آشنایی با روش های گیاهی برای درمان طاسی

آشنایی با روش های گیاهی برای درمان طاسی

آشنایی با روش های خانگی برای درمان طاسی : طاسی یکی از بیماری های است که در بین خانم ها و آقایان وجود دارد و دلایل و علت های مختلفی مانند سو تغذیه ، حاملگی ، ژنتیک ، استرس و… می تواند در آن تاثیر داشته باشد بدون اینکه هزینه ای برای درمان طاسی صرف کنید با بهره گیری از گیاهان و ماده های طبیعی می توانید با آن مقابله کنید.

 

درمان های طبیعی برای درمان طاسی

در حالت طبیعی مو ها رشد خود را خواهند داشت و هنگامی که سن افزایش پیدا می کند عوامل مختلف ناشی از آن باعث خواهد شد که مو نتواند رشد خود را داشته و در نتیجه ضعیف شده و دچار ریزش خواهند شد بعضی افراد برای اینکه طاسی خود را درمان کنند اقدام به کاشت مو می کنند ولی این اقدام هزینه بر ، همراه با تحمل درد خواهد بود و ممکن است عوارض جانبی هم داشته باشد.

در این قسمت از وب سایت راچه ( Racheh ) و در این مقاله برای شما روش های مختلفی را تشریح خواهیم داد که می توانند در رشد مجدد و قوی کردن موها تاثیر زیادی داشته باشند.

داروگیاهی برای درمان طاسی

1- استفاده از حنا برای درمان طاسی

اولین روش خانگی برای درمان طاسی استفاده از حنا هم برای آقایان و هم برای خانم ها است که می توانید از دانه ، پوسته و برگ این گیاه برای این درمان بهره ببرید. در این گیاه و برگ های آن ترکیبی به نام لاوسون ( Lawson) وجود دارد که همراه با آنتی بیوتیک های قوی بوده که در درمان طاسی می تواند موثر واقع شود.

برای تهیه این درمان لازم است که چند برگ تازه حنا رو تهیه کرده و پس از آنکه خوب شستید آن را خشک کنید سپس کاملا خشک شود و آن را به حالت پودر در آورید. 60 گرم از پودر به دست آمده را با مقدار 250 گرم روغن خردل مخلوط کرده و آن را حرارت بدهید و با استفاده از یک صافی آن را داخل یک بطری در دار ریخته و در یک محل مناسب آن را نگهداری کنید به صورت روزانه آن را روی قسمت های که مو ندارد بمالید و نتیجه مثبت آن را ببینید.

 

2- استفاده از روغن نارگیل برای درمان طاسی

روغن نارگیل برای سلامتی پوست و مو بسیار تاثیر گذار خواهد بود و می توانید از آن برای درمان طاسی بهره ببرید

برای این کار لازم است که مقداری روغن نارگیل را فراهم کنید و بر روی قسمت های از سر که کم مو و یا بی مو بوده بمالید و به صورتی باشد که مستقیماً به ریشه و پوست به طور کامل تماس داشته و پوست سر را با آن ماساژ بدهید اجازه بدهید این روغن نارگیل برای تمام مدت شب بروی سر شما باقی مانده و در هنگام صبح می توانید آن را شست و شو دهید این درمان را در هفته 4 بار استفاده کنید و نتیجه شگرف آن در رشد موی خود را ببینید.

 

 3- استفاده از روغن گریب فروت برای درمان طاسی

گریپ فروت سرشار از ویتامین های c و منابع دیگری همچون آهن ، کلسیم و… است که می تواند در درمان طاسی تاثیر گذار باشد برای استفاده از آن باید سوراخ های کوچکی در پوست این میوه ایجاد کرده و با فشار دادن روغن خالص آن را خارج کنید و آن را در داخل بطری نگهداری کنید این روغن را به موهای خود بمالید تا باعث تحریک رشد آن شود این روغن از تاثیرگذار ترین روش های خواهد بود که آقایان و خانم ها برای درمان طاسی و کچلی می تواند از آن بهره ببرند و هرکس به راحتی می تواند به آن دسترسی داشته باشد.

 

4- استفاده از برگ چای سبز برای درمان طاسی

از دیگر راه های گیاهی دیگر برای درمان طاسی می توان به برگ چای سبز اشاره کرد برای استفاده از آن باید مقداری برگ چای سبز را در آب بجوشانید و پس از آنکه خوب حرارت دید و بجوش آمد اجازه بدهید سرد شود.

محلولی که به دست آمده را به به تمام قسمت های پوست سر خود بمالید و اجازه بدهید برای مدت 1 ساعت روی پوست سر باقی بماند و پس از گذشت این مدت زمان آن را با آب تمیز و گرم شست و شو دهید.

 

5- استفاده از روغن های خالص

برای درمان طاسی می توانید از روغن های خالصی همچون روغن زیتون، کانولا، نارگیل و غیره بر روی سطح پوست سر استفاده کنید و پس از آنکه آن را با این روغن ها ماساژ دادید بعد از گذشت مدت 1 ساعت آن را شست و شو دهید این اقدام باعث تحریک رشد موی شما خواهد شد.

 

6- استفاده از آب سبزیجات برای درمان طاسی

از دیگر روش های خانگی برای درمان طاسی ، استفاده از آب سبزیجات برای آقایا ن و خانم ها می باشد که می تواند بسیار تاثیر گذار باشد برای تهیه این آب سبزیجات می توانید از آب پیاز و سیریا زنجیل استفاده کنید و آن را بر روی سطح پوست سر بمالید و اجازه بدهید برای تمام شب بر روی آن باقی بماند و صبح روز بعد اقدام به شست و شوی آن کنید این کار را در هفته 3-5 بار انجام دهید تا در درمان طاسی موثر واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =