کراتین گیاهی و نقش آن در ترمیم مو

کراتین گیاهی و نقش آن در ترمیم مو

کراتین گیاهی و نقش آن در ترمیم مو: کراتین جزو ترکیبات پروتئینی است که که در بسیاری از اعضای بدن به کار رفته و نقش اساسی در بدن ایفا میکند . کراتین در ساختار مو و پوست و ناخن نیز موجود می باشد. فشارهای عصبی، استرس، رژیم های غذایی، بیماری های هورمونی، رنگ کردم مو ، بالا رفتن سن و مواردی اینچنین باعث از بین رفتن کراتین میشوند .

امروزه برای استحکام بخشیدن به مو و جلوگیری از آسیب به ساختار مو تحت فشار عوامل ذکر شده اقدام به کراتینه کردن مو می نمایند. کراتین مورد نیاز اغلب از منابع حیوانی و یا سایر مابع طبیعی استخراج میشود. امروزه نوع صنعتی کراتین نیز تولید شده که به صورت مایع میباشد و جایگزین کراتین های طبیعی شده است. در واقع لایه ای از کراتین بر روی مو قرار گرفته و توسط حرارت روی مو ثابت میشود . کراتین به دلیل داشتن خاصیت ارتجاعی و استحکام باعث تقویت ساختار مو شده و موهای آسیب دیده و خشک را درمان میکند .

کراتین گیاهی برای مو

کراتینه کردن مو در آرایشگاه

در آرایشگاه ها برای صاف کردن موهای وز اغلب روش کراتینه کردن را پیشنهاد می دهند اما به دلیل استفاده از کراتین صنعتی این روش پبشنهاد نمیشود. در این نوع کراتین ماده ای به نام فرمالدئید وجود دارد که ماده ای سرطان زا می باشد. در معروفترین مایع کراتینه که ساخت برزیل می باشد باز هم مقادیری از فرمالدئید موجود می باشد .

با کراتینه کردن برای مدت 15 روز موهایی صاف و براق خواهید داشت ولی بعد از گذشت این مدت مجددا بافت مو دچار تغییر شده و موها خشک و شکننده خواهند شد. عموما این اشتباه درمیان مردم رایج شده است که کراتینه کردن باعث صاف شدن مو میشود و این در حالی است که چنین برداشتی اشتباه میباشد و فقط با کراتینه کردن آسیبهای مو بر طرف شده و باعث کاهش وز موها میشود و هیچگاه تاثیر مستقیم در صاف شدن مو ها ندارد .

 

کراتین گیاهی و ترمیم مو (HRT)

این روش برای افرادی که از کم پشت شدن موهای خود گلایه مند هستند مناسب است . در این روش به جای کاشت مو در سطح پوست سر موها روی شبکه ای غیر قابل تشخیص و مشابه پوست سر کاشته میشوند و سپس توسط کراتین گیاهی که فاقد مواد سرطان زا و مضر است و کاملا بهداشتی میباشند فیکس میگردد. ظرافت موها با این روش آنقدر زیاد است که با موی طبیعی فرقی نمی کند . در این نوع ترمیم مو ، موها هیچ رشدی نخواهند داشت و در همان اندازه اولیه که کاشته شده اند باقی می مانند و همچنین برای پیوند مو از بانک مو استفاده نمیشود.

و چون روی پوست سر کار نمی شود ، لذا بعد از ترمیم نیاز به استراحت و مراقبت نمی باشد و کلیه فعالیت های روزمره مانند حمام کردن ،ورزش ، استخر و … قابل انجام می باشد. همچنین تراکم مو در این روش به انتخاب خود فرد بستگی دارد . با استفاده از این ترمیم 2 الی 3 سال موها وضعیت خوبی خواهند داشت . لازم به ذکر است که برای ماندگاری این روش لازم است که هر دو هفته یک بار یک ترمیم آسان روی سطح مو انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 4 =