ترمیم مو با پلاکت درمانی یا پی آر پی PRP

ترمیم مو با پلاکت درمانی یا پی آر پی PRP

ترمیم مو با پلاکت درمانی یا پی آر پی PRP: برای تکمیل بودن زیبایی شخص، مو نقش بسیار زیادی دارد. مخصوصا در جوانان که باعث افزایش اعتماد به نفس و زیبایی ظاهری میشود و به همین دلیل است که ریزش مو در جوانان امری ناراحت کننده است که موجب کاهش اعتماد به نفس میشود. ریزش مو باعث آسیب پذیری فرد و فشار های روحی و روانی میشود که موجب تغییر در روند زندگی است. مواردی همچون ریزش موی ارثی و هورمونی از شایع ترین دلایل ریزش مو است که باعث طاسی در منطقه ای از سر میشود که با استفاده از کاشت مو میتوان آنرا درمان کرد. اما در افرادی که کمتر از 21سال سن دارند روش های مقطعی یا همان روش های تقویتی بهترین راه مقابله با ریزش مو هستند. تا وقتی که دوره ریزش مو کامل نشده است نمی توان کاشت موی طبیعی را آغاز کرد به این دلیل که ابتدا باید فرد تحت مشاوره قرار گیرد و سپس نوع ریزش و روش تقویتی توسط دکتر تجویز شود.

روش prp برای مو

نحوه کار PRP

PRP پلاسمای غنی شده از پلاکت میباشد یعنی مخفف واژه ی platelet rich plasma است. روش PRP بسیار شبیه به یک آزمایش چکاپ ساده است. در این روش درمان ریزش مو نمونه خون از فرد گرفته شده و در کیت های خاص و استاندارد و در سانتریفیوژ های مخصوص قرار داده می شود. پلاکت ها و پلاسما از نمونه خون جدا می شوند یعنی اجزای خون از هم تفکیک میشوند و قسمت مایع پلاسما از بخش جامد خون جدا میشوند. در اخر پلاسمای خون خود شخص که حالا دو تا سه برابر پلاکت بیشتر دارد بر روی سر بیمار و با استفاده از بی حسی بدون ایجاد درد در بیمار بر لایه ی درم پوست، که لایه ای از پوست است که منشاء تقویت و رشد فولیکول های مو هست تزریق میگردد. این قبیل تزریقات به تعداد بسیار زیاد، کوچک و با دقت بالا انجام می گیرند. با استفاده از روش تقویتی PRP  ریزش مویی که باعث کوچک و نازک شدن موها میشود و از دلایل طاسی است را بر طرف می گردد و باعث برگشت ظاهر اولیه مو قبل از ریزش میشود.

 

مزایای روش PRP

 • روش PRP باعث درمان ریزش مو و پیشگیری آن می شود
 • این روش باعث رشد فولیکول ها با استفاده از تحریک و جوانسازی پوست سر می شود
 • PRP در درمان ریزش موی سکه ای نیز کاربرد دارد زیرا باعث تحریک و سرعت بخشیدن رشد مو میشود
 • برای کسانی که پیوند مو به آنها توصیه نمیشود وبرای آنها مناسب نیست مانند افرادی که دارای مو کم پشت در قسمت فرق سر هستند روش PRP روش مناسبی است.
 • با استفاده از انجام تزریق در منطقه ی کاشت مو می توان به کاهش احتمال ریزش مو بر اثر شوک و استرس، کاهش خونریزی، کاهش کبودی و افزایش سرعت روند بهبودی پس از کاشت مو کمک کرد که افراد در مدت زمان کمتری نتیجه دلخواه را کسب و ظاهر بهتری به دست می آورند.
 • باعث افزایش سرعت رشد مو های کاشته شده می شود.
 • انجام این تزریق ها باعث بهبودی سریع نقاط اهدا کننده در قسمت پشت سر و جای پانچ مو می شود.

 

مضرات روش PRP

 • در استفاده از روش PRP ممکن است شاهد عفونت های زیر پوستی باشیم.
 • در این روش واکنش هاس سلولی و موهای فرد تعیین کننده هستند و فرد بیمار یا پزشک معالج نمیتوانند نتیجه را پیش بینی یا مراحل را کنترل و تنظیم کنند.
 • در این روش به علت اینکه با تزریق همراه می باشد باید درد کوچک و قابل تحملی را متحمل شد.
 • بعد از انجام تزریقات در روش PRP ممکن است عوارضی مانند قرمزی، تورم و کبودی را مشاهده کنیم که در طول 24تا 48 ساعت بعد از انجام تزریق رفع خواهد شد.

 

هزینه روش PRP

از عوامل مؤثر در هزینه روش PRP میتوان به تجربه پزشک، پیچیدگی عمل، تعدادتزریقات لازم، نوع کیت عمل، موقعیت جغرافیای کلینیک، میزان کم پشتی و ریزش موی فرد و تعداد جلسات بیشتر که برای رسیدت به نتیجه مطلوب لازم است را نام برد به طور میانگین هزینه انجام PRP در کلینیک های تهران حدود 1میلیون تومان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + یازده =