نحوه خوشبو کردن موها در خانه به صورت طبیعی

نحوه خوشبو کردن موها در خانه به صورت طبیعی

نحوه خوشبو کردن موها در خانه به صورت طبیعی: درنظر داشته باشید که تنها نباید به ظاهر مو توجه کرد باید مو به اندازه کافی خوشبو و معطر نیز باشد اما این دو کار یعنی نگهداری از ظاهر مو و خوش بو و معطر نگه داشتن ان نیز کمی دشوار است. بخاطر اینکه مو هایی خوشبو و معطری داشته باشید باید دلیل بد بو بودن آن را ابتدا فهمید.

 

راه های خوشبو و معطر کردن مو ها

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) به طور عادی هر نوع مو ، بوی مختص به خود را دارد و اگر به مدت چند روز موی سر شسته نشود بوی چربی پیدا خواهد کرد. یکی از روش مناسب برای خوشبو کردن موها شستن مو ها به طور منظم و مداوم است. عرق کردن موی سر نیز باعث بد بو شدن آن نیز می شود. بعضی اوقات ماسک موها همچون ماسک موی تخم مرغ که برای نرم کردن و سبک کردن مو از آن استفاده می کنند باعث بد بو شدن مو می شود. برای همین باید به فکر راه حلی برای از بین بردن بوی ناخوشایند مو بود. برای خوش بو و معطر کردن مو از روش های طبیعی استفاده کنید که بی ضرر و تاثیر زیادی دارند. پس این 8 راز خوش بو کردن مو را به خاطر بسپارید.

خوش بو کردن موها

  • حدالامکان هر 2 روز یک نوبت موهایتان را بشورید.
  • مقداری آب لیمو را به مو های خود بزنید و آن را با شامپو شست وشو دهید. بوی طبیعی که مرکبات از خود دارند باعث خوشبو شدن مو ها می شود.
  • از بهترین انقباض کننده های که برای پوست موثر است گلاب می باشد. و تنها فایده ای برای مو دارد خوشبو و معطر کردن آن می باشد.
  • یکی از خوشبو ترین و معطر ترین روغن ها طبیعی روغن یاس می باشد و مالیدن و ماساژ دادن مو با این روغن مو را خوشبو می کند.
  • آراستن موها با گل باعث خوشبو شدن آن می شود.
  • از سالم ترین و مفید ترین روغنی که می توانیم برای موها نام برد روغن گل بامیه می باشد که هم باعث تیرگی مو و تقویت موثر ریشه موها می شود و هم باعث خوشبو شدن و معطر شدن موها خواهد شد.
  • بوی حنا نیز بعضی از افراد آن را دوست دارند.
  • استفاده از دمنوش برگ چای برای مو ها نیز باعث تیره شدن مو و خوش بو و معطر کردن آن نیز می شود.

به کار گیری این 8 رازی که برایتان گفتیم کمک شایانی برای خوشبو کردن مو هایتان می شود اگر می خواهید به صورت طبیعی موی خود را خوشبو کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 6 =