نحوه ساخت تقویت کننده و نرم کننده گیاهی مو

نحوه ساخت تقویت کننده و نرم کننده گیاهی مو

نحوه ساخت تقویت کننده و نرم کننده گیاهی مو: نرمی و لطافت مو تاثیر بسزایی در ظاهر شخص دارد. استفاده از نرم کننده های موجود در بازار بدون شک علاوه بر مزایایی که دارند بدون ضرر نیز نیستند. اما شما می توانید در خانه و با استفاده از موادی که به راحتی در دسترس دارید نرم کننده مفیدی برای موهای خود بسازید.

این نرم کننده هم بی ضرر خواهد بود و تاثیر فوق العاده ای نیز خواهد داشت. همچنین از نظر اقتصادی نیز می توانید صرفه جویی نمایید. حتی شما قادر خواهید بود بهترین ترکیب ممکن برای موهایتان را با کم یا اضافه کردن مواد تشکیل دهنده آن پیدا کنید.

تقویت کننده گیاهی مو

استفاده از سرکه سیب برای موهای چرب

یکی از نرم کننده هایی که می توانید روی آن حساب کنید سرکه سیب است که طبیعی تهیه شده باشد. این محلول به علت خاصیت اسیدی که دارد از مقدار ph موهایتان می کاهد و بنابراین باعث بسته شدن کتیکول های مو  می شود. این بدان معنا خواهد بود که پروتئین و رطوبت مو خارج نمی شود و به این صورت موهایتان نرم و لخت شده و علاوه بر آن درخشندگی آن ها بیشتر می شود.

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) برای تهیه این محول یک قاشق غذا خوری سرکه سیب طبیعی را با یک لیوان آب تقریباً 250 سی سی مخلوط کنید و برای استفاده محلول را به موهای خود بمالید به صورتی که به یک میزان به همه ی موهایتان برسد. بعد از حدود چند دقیقه موهای خود را با آب سرد یا ولرم بشویید. در این مورد آب سرد به خاطر بسته شدن کتیکول ها موثرتر است.

توجه:

برای افرادی که موهای چرب دارند توصیه می شود از این محلول در حد اعتدال استفاده نمایند.

 

استفاده از زرده تخم مرغ برای تقویت مو

زرده تخم مرغ به دلیل داشتن پروتئین باعث افزایش سرعت رشد مو و تقویت آن ها می شود. استفاده از آن هیچ ضرری ندارد و در گذشته نیز از این نرم کننده طبیعی استفاده فراوانی می شد.

برای ساخت این تقویت کننده به یک عدد تخم مرغ، یک قاشق غذاخوری روغن زیتون، یک لیوان آب مقطر نیاز خواهید داشت. درصورتیکه موهای شما بلند است می توانید این مقدار را دو برابر کنید.

برای ترکیب کردن هم لازم است ابتدا آب مقطر را گرم نمایید و همزمان زرده تخم مرغ را جدا کرده و در داخل یک ظرف هم بزنید تا کف کرده و شل شود. روغن زیتون را کم کم به آن بیافزایید و هم زدن را ادامه دهید.

سپس محلول به دست آمده را با آب مقطر مخلوط نمایید و تا زمانیکه محلول به طور کامل یک دست شود به هم زدن ادامه دهید.

طریقه ی مصرف:

ابتدا موهای خود را با شامپوی خود بشویید و آب بکشید. سعی کنید آب اضافی موها را تا حدودی بچلانید.

تقریبا نصف محلول را به ریشه موها و پوست سرتان بمالید و ماساژ دهید و نصف دیگر آن را بر روی موها بمالید و از رساندن محلول به انتهای موها غافل نشوید برای مدت 5 دقیقه منتظر بمانید برای شستن موها از آب ولرم استفاده کنید در صورتی که از آب سرد برای آن استفاده کنید باعث خواهد شد موها خیلی زیاد براق شوند.

 

استفاده از عسل برای نرم کنندگی مو

از روان کننده های طبیعی می توان به عسل اشاره کرد که باعث می شود رطوبتی که در داخل مو ها وجود دارد را نگهداری و جذب نماید و موجب نرمی، براقی و سالم تر شدن موها خواهد شد از عسل برای نرم کنندگی طبیعی مو در هفته می توان 3 بار استفاده نمود و سبب روشن شدن موها به اندازه 1-2 پرده شود.

برای تهیه این نرم کننده لازم است که چهار قاشق غذا خوری عسل طبیعی را با دو قاشق غذا خوری روغن زیتون را در داخل ظرفی ریخته و آن را روی حرارت قرار دهید تا وقتی که این دو ترکیب با خوب با هم مخلوط شوند.

نحوه استفاده از این ترکیب نرم کننده به این صورت خواهد بود که آن را به طور کامل به تمام موهای خود آغشته کنید و سپس از قسمت ریشه مو و قسمت پوست سر شروع به ماساژ دادن کنید تا به نوک موها برسید اجازه بدهید این نرم کننده به مدت 30 دقیقه روی موها باقی بمانند و بعد از گذشت این مدت ابتدا آن را با آب گرم و بعد از آن با آب سرد شستشو دهید به این نکته هم توجه داشته باشید که در صورتی موهایتان چرب بوده از روغن زیتون کمتری برای ساخت این نرم کننده استفاده کنید.

 

استفاده از میوه آووکادو برای مو

در صورتی که می خواهید موهای براق و سالمی داشته باشید استفاده از میوه آووکادو گزینه مناسبی خواهد بود این میوه غنی از چربی بوده که باعث نرمی و روشنی مو خواهد شد و مفید واقع می شود.

برای ساخت این نرم کننده یک عدد آووکادوی رسیده را در داخل یک کاسه به صورت کامل له کرده و در هنگامی که مشغول هم زدن آن هستید به اندازه چهار قاشق غذا خوری شیر نارگیل و دو قاشق غذا خوری روغن زیتون را به آن اضافه کنید این نرم کننده نباید زیاد به حالت شل و رقیق در بیاید و اگر مشاهده کردید که محلول سفت شده است لازم نیست به آن روغن اضافه کنید.

برای استفاده از این نرم کننده هم باید مقداری از این ترکیب ساخته شده را به همه قسمت های مو از ریشه ها گرفته تا نوک موها را آغشته کنید و اجازه بدهید برای مدت 30 دقیقه روی آن باقی بماند و بعد از این زمان موها را با آب ولرم بشوید.

 

استفاده از روغن نارگیل برای تقویت کردن مو

یکی از مناسب ترین مواد برای رشد موها روغن نارگیل می باشد و تاثیر شگرف آن بر همه انواع مو اثبات شده است که باعث بیشتر شدن رشد مو و تحریک آن خواهد شد و همچنان برای درمان شوره سر، تقویت موها و براقی و ابریشمی کردن موها مفید خواهد بود.

 

استفاده از آب پیاز برای تقویت کردن مو

با مصرف چند روز از آب پیاز تاثیر آن را در رشد مو مشاهده کنید برای اینکار باید پیاز را برش داده و آب آن را بگیرید و سپس آن را به ریشه های مو زده و اجازه بدهید برای مدت 2-3 دقیقه روی موهای شما باقی مانده و بعد آن را شستشو دهید این کار در هفته دو بار صورت گیرد.

از آب پیاز به روش های دیگر هم می توانید استفاده کنید برای نمونه یک پیاز نصفه را با دو سه عدد حبه سیر و یک دو عددی چوب دارچین در داخل یک ظرف آب جوشانده و پس از سرد شدن آن را در داخل یک شیشه در دار نگهداری کنید این محلول ساخته شده را برای 4 روز به صورت پیوسته بر روی موهای خود استفاده کنید و رشد موهای خود را مشاهده کنید.

 

استفاده از حنا برای تقویت کردن مو

در بین مردم حنا را به خاطر رنگ شدن قوی آن می شناسند ولی حنا موجب سالم نگه داشتن مو و تقویت آن می شود برای استفاده از برگ های آن باید مقداری روغن خردل را در داخل ظرفی المینیومی ریخته و آن را بجوشانید و برگ های حنا را یکی یکی داخل آن قرار دهید زمانی که دیدید که که برگ ها د رحال سوختن هستند آن را از روی حرارت برداشته و سپس آن را از یک صافی رد کرده و در داخل یک بطری ریخته و نگهداری کنید. به صورت روزانه آن را به موها و پوست خود زده که در تقویت، براق شدن و سالم نگه داشتن موها موثر خواهد بود.

 

استفاده از عطر سنبل برای تقویت کردن مو

یکی از مواردی که برای آروماتراپی مفید بوده عطر سنبل است و باعث زیاد شدن رشد مو خواهد شد از عطر سنبل در هفته 2-3 بار با ماساژ پوست سر استفاده کنید.

 

نکات لازم در استفاده از نرم کننده های طبیعی :

مدت زمان استفاده از نرم کننده های طبیعی برای رسیدن به نتیجه مورد نظر بستگی به موهای شما از نظر جنس، میزان آسیب دیدگی و شامپوهای استفاده شده و عوامل دیگری خواهد داشت.

مو برای اینکه یک دوره گذار از مواد شیمیایی به مواد طبیعی را داشته باشد نیازمند مقداری زمان بوده تا به ماهیت واقعی آن باز گردد. شما باید متناسب با موی خود نرم کننده متناسب با آن را پیدا کرده و آنرا مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دو =