقه روی موهایتان قرار بگیرد و پس از این مدت می توانید موهایتان را با آب ولرم بشویید.

 

توصیه می شود اگر موهای شما بیش از حد معمول با آسیب دیدگی مواجه شده است از سس مایونز استفاده کنید. برای استفاده از این خاصیت سس مایونز، می توانید نصف فنجان از این سس را در سه قاشق غذاخوری روغن آووکادو مخلوط نمایید ( می توانید به این مخلوط روغن معطری که دوست دارید را نیز اضافه کنید ) و پس از اینکه ترکیب موردنظر را به موهای خود مالیدید برای تاثیر گذاری بیشتر اجازه دهید 20 دقیقه روی موهای شما قرار داشته باشد و سپس آن ها را با آب ولرم، آب کشی نمایید. هر دو روش بیان شده می تواند تاثیرگذار واقع شود و با امتحان آن ها نتیجه را به وضوح مشاهده خواهید کرد.

 

 1. نرم کننده قوی :

 آبرسانی روغن آووکادو به موها یکی از مواردی است که می توانید روی آن حساب ویژه ه ای باز کنید تا باعث شوید موهایی براق و زیبا داشته باشید.

مواد مورد نیاز برای ساخت ماسک :

 • 1 عدد آووکادو ( آووکادوی انتخابی نرم و رسیده باشد )
 • 1 عدد موز ( از موز نرم و رسیده استفاده کنید )
 • 1 قاشق غذاخوری روغن جوانه گندم ( درصورت در دسترس نبودن روغن جوانه گندم از روغن زیتون نیز می توانید استفاده نمایید )
 • کلاه حمام ( در صورت عدم دسترسی می توانید از یک کیسه فریزر استفاده نمایید )
 • چند قطره روغن عطری دلخواه‌ برای ایجاد یک رایحه ی دلپذیر ( مانند رز، اسطوخودوس، گل یاس، اسانس پرتقال شیرین و … )

ساخت ماسک مورد نظر :

موز و آووکادو را به طور کامل له کرده و با هم مخلوط کنید ( برای این کار می توانید از مخلوط کن نیز کمک بگیرید ). پس از آن روغن معطری که انتخاب کرده بودید را نیز به مخلوط موز و آووکادو اضافه کرده و خوب هم بزنید تا به طور کامل مخلوط شوند.

ماسک شما حاضر است و اکنون باید آن را روی موهای خود مالیده و پس از اینکه به مدت 15 دقیقه به وسیله ی کلاه حمام یا کیسه فریز پوشاندید، موهایتان را با آب، شامپو و نرم کننده بشویید. بعد از شستن موها آن را به وسیله ی یک شانه ( ترجیحا شانه ی انتخابی دارای دندانه های پهن باشد ) شانه کرده و پس از آن به آرامی با حوله خشک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + نه =