راهکار های طبیعی گیاهی برای تقویت موها و رشد آن ها

راهکار های طبیعی گیاهی برای تقویت موها و رشد آن ها

ضعف موها می تواند به دلیل مشکلات ژنتیکی از ابتدای تولد آغاز شده باشد یا به وسیله مشکلات محیطی، بیماری های مختلف و یا برخی کمبودها در دوره ای از زندگی افراد رخ دهد. از مشکلاتی که باعث ریزش مو می شود می توان به خواب نامناسب، رژیم غذایی نادرست، استرس ها، چالش ها روزانه، مشکلات هورمونی و … اشاره کرد.

 

روش های درمان ریزش مو باید با دلیلی که موجب ریزش موی شما شده متناسب باشد تا نتیجه ی موردنظر حاصل شود. در ادامه به برخی از موادغذایی اشاره می کنیم که استفاده از ان ها برای تقویت موها و جلوگیری از ریزش موها خالی از لطف نیست :

بهترین ذخایر غذایی برای مو

مواد غذایی مفید برای تقویت و رشد موها:

انجیر : اضافه کردن انجیر به وعده های غذایی روزانه موجب تثویت موهای شما می گردد

عدس:  عدس ریشه و ساقه ی مو را تقویت می کند

تخمه کدو:  تخم کدو را می توان منبع سرشاری از ویتامین های مورد نیاز بدن و مو به خصوص ویتامین B دانست. استفاده از تهم کدوی بو نداده را به شما در تقویت موهایتان و رشد آن ها کمک می کند..

شیر سویا:  شیر سویا را حتما در برنامه غذایی‌تان قرار دهید که باعث کاهش ریزش مو و افزایش ضخامت موهایتان می‌شود.

کنجد : یک خوراکی خوشمزه و مفید دیگر که برای تقویت و رشد مو بسیار مفید است، کنجد می باشد.

جوانه: می توانید برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت موهایتان از جوانه استفاده کنید.

عرق مورد  : عرق مورد نیز از دیگر مواردی است که به تقویت و رشد مو کمک می کند.

شنبلیله:  از روغن شنبلیبه می توانید به صورت خوراکی و یا موضعی استفاده نمایید. این روغن علاوه بر تقویت موها می تواند برای کسانی که با شوره ی سر مواجه هستند پیشنهاد خوبی باشد.

رزماری : رز ماری نیز به دو صورت خوراکی ( جوشانده ) و موضعی ( روغن ) مورد مصرف قرار میگیرد و خشکی موها و پوست سر شما را از بین می برد و به تقویت پیاز مو کمک شایانی می کند. به جای استفاده از چای می توانید جوشانده رزماری را امتحان کنید.

روغن قسط:  آخرین مورد از این لیست رو غن قسط می باشد که آن را هم می توان به دو صورت موضعی یا خوراکی به کار برد. توجه داشته باشید بیش از اندازه ازآن استفاده نکنید و در هر بار مصرف حداکثر 28 گرم از آن را مورد استفاده قرار دهید.

 

 برای تقویت موهای خود میتوانید از نسخه های طبیعی زیر استفاده نمایید :

  • برای بهره بردن از خاصیت تقویت کنندگی موها می توانید از تنطور مریم گلی ( قرار دادن برگ های مریم گلی در 5 برابر وزن برگ ها الکل – به مدت 14 روز ) استفاده نمایید. از اختلاط نسبت مساوی از این مایع به همراه مشروب الکلی محلولی به دست می آید که می توان از آن برای مالش موهای خود و تقویت آن ها در هنگام حمام کردن استفاده نمود.
  • می توانید برای بهره بردن از خاصیت سدر از آن برای شست و شوی موهایتان در حمام استفاده نمایید و یا پوست سرتان را به وسیله ی سدر ضماد کنید تا به وسیله ی تاثیری که بر اعصاب و موی شما می گذارد هم موهای شما را تقویت نماید و هم از ریزش موهای شما جلوگیری کند.
  • ضماد کوبیده پر سیاوشان به همراه سرکه، زوفا، روغن مورد، روغن لاذن و روغن سوسن نیز می تواند به صورت یک ضماد برای درمان ریزش مو و تقویت آن ها مورد استفاده قرار گیرد.
  • برای پر پشت شدن موها، تقویت آن ها و جلوگیری از ریزش مو می توان از ضماد گیاه دارویی مرّ با سرکه رقیق، روغن مورد و صمغ لاذن استفاده نمود.
  • گزنه گیاه دیگری است که می تواند برای جلوگیری از ریزش مو بسیار موثر واقع شود. برای بهره بردن از خواص گرنه روی موها بدین صورت عمل کنید که برگ ها، سرشاخه و ریشه آن را خرد و در آبی که دارای دمای 80 درجه ی سانتی گراد است بریزید و پس از اختلاط کامل شیره ی آن را جدا کنید. پس از آن از پمادی حاوی چربی مغز قلم گاو را به شیره ی آماده شده اضافه نموده و پس از ترکیب را به موهای خود بمالید.
  • می توانید از ترکیب ژل سفید رنگ وسط آووکادوی رسیده به همراه 2 قاشق عسل طبیعی برای ساخت یک ژل ویتامینه خانگی استفاده نمایید. پس از این که این دو ماده را مخلوط کردید با آن تمامی قسمت های سر خود ( پوست سر، ریشه و ساقه موها  ) را ماساژ داده  و برای تاثیرگذاری اجازه دهید نیم ساعت روی موهای شما قرار داشته باشد و سپس موهایتان را بشویید.
  • برای درخشندگی موهای خود، تقویت آن ها و تامین پروتئین لازم برای موها می توانید از روغن جوجوبا استفاده نمایید.
  • از مالیدن جوشانده غلیط باباآدم به موهای خود نیز می توانید برای تقویت موها استفاده کنید.
  • اگر می خواهید یک نرم کننده ی طبیعی داشته باشید پیشنهاد ما به شما استفاده از گیاه اسطوخودس است. برای بهره بردن از خاصیت نرم کنندگی اسطوخودس ابتدا آن را دم کرده و اجازه دهید خنک شود و سپس هنگامی که می خواهید به استحمام بپردازید از آن به جای نرم کننده های شیمیایی اسفتاده نمایید. حتما پس از استفاده از آن تاثیر بیشتر و طبیعی تر آن را نسبت نرم کننده های شیمیایی خواهید دید.

 

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) به جز استفاده از این ماسک ها و روش های گفته شده بهتر است تمرکز بیشتری بر روی مواد غذایی که مصرف می کنید، میزان و زمان خواب و همچنین وضعیت روحی خودتان داشته باشید تا تاثیرات آن را بر روی بهبود کیفیت موهایتان به عینه مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 2 =