به چه صورت از موهای رنگ شده مراقبت کنیم؟

به چه صورت از موهای رنگ شده مراقبت کنیم؟

به چه صورت از موهای رنگ شده مراقبت کنیم؟ زمانی که می خواهید رنگ موی  مورد دلخواه خود را داشته باشید و به شما بیاید لازم به رفتن به آریشگاه و صرف هزینه و وقت زیاد است برای جلوگیری از این هدر رفت هزینه و وقت لازم است که با اصولی از موهای رنگ شده خود آشنا شوید تا مدت زمان ماندگاری رنگ موها بیشتر شود و در وقت و هزینه صرفه جویی شود.

 

این نکات را برای مراقب از موهای رنگ شده رعایت کنید

 1-شامپوی متناسب با موی خود مصرف کنید

هنگامی که موهای خود را رنگ می کنید آسیب های هم به دلیل شیمیایی بودن رنگ ها  به وجود خواهد آمد به همین دلیل باید همانند مو با رنگ طبیعی از موهای رنگ شده هم باید مراقبت کنید .

برای مراقبت از موهای رنگ شده می توانید از نرم کننده و شامپو های  مناسب موهای رنگ شده استفاده کنید تا رطوبت موهای شما را حفظ کند و  همین باعث خواهد شد رنگ موی شما زمان بیشتری براق و شفاف تر باقی بماند.

محافظت از موی رنگ شده

2-موهای را زیاد شست و شو ندهید

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) در صورتی که به صورت روزانه اقدام به شستن موهای خود کنید این اقدام باعث کم رنگ شدن موهای شما خواهد شد سعی  کنید هر روز به موهای خود شامپو نزنید و برای اینکه موهای شما به حالت چرب  دیده نشود می توانید از شامپوهای خشک برای آن استفاده کنید.

 

3- موهاخود را مرطوب نگه داری کنید

موهای که رنگ می شوند آب بیشتری لازم خواهند داشت برای این که از موهای رنگ شده مراقبت کنید لازم است پیوسته به آن ها آب برسانید. از ماسک مو و تقویت کننده های طبیعی برای حفظ رطوبت مو می توان استفاده کرد و  آن ها را تقویت کنید.

 

4- محافظت در برابر گرما و حرارت

از مواردی که خیلی زیاد موها را تخریب می کند استفاده از وسایل گرمایی برای موها مانند اتو و سشوار با دمای بالا است. استفاده از این وسایل علاوه بر اینکه باعث شکنندگی موها شده باعث ایجاد موخوره یا دو سر شدن موها هم خواهند شد برای مراقبت از موهای رنگ شده لازم است که استفاده از این وسایل را کمتر کنید و یا در صورت استفاده از این وسایل از محصولات ضد حرارت روی موها استفاده کنید با این کار موها رطوبت خود را می توانند حفظ کنند و به حالت براق و جذاب باقی بمانند.

 

5- استفاده نکردن از آب داغ برای حمام کردن

دوش گرفتن زیر آب داغ عادت خیلی از افراد است و این عمل در زمستان ها هم بیشتر خواهد شد ولی باید بدانید که آب داغ باعث باز شدن کوتیکول های مو خواهد شد و همین مورد عاملی برای از بین رفتن رنگ موهای شما خواهد شد برای اینکه از موهای رنگ شده خود مراقبت کنید لازم است در هنگام حمام و دوش گرفتن از آب ولرم با درجه حرارت کم استفاده کنید تا رنگ موی شما کم رنگ نشود.

 

6- هنگام رفتن به استخر مواظب موهای خود باشید

آب استخر ها به دلیل کلری که در آن وجود دارد می تواند به موهای رنگ شده آسیب وارد کند برای جلوگیری کردن از این آسیب می توان قبل از اینکه وارد استخر شوید موهای خود را خیس کنید چون موdی که خیس باشد کلر و نمک کمتری نسبت به موی خشک جذب خود می کند و همچنین تعداد دفعات شنا کردن در آب استخر و دریا را کاهش دهید.

کم رنگ شدن رنگ موی مورد علاقه خود برای هرکس ناخوشایند خواهد بود با این روش های که برای شما بیان کردیم می توانید از رنگ موهای خود بیشتر مراقبت کرده و مدت زمانی بیشتری موهای شما به این رنگ باقی بماند و از زیبایی و شفافی آن ها لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 6 =