روش های درمان ریزش مو

روش های درمان ریزش مو

روش های درمان ریزش مو: ریزش مو یکی از مسائلی است که بیشتر افراد با آن مواجه هستند و عوامل مختلفی در ایجاد آن دخیل میباشند. روش های درمانی زیادی برای پیشگیری از ریزش مو وجود دارد. در ابتدا ریزش مو ممکن است زیاد خود را نمایان نسازد و با ریزش تعداد کمی از تارهای مو صورت گیرد که اغلب افراد به این امر توجه چندانی نشان نمیدهند. اما باید برای جلوگیری از این ریزش های اندک درمان مناسب را پیش گرفت و این امر را با پزشک مربوطه مطرح کرد. در اغلب اوقات پزشکان با آزمایشات وانجام معاینات متعدد بر روی بیمار، انواع داروها را در جهت جلوگیری از ریزش مو و کم شدن نشانه های آن تجویز میکنند که دقیقا با توجه به انواع ریزش و الگوی ریزش مو مشخص میشوند. از شما دعوت می کنیم با ادامه مطلب در وب سایت راچه (Racheh ) همراه باشید

 روش های درمان ریزش موی ارثی

 

علت و دلیل ریزش مو

ریزش مو امری است که تحت تأثیر عوامل مختلفی انجام میگیرد که عوامل ارثی و ژنتیکی و یا عوامل زیر شامل آن میشوند:

تغیرات فیزیکی و دلایل محیطی

  • استحمام مکرر و شستشوی نادرست
  • استفاده از مواد شیمیایی مانند دکلره و اکسیدان و مواد رنگ کننده
  • روش نادرست شانه کردن و مراقبت غلط از مو
  • استفاده از حالت دهنده های مختلف و وسائل برقی متعدد مثل:سشوار، اتو مو و …

 

بیماری ها

  • کاهش وزن ناگهانی،رژیم های مضر ،کمبود ویتامین و پروتئین
  • الگوی ریزش مو مردانه و کم کاری غدد تیروئید(آدرنال)
  • استرس و مشکلات روحی و روانی
  • بیماری کم کاری و یا پرکاری تیروئید
  • کمبود آهن و مس و بیماریهای کم خونی

 

روش های مختلف درمان ریزش مو

1- روش های تقویت مو

درصورتی که فولیکول های مو در روی سر کاملاً از بین نرفته باشند ما با ریزش موی جزئی و تراکم پایین مواجه میشویم که امری برگشت پذیر است و با مراجعه به پزشک و استفاده از روش های تقویتی و بدون آنکه احتیاج به کاشت مو باشد و تنها کمک به کیفیت کاشت مو به روش های مختلف آنرا بهبود بخشید. برخی از روش های بهبود ریزش مو شامل موارد زیر میباشد:

مزوتراپی: در مزوتراپی درمان به صورتی است که تزریق روی سر انجام می گیرد و میتوان گفت روشی کمکی و با سرعت بالاست که از روش های دیگر پیشرفته تر است. محلولی که در روش مزوتراپی از آن استفاده میشود متشکل از انواع تقویت کنندها و ویتامین ها، ماینوکسیدیل، جنسینگ و داروهایی است که باعث افزایش گردش خون بر روی سر میشوند (هورمون هایی مختص آقایان نیز در این محلول بکار برده میشود). این روش باعث قطور شدن تار مو و افزایش جریان خون در سر و نهایتاً موجب تقویت مو میشود. در روش مزوتراپی به هیچ وجه از کوتون استفاده نمیشود.

ویتامین درمانی: ویتامین درمانی باید دقیقا مطابق با دستورات پزشک صورت بگیرد که شامل استفاده از ویتامین های مختلف و مناسب برای رویش مو و تقویت مو میباشد که موجب پیشگیری از ریزش مو میشود.

لیزر تراپی: لیزر سرد یا لیزرتراپی یکی از روش های درمان ریزش مو و تقویت مو است که با سطح انرژی و جریان پایین انجام میشود که اثر بخشی بالایی دارد. در لیزرتراپی به بافت مو، تقویت و بازسازی ریشه ی آن کمک میشود و به همین دلیل است که تار های مو ضخیم تر از قبل، بدون ریزش و براق تر میشوند و این در حالی است که در این روش جراحی صورت نمیگیرد.

Prp : یکی از روش های اثرگذار بر تقویت مو است که از پلاسمای غنی شده پلاکت مشتق میشود. در prp تزریقاتی با مقدار کم و محلول درمانی باعث میشوند که رویش مو و سلول درمانی که فراورده ای خونی میباشد و به حالت استراحت رفته تحریک شود و شادابی و جوانی خود را مجدداً به دست آورد. در این روش فاکتور رشد غلیظ تر شده و در پرپشت شدن مو و رویش موی جدید اثر زیادی دارد و یکی از راه های درمان ریزش مو است که چیزی جز پلاسمای خون وارد بدن نمیشود.

 

2. کاشت مو

در برخی از افراد استفاده از روش های تقویتی برای رویش مو کار ساز نیست و بیشتر شدن تراکم مو را در پی ندارد بنابراین تنها راه برای این افراد کاشت یا ترمیم مو میباشد.

معنایی که برای کلمه کاشت مو در لغت آمده است پیوند طبیعی است. در هر فرد بسته به بانک مو و ناحیه اهدا کننده شرایط کاشت موی متفاوتی وجود دارد و در صورت متراکم بودن و قوی بودن بانک مو و ناحیه اهدا کننده، پیوند و کاشت موی بیشتری خواهیم داشت.

کاشت مو به بهترین روش:

Sut : sut یکی از بهترین روش های جدید کاشت مو و آخرین راه حل برای درمان افرادی است که از مشکل ریزش مو رنج میبرند همه ایراد ها و عوارض جانبی که در روش های دیگر وجو دارد در sut از بین رفته و عوارضی مثل درد، خونریزی، متورم شدن و آثار بخیه وجود ندارد و همچنین بدون دوران نقاهت میباشد. تراکم کاشت مو در این روش 3 برابر روش های دیگر یعنی fut و fit است زیرا تراکم آن 14000 تار مو میباشد .

روش ترمیم مو ی hrt:

به روشی که در آن موی جدید و کاملا طبیعی جای مو های ریخته و یا کم پشت را میگیرد hrt گفته میشود و به جای کاشت مو در سطح درونی بر روی شبکه نامرئی و شبیه به پوست سر به شکل تار به تار با کراتین گیاهی که ماده ای اصلی و ضد حساسیت است فیکس و یا بافت میشود.این روش کاشت به گونه ای است که مو های کاشت شده غیر قابل تشخیص با موی سر بیمار است زیرا ظرافت شبکه و جنس موها در بهترین حالت خود است و همینطور به صورت عروسکی ویا پرتغالی شکل نیست.در این روش ترمیم هیچ نیازی به بانک و تراکم موی بیمار نیست. موها در hrt رشد ناپذیر میباشند و بیمار هیچ گونه عوارض جراحی مانند درد، خونریزی و دوران نقاهت ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + هفت =