برای تقویت موهایتان روش های گیاهی را امتحان کنید

برای تقویت موهایتان روش های گیاهی را امتحان کنید

در ادامه روش های گیاهی به شما معرفی می کنیم که می توانید با استفاده از آن ها به تقویت موهای خود بپردازید.

 

تقویت موها با استفاده از روش های گیاهی

برای پیشگیری از بسیاری از بیماری ها بخصوص ریزش موها پیشنهاد می کنیم که دمنوش ها را در فصول پاییز و زمستان امتحان کنید تا نتایج آن را به عینه مشاهده نمایید.

 

با ریزش موهایتان به مقابله بپردازید

داشتن موهایی پرپشت تقریبا آرزوی هر شخصی است و موهای کم پشت علاوه بر اینکه از زیبایی شما می کاهد می تواند خبر از یک بیماری دهند و افرادی که موهای کم پشتی دارند کافی است چند تار مو از دست دهند تا ریزش موها در آن ها کاملا مشهود باشد.

مشکلات هورمونی، کم خونی و کمبود ویتامین ها، مواد معدنی و همچنین استرس از عواملی هستند که باعث ریزش موها و کم پشت شدن آن ها می شوند. ابتدا باید دلیل ریزش موی خود را بدانید و به درمان متناسب با آن بپردازید و با کمک گرفتن از گیاهان دارویی و صد البته تغییر در شیوه ی زندگی ( اگر به انجام موارد اشتباهی عادت داشته اید ) و پیش گرفتن سبک زندگی درست می توانید علاوه بر اینکه جلوی ریزش موهای خود را بگیرید به رشد مجدد موها کمک کرده و موهایی پرپشت داشته باشید.

تقویت مو با روش گیاهی

روغن ریشه باباآدم را امتحان کنید

یکی از موادی که می توانید برای تقویت موهایتان از آن کمک بگیرید ریشه ی بابا آدم است که علاوه بر تقویت بخشیدن به موها به رشد آن ها نیز کمک می نماید زیرا که این گیاه باعث افزایش جریان خون در پوست سر شما می شود و این باعث تغذیه ی بهتر فولیکول های مو شده و منجر به رشد بهتر موها و تقویت آن ها می گردد.

 

نحوه ی  استفاده از عصاره ریشه باباآدم

ماساژ موها با عصاره ی بابا آدم می تواند برای تقویت موها به کمک شما بیاید. برای دیدن نتایج مطلوب این کار را 3 تا 4 بار در هفته تکرار نمایید.

 

ساخت شامپوی گیاهی تقویت کننده مو

مواد لازم :

  • یک چهارم فنجان پودر جوانه گندم
  • یک چهارم فنجان شیر نارگیل ( مایع سفید رنگ موجود در نارگیل )
  • یک چهارم فنجان عصاره آلوورا

این سه ماده را با یک دیگر ترکیب نموده و از ای ترکیب برای ماساژ موها و پوست سر خود استفاده کنید. پس از اینکه موها و سر خود را با این ترکیب ماساژ دادید اجازه دهید برای تاثیرگذاری حدود 15 تا20 دقیقه این ترکیب روی سر شما بماند و سپس موهای خود را بشویید.

 

با مصرف این گیاهان مو‌هایی پرپشت داشته باشید :

 

عصاره نعناع به همراه آب

برای ماساژ پوست سر خود از عصاره ی نعنا استفاده کنید. عصاره ی نعنا کمی غلیط است و باید هر قطره از آن را با یک قاشق چایخوری آب رقیق کنید. برای ماساژ پوست سر سه قاطره از این عصاره که با سه قاشق آب رقیق شده باشد کافی است.

توجه : از جوشاندن برگ های نعنا مایعی به دست می آید که این مایع منظور ما نیست و عصاره ی نعنا با این مایع فرق می کند.

 

تخم شنبلیله

برای تفویت موهایتان همچنین می توانید از تخم شنبلیله استفاده کنید. برای بهره بردن از این خاصیت شنبلیله یک فنجان تخم شنبلیله را خیس کرده و اجازه دهید یک شب تا صبح خیس بخورد و سپس آن ها را له کنید تا به صورت خمیری شکل تبدیل شود و از این خمیر برای ماساژ ریشه ی موهایتان استفاده نمایید.

برای تاثیرگذاری یک کلاه پلاستیکی یا کلاه حمام به مدت 40 دقیق روی سر خود قرار دهید و سپس موهایتان را بشویید. برای گرفتن نتیجه ی مطلوب این کار را 1 ماه و به صورت مداوم هر روز صبح تکرار نمایید.

 

ریشه شیرین‌بیان

 به مدت 2 ماه و 2 بار در هر هقته از ماسک موی حاوی شیرین بیان، شیر و زعفران استفاد نمایید. برای ساخت این ماسک مو یک قاشق غذاخوری شیرین بیان را به همراه یک فنجان شیر و یک چهارم قاشق چای خوری زعفران مخلوط نمایید تا ماده ای خمیری به دست بیایید.

این مخلوط برای تاثیرگذاری باید مدت زیادی روی موهای شما قرار داشته باشد پس بهتر است شب ها پیش از خواب آن را روی موهای خود قرار دهید و همانطور بخوابید و صبح روز بعد موهایتان را آبکشی نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =