به چه صورت موخوره را درمان کنیم؟

به چه صورت موخوره را درمان کنیم؟

در صورتی که دارای  موهای بلندی هستید احتمالاً در زمان های مختلف با موخوره روبرو شده اید وقتی که انتهای مو ها به صورت دو شاخه و شکننده  شود می گویند که موها با موخوره مواجه شده است  که از دلایل ایجاد استفاده به طور مکرر از سشوار برای خشک کردن موها ، استفاده کردن بیشتر از محصولات شیمیایی ، استفاده از رنگ ها ، شانه کردن زیاد مو با برس های نامناسب ، استفاده از شامپو به مقدار زیاد  و مراقبت ضعیف و نادرست با مو ها است و از اصلی ترین آن ها می توان به خشکی مو اشاره کرد .

 

موخوره نامناسب شدن ظاهر مو خواهد شد و زیبایی مو را از بین خواهد برد و شاید همین علت باعث شود که در شما وسوسه ایجاد شود و اقدام به بریدن موها و عادت بد کندن موها کنید.

بیشتر موخوره در موی سر مشاهده می شود اما در ابروها و سایر قسمت های بدن هم ممکن است ایجاد شود به طور مثال با رنگ کردن ابروها این احتمال هست که در آن ها مورخوره ایجاد شود.

درمان کردن موخوره

صحیح ترین راه برای از بین بردن موخوره مو کوتاه کردن آن است

تاکنون درمان تضمینی و کاملی برای ریشه کم کردن موخوره وجود ندارد غیر از اینکه مو را تا اندازه ای که درگیر موخوره است کوتاه کرد.این روش مناسب ترین راه مقابله و نابودی موخوره است. در این روش شما این اجازه را به موهای خود داده اید تا هم فرو و شکل زیبا و طبیعی خود را بدست آورند و هم رشد مجدد خود را شروع کنند.

بدین صورت که باید هر شصت روز یکبار، موهای خود را کوتاه کنید و اینکار را تا یکسال ادامه دهید. اگر تشخیص دادید که فاصله زمانی شست روز کوتاه است و در کنار آن دوست دارید موهایتان بلندتر باشد، می توانید سالی دو بار یعنی هر شش ماه یکبار موهای خود را کوتاه کنید. بدین نکته توجه داشته باشید تا زمانیکه وضعیت موهایتان تغییر نکرده است، باید روند کوتاه کردن مو را ادامه دهید.

 

پیشگیری از شروع موخوره

گر چه نمی توان به طور صد در صد و کامل موهایی که درگیر موخوره شده اند را به حالت اول بازگرداند ولی می توان با استفاده از روش های پیشگیرانه ای روند شروع موخوره را کنترل کرد.

 

بکار بردن روغن های مناسب

خشک شدن مو مهم ترین دلیل ایجاد موخوره می باشد. علت خشکی مو، تخریب و از بین رفتن چربی طبیعی موجود در مو می باشد. برای جلوگیری از تخریب بافت چربی، باید چربی مو با استفاده از روغن هایی مانند روغن بادام تلخ و روغن زیتون، تحت نظارت قرار گیرد.

برای این کار، ابتدا مقداری روغن در کف دست ریخته و کف دست را چرب کنید. سپس کف دست رو طوری به انتهای موهای خود بمالید تا مقدار کمی چرب شود. انجام این کار برای پیشگیری از موخوره بسیار موثر است.

به چه صورت موخوره را درمان کنیم؟

ماسک گیاهی و طبیعی برای مو درست کنید

برای تهیه ماسک باید 2 قاشق غذا خوری روغن نارگیل و 2 قاشق غذا خوری روغن زیتون را باهم مخلوط کرده و یک آووکادروه  به صورت پوره و رسیده به آن اضافه کنید برای اینکه نتیجه بهتری بدهد می توانید مقداری روغن ها ولرم کنید و بعد از آن با پوره مخلوط کنید بعد از تهیه این ترکیب به مدت زمان سی دقیقه این ترکیب را بر روی قسمت وسط تا انتهای مو قرار داده توجه داشته باشید که نباید با ریشه مو تماس داشته باشد. بعد از گذشت گذشت زمان سی دقیقه آن را با آب ولرم می توانید بشوید.

 

استفاده از شامپوی مناسب

شامپوی های که در ترکیبات آن ها الکل وجود دارد استفاده نکنید چون این نوع شامپو ها مو را به حالت خشک و شکننده در می آورند از شامپو های که حاوی ترکیبات طبیعی بوده استفاده کنید اگر موهای خود را بیشتر از سه بار در هفته نشوید مناسبت تر خواهد بود.

 

اجازه دهید موها با دمای محیط خشک شوند

بدترین چیزی که می تواند به موها آسیب وارد کند گرما می تواند باشد بنابراین تا جای که امکان دارد از وسایل گرما زا برای خشک کردن موها دوری کنید یا در صورت استفاده از سشوار و یا اتو موهای خود را با حوله خشک کرده و تا مقدار ضرری که به موی شما وارد می شود به کمترین مقدار خود برسد.

 

استفاده از تخم مرغ برای تهیه ماسک

می توانید با ترکیب سه قاشق سوپ خوری روغن زیتون و زرده تخم و 1 قاشق سوپ خوری یک ماسک تخم مرغی تهیه کنید این ترکیب را به آرامی بر روی موهای خود ماساژ داده به صورتی که کل ما را پوشش دهد پس از گذشت 15 دقیقه آن را با شامپو بشویید و بعد از آن بگذارید موها خودشان خشک شوند.

به چه صورت موخوره را درمان کنیم؟

موارد مهم

به موخوره توجه کنید . در صورتی که موهای که موخوره در آن ها ایجاد شده را از بین نبرید موخوره پیشرفت کرده و از انتهای مو قسمت بالای مو خواهد آمد و باعث می شود که مو ها بیشتر  حالت شکنندگی داشته باشند بهتر است کمتر از شامپو استفاده کرده تا کمتر مجبور به خشک کردن موها شوید.

در وقت های که مو خود را شست و شو نمی دهید ولی قصد دارید که به آن ها حالت دهید می توان از نرم کننده های مو  استفاده کنید که برای انتخاب بهترین آن ها می توانید با متخصص های پوست و مو مشورت داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − پنج =