ترمیم مو بهتر است یا کاشت مو

ترمیم مو بهتر است یا کاشت مو

ترمیم مو یا کاشت مو : Hrd یک روش نوین برای ترمیم یا کاشت مو است که امروزه تقریبا با کاشت مو به روش های قدیمی جایگزین شده است. تفاوت این روش با سایر روش ها در این است که تار مو از طریق یک پروتز بدون این که جراحی بر روی پوست سر انجام شود قرار می گیرد.

از دیگر مزایای این روش این است که شخص می تواند از موی دیگر افراد که جنس و رنگ شبیهی به موی او دارند استفاده کند و لزومی به استفاده از موهای خود ندارد.

 

در ترمیم مو شخص می تواند مانند یک شخص عادی حمام کند و به کارهای دیگری مانند ورزش کردن بدون هیچ محدودیتی بپردازد. همچنین شخص می تواند این نوع مو را رنگ کند و برای حالت دادن آن از وسایل حرارتی نظیر سشوار یا اتوی مو نیز کمک بگیرد.

روش ترمیم مو در اکثر کشورها به طور گسترده ای مورد استفاده افراد مشهور و معروف قرار گرفته است و روش های قبلی تقریبا می توان گفت در حال منسوخ شدن هستند.

کاشت مو

وابستگی روح و جسم یک مسئله اثبات شده است به این معنی که اگر فرد از نظر روانی فرد سالمی باشد قطعا تاثیر مثبتی بر سلامت جسمانی او نیز خواهد داشت و بالعکس. اهمیت سلامت روانی طبق نظر روانشناسان در بسیاری از زمینه ها بیشتر از سلامت جسمانی است تا جاییکه اکثر بیماری ها جسمی افراد برخواسته از روان اوست.

متخصصان در زمینه پوست و مو برای مبتلایان به پسوریازیس، دیابت، لیکن پلان، همچنین افرادی که فشار خون بالا دارند و یا جراحی به هر دلیلی برایشان امکان پذیر نیست روش ترمیم مو را به شدت توصیه می کنند.

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) مراحل کار ترمیم به این صورت است که پس از شناخت کامل فرد سفارش پروتز به شرکت خارجی مورد نظر فرستاده می شود. این شرکت بر اساس جنس موهای پیشنهاد شده پروتز مربوطه را بر روی یک لایه کورتکس قرار می دهد. کورتکس از جنس نانو بوده و برای ساخت آن از روش نانو ارگانیک استفاده می شود. دلیل استفاده از این تکنولوژی برای کورتکس این است که در محیط نانو انواع قارچها و میکروب ها نمی توانند تکثیر پیدا کنند. در نتیجه سلامت فرد و جامعه در این روش به یک اصل تبدیل شده است.

 

بیماری تریکوتیلومانیا

یکی از بیماری هایی که ممکن است در خود ما یا اشخاص اطرافمان دیده باشیم این است که فرد در هنگام استرس موهای سر و یا صورت خود را می کند. معمولا شخص در شروع این بیماری کاملا نا آگاهانه این کار را انجام می دهد اما در صورت حاد شدن این بیماری با این که شخص کندن موهای خود را انکار نمی کند اما نمی تواند جلوی خود را بگیرید و در صورت حاد شدن بیماری ممکن است تمام موهای خود را بکند. کودکان، افراد بالغ و زنان معمولا بیشتر در معرض این بیماری هستند و در حدود یک درصد از جامعه را تشکیل می دهند.

ترمیم مو

روش های درمان

دو نوع درمان برای این بیماری وجود دارد:

1- درمان رفتار شناختی

در این روش با زیر نظر گرفتن فرد، منشا این عمل را در فرد شناسایی می کنند و زیر نظر متخصص شخص سعی می کند به جای عمل کندن موهای خود در هنگام استرس، عمل دیگری را انجام دهد. برای مثال می تواند انگشتان خود را باند پیچی کند یا موقعیت مکانی خودش را که در آن این عمل را انجام می دهد تغییر دهد و یا حتی در هنگام کندن موهایش آن را یادداشت کند. مثالی محسوس که بسیار شنیده شده است این است که عروسکی را در اختیار شخص قرار می دهند تا شخص موهای عروسک را در هنگام استرس بکند.

2- درمان دارویی

درمان های دارویی برای این بیماری بسیار متنوع هستند و در برخی موارد فرد با استفاده از آن ها به طور کامل درمان می شود. اما برخی از افراد نیز هیچ واکنشی به این داروها نشان نمی دهند. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که در این روش نیز وجو یک شخص متخصص می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هجده =