داشتن موهایی زیبا بعد از بیدار شدن از خواب

داشتن موهایی زیبا بعد از بیدار شدن از خواب

یکی از چیزهایی که بسیاری از افراد را آسیب می دهد هنگامی است که صبح از خواب بیدار می شوند و موهای خود را در آینه نگاه می کنند و با منظره ای عجیب و غیرقابل تحمل رو به رو می شوند. به هم ریختگی موهای شما پس از بیدار شدن می تواند برای شما عذاب آور محسوب شود ولی به وسیله ی برخی از روش ها می توانید از به وجود آمدن چنین صحنه ای جلوگیری کنید و به جای آن پس از بیدار شدن با موهایی خوش حالت و زیبا مواجه شوید.

 

عوض کردن رو بالشتی می تواند چاره کار شما باشد :

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) روبالشتی شما در کیفیت موهای شما تاثیر می گذارد و بهترین انتخاب برای شما می تواند روبالشتی های ابریشمی باشد. اگر از روبالشتی های نخی استفاده می کنید باید بدانید که چنین روبالشتی هایی باعث پیچ و تاب در موهای شما می شود و در عوض روبالشتی های ابریشمی موهای شما را خوش حالت نگاه می دارد و عنصر مورد نیاز موهای شما که در خوش حالتی و لطافت آن ها موثر است ( رطوبت ) را در موهای شما حفظ می کند.

ماسک مو پیش از خواب

استفاده از ماسک مو پیش از خواب :

خشکی موها باعث شکنندگی و از بین رفتن درخشندگی موهای شما می شود. ماسک های مو باعث می شود رطوبت کافی به موهای شما برسد. برای ساخت یک ماسک موی خانگی یک قاشق غذاخوری سس مایونز، آووکادو، روغن زیتون و عسل را با هم ترکیب کنید.

پس از اینکه ماسک موی خود را ساختید آن را روی موهای خود قرار دهید و پس از آن یک کلاه حمام روی موهای خود قرار دهید تا موثر واقع شود.

 

بافتن موها پیش از خواب می تواند یک راه حل مناسب باشد :

بافتن موها پیش از خواب باعث می شود تا وقتی از خواب برمیخیزید موهای شما مرتب باشد و علاوه بر آن در هنگام خواب از ریختن موها روی صورت شما و اذیت شدنتان جلوگیری می کند. البته بافتن را به صورتی انجام ندهید که موهای شما بیش از حد کشیده شود و به آن ها آسیب برسد بلکه آن ها را شل ببافید.

 

موهای خود را پیش از خواب خشک کنید :

برخی از ماسک های مو نیازمند این هستند که پیش از خواب از آن ها استفاده کنید و بگذارید تا صبح روی موهای شما بماند و شاید به اینصورت مجبور باشید با موهای مرطوب بخوابید اما اگر پیش از خواب به استحمام پرداخته اید حتما موهای خود را خشک کنید و سپس به رختخواب بروید زیرا موهای شما بسیار حساس می باشند و هنگامی که خیس باشند این حساسیت چندبرابر می شود و آن ها بسیار آسیب پذیرتر می شوند و وقتی که با موهای آسیب پذیر به رختخواب می روید باعث شکسته شدن و بدحالت شدن موهای خود می شوید.

 

شامپوهای خشک گاهی اوقات می توانند موثر واقع شوند :

استفاده از شامپوهای خشک به مقدار زیاد توصیه نمی شود اما اگر موهای شما هنگامی که از خواب بیدار می شوید بسیار چرب هستند می توانید از شامپوهای خشک استفاده کنید تا از شر چربی بیش از اندازه موهای خود خلاص شوید.

 

کش‌های موی لاستیکی می توانند خطرناک باشند :

مدل بستن موهای شما می تواند در کیفیت موهای شما تاثیرگذار باشد. اگر موهای خود را دم اسبی می بندید و برای اینکار کشش زیادی بر موهای خود وارد می کنید کاملا در مسیر از بین بردن موهای خود قدم برمیدارید زیرا هم باعث شکستگی موهای شما می شود و هم ریزش آن ها را به دنبال دارد. بستن موها با کش های لاستیکی نیز به موهای شما آسیب می زند و بر روی موهای شما ردی بر جای می گذارند. تنها در صورتی که موهای خود را بافته اید می توانید از کش های مو استفاده کنید.

 

ماساژ پوست سر :

افزایش میزان گردش خون در پوست سر شما به کیفیت موهای شما کمک می کند. ماساژ دادن سر علاوه بر اینکه استرس ها و تنش های روزمره را از شما دور می کند باعث افزایش جریان گردش خون در پوست سر شما نیز می شود. البته باید این ماساژ را طوری انجام دهید که به موهای شما آسیبی وارد نشود. برای تاثیرگذاری بیشتر می توانید از روغن های طبیعی نیز بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − پانزده =