دلمه های بعد از کاشت مو و درمان ورم صورت

دلمه های بعد از کاشت مو و درمان ورم صورت

دلمه های بعد از کاشت مو و درمان ورم صورت: با کاشت مو می توان مشکل کسانی را که دارای طاسی منطقه ای یا کم مویی هستند را بر طرف کرد. در کاشت مو با برداشتن گرافت یا تار مو از ناحیه سر و یا بانک مو و جدا سازی تار های مو از یکدیگر و در آخر انجام کاشت در ناحیه طاسی، راه حلی دائمی و درمانی برای فرد دارای طاسی یا ریزش مو به وجود آورد.

مراقبت بعد از کاشت مو

افراد قبل از انکه کاشت مو انجام دهند لازم است که اطلاعات کافی و درست در مورد انواع کاشت کسب کنند و همچنین به دنبال پزشکی متخصص برای انجام این عمل باشند. این ها مواردی است که لازم است قبل از کاشت مو آنرا رعایت کنیم تا با خیالی راحت تن به این نوع درمان ها دهیم اما علاوه بر پیگیری های قبل از کاشت مو، نکاتی را هم باید بعد از کاشت مو رعایت و از آنها اطلاع داشته باشیم مانند:

کاشت مو

داشتن سردرد پس از اتمام کاشت مو امری کاملا طبیعی است که برای برطرف کردن این قبیل سردرد ها میتوان از مُسکِن هایی مثل استامینوفن کدئین دار یا ساده و یا پروفن و دارو های ضد التهابی که استروئیدی نباشند استفاده کرد تا روند درمان و سرعت ترمیم را سریع تر سازیم.

بیمار بایستی مراقبت جدی در برابر تعریق انجام دهد زیرا با تعریق در ناحیه ای که از آن گرافت برداشته شده و ناحیه ای که پیوند روی آن انجام شده دچار عفونت های شدید میشود.

در روز های اولی که کاشت انجام شده از فرد خواسته میشود که در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرد زیرا نور خورشید به گرافت مو آسیب جدی وارد میکند.

یک آنتی بیوتیک برای شخصی که کاشت مو انجام داده تجویز میشود که این آنتی بیوتیک از عفونت و بستن دلمه ها بعد از کاشت مو جلوگیری میکند که باید آنرا تا انتها مصرف کرد.

اگر کاشت مو انجام داده اید میتوانید هر 6 ساعت در صورت نیاز 2 عدد قرص مُسکِن مصرف کنید در هنگام خواب نیز مصرف 1 قرص مجاز است.

مصرف آسپرین تا 3 روز بعد از جراحی باعث رقیق شدن خون در فرد شده و امکان خونریزی را افزایش میدهد.

کاشت مو و انجام عمل مربوط به آن ممکن است 4 تا 8 ساعت زمان ببرد و بعد از عمل به فرد گفته میشود که میتواند به انجام کارهای روز مره خود ادامه دهد اما اگر شرایط استراحت را داشت، 3 ال 5 روز استراحت کند برای او بهتر است.

چون به فرد داروهای مسکن و آرامبخش تزریق میشود باید کسی را همراه با خود در روزی که کاشت انجام می شود همراه داشته باشد که او را تا منزل همراهی کند

 

دلمه چیست و چگونگی در مان آن بعد از کاشت مو

دلمه: ممکن است دلمه های کوچکی روی سر پس از کاشت مو یعنی روز بعد از کاشت نمایان شود که در بیشتر موارد زیاد به نظر نمی آیند و افراد میتوانند با مرطوب کردن ناحیه کاشت و مراقبت ها لازم دیگر آنرا بر طرف کنند. 5 الی10 روز پس از عمل کاشت مو ممکن است شاهد دلمه هایی روی پوست سر باشیم که امری طبیعی است.

چگونه دلمه را برطرف کنیم: ژل آلوئه ورا از مواردی است که استفاده آن فرایند ریختن رخم را سرعت میبخشد.بسیار حائز اهمیت است که از شامپویی مخصوص استفاده کنید زیرا از دلمه بستن زخم در حول محور مو جلوگیری میکند. استفاده از اسپری آب یا فوم باعث میشود ناحیه کاشت مرطوب شود و دلمه ها بعد از یک هفته کاملا ریخته شوند. (شما میتوانید با اسپری سرم در شبانه روز روی ناحیه کاشت مو باعث پاک شدن سریع تر دلمه ها در آن ناحیه شوید).

 

ورم و درمان ورم صورت پس از کاشت مو

ورم: این طبیعی است که تا 24 ساعت پس از انجام عمل کاشت مو از ناحیه پیشانی تا اطراف چشم ها شاهده بروز ورم باشیم. ورم در همه افراد مشاهده نمیشود یا بسیار خفیف است و برخی دچار آن میشوند. به دلیل تزریق مداوم داروها به زیر پوست ممکن است شاهد ورم ضعیفی در ناحیه پیشانی باشیم.

بهبود ورم صورت: تا 5 روز باید از خم کردن سر اجتناب کنید که این کار باعث جلوگیری و کاهش تورم میشود و اگر نیاز بود از کمر خم شوید به طور مداوم از کمپرس یخ در ناحیه پیشانی و سر استفاده کنید و مواظب برخورد سر با سقف ماشین باشید. خوراکی هایی که تأثیر بسزای در درمان ورم دارن مایعات و آب کرفس میباشند. با مصرف کورتون به صورت قرص پردنیزولون و یا تزریق امپول دگزا متازون میتوان جلوی تورم را در حد زیادی گرفت.

 

کاشت مو به روش SUT

روش SUT بهترین و مدرنترین روش برای کاشت مو است که عوارضی مثل : درد،خونریزی، بیهوشی ، جای زخم و… را ندارد و در یک جلسه قابل انجام میباشد و نداشتن دوران نقاهت و ورم صورت از مزیت های این روش نسبت به روش های دیگر میباشد که در آنها تزریق مکرر دارو انجام می گیرد. تراکم کاشت در روش SUT، 14000 تارمو میباشد که 3 برابر روش هایی مثلFIT و FUT است.

1 دیدگاه برای “دلمه های بعد از کاشت مو و درمان ورم صورت

  1. حسام گفته:

    سلام توروخدا جواب بدین دارم دیوونه میشم. چهارده روز از کاشتم میگذره و بخاطر خارش شدید سر بعد از حمام دلمه های روی سرمو با ناخن خیلی آرام از سرم جدا کردم. توی هر دلمه ای چندتا مو بود و ریشه ای شبیه گرافت نداشتن. ریشه های خشک و تیره ای داشتن. الان که رفتم جلو ایینه دیدم سرم خالی تر شده کمی هم محل هایی که با ناخن ارام دلمه ها رو کندم پوست سرم قرمز شده.ایا موهایی که کاشتم دراومدن؟؟ یا چی..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 18 =