نسخه تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو

نسخه تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو

نسخه تقویت مو و جلوگیری از ریزش مو: رسیدگی کردن به موها برای برخی افراد جز اولیت های زندگی آن ها محسوب می شود و باید توجه داشته باشید فارغ از مدل مویی که دارید باید همیشه حواستان به موهایتان باشد تا موهایی باکیفیت، نرم و لطیف داشته باشید.

 

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) برای داشتن موهایی نرم و لطیف و با کیفیت می توانید از راهکارهای زیر استفاده نمایید :

نسخه گیاه دارویی برای ریزش مو

1- برای استفاده از خواص ماءالشعیر روی موها باید ابتدا اجازه دهید گاز آن خارج شود. برای اینکار در ماءالشعیر را باز کرده و در هوای آزاد قرار دهید و از آن برای شست موها و ماساژ دادن آن ها پس از استحمام و خشک کردن موها استفاده کنید و بعد از آن یک حوله روی موهای خود قرار دهید تا ماءالشعیر موجود روی موهای خشک شود و طراوت و درخشندگی خاصی به موهای شما ببخشد. ضمنا توجه داشته باشید که اگر حس خوبی نسبت به بوی این ماده ندارید اصلا جای نگرانی ندارد و به محض خشک شدن این ماده بر روی موهای شما، بوی آن نیز از بین می رود.

2- می توانید مخلوطی از برگ کوبیده چغندر را به همراه عسل و حنا برای رشد موها به کار گیرید. برای این کار مخلوط موردنظر را به کف سر خود مالیده و اجازه دهید نیم ساعت روی موهای شما بماند و سپس موهای خود را بشویید.

3- پیش از اینکه به حمام بروید از آب پیاز خام برای رساندن مواد غذایی لازم به موها استفاده نمایید تا پس از حمام درگیر بوی بد آن نشوید.

4- برای روییدن موهای سر خود می توانید از آب ترب نیز استفاده نمایید.

5- برای تقویت موها و جلوگیری از ریزش آن ها از آب شنبلیله بر روی موهایتان هم می توانید استفاده نمایید.

6- زرده تخم مرع را به همراه آرد نخود مخلوط نمایید و آن را بر روی موهای خود بمالید تا موهایی خوش حالت برای خود به ارمغان بیاورید.

7- برای داشتن یک حالت دهنده ی طبیعی از کتیرا استفاده نمایید. برای بهره بردن از این خاصیت کتیرا آن را در یک ظرف دربسته حاوی آب جوش ( نسبت آب به کتیرا 2 به 1 باشد ) ریخته و تا سرد شدن و ژله ای شدن آن صبر کنید. حالت دهنده ی شما حاضر است و می توانید به راحتی از آن استفاده نمایید.

8- برای رشد مو می توانید از ماساژ موی سر خود به وسیله ی آمله استفاده نمایید. این گیاه را ابتدا له کرده و در آب بخیسانید و سپس له آن گل سرخ، برگ آزاد درخت مرمکی و پرسیاوشان را اضافه کنید تا در رشد موهایتان موثر واقع شود.

9- استفاده از روغن ها (روغن لادن، روغن مورد، روغن پرسیاوشان، شقایق، سنبل، مصطکی، سعد، تخم کرفس، تخم چغندر، آمله ، اقاقیا، مازو و روغن عشقه ) می توانید موهای خود را لطیف نگه دارید. در میان این روغن ها روغن عشقه از بقیه موارد تاثیرگذار تر است.

10- یکی دیگر از موادی که می تواند در رویش موهای شما موثر واقع شود استفاده از روغن زرده تخم مرغ است. برای بهره بردن از این خاصیت می بایست روغن تخم مرغ را از آن خارج کنید. این عمل بدین صورت انجام میپذیرد که چند زرده تخم مرغ را تا سوزانده شدن کامل زرده آن حرارت دهید تا روغن آن خارج شود.

11- گل بابونه می تواند به عنوان یک ماده در تقویت موی سر و روشن کردن آن ها مورد استفاده قرار گیرد. برای بهره بردن از این خاصیت سر خود را با جوشانده دو مشت گل بابونه در 4 لیوان آب بشویید.

12- می توانید از جوشانده کرفس ( در صورت در دسترس بودن برگ باباآدم و برگ قان ) بعد از شست و شوی سرتان برای ماساژ دادن موها استفاده نمایید.

13- برای تقویت موهای خود از مخلوطی از آب بولاغ اوتی، یک فنجان الکل ۹۰ درصد، یک استکان آب برگ درخت قان، یک استکان آب لادن به همراه برگ بابا آدم استفاده نمایید. در صورتی که مواد گفته شده در دسترس نیست از دم کرده یک مشت مریمی و یک مشت روزمارین در 4 لیوان آب استفاده نمایید.

14- نخود نیز می تواند در تقویت موهای شما موثر واقع شود. برای بهره بردن از خاصیت نخود می توانید از گرد نخود پخته ( خمیری شکل ) یا روغن نخود استفاده نمایید.

15- برای ساخت یک ماسک موی مفید می توانید از ترکیب برگ مورد، گل سرخ، برگ سرو، تخم مرو، آمله، پر سیاوشان استفاده نمایید. برای ساخت این ماسک همه ی این مواد را با هم مخلوط کرده و در مقداری آب بکوبید تا حالت خمیری شکل به خود بگیرد. برای تاثیرگذاری این ماسک آن را شب پیش از خواب روی موهای خود قرار دهید و صبح هنگام بیدار شدن از خواب آن ها را آبکشی نمایید. برای نتیجه گرفتن پس از شستن موها از روغن مورد و یا آب برگ چغندر و خردل استفاده نمایید.

16- برای ماساژ موها می توانید از ترکیب صاف شده جوشانده گل بنفشه (چهار مثقال)، جو نیم کوب (دو سیر)، آمله نیم کوب (پنج مثقال) به همراه سه سیر روغن کنجد دوبار جوشانده شده ( تا تبخیر کامل آب موجود در آن ) استفاده نمایید.

17- برای تقویت مو و ابروهای خود از خیسانده مقداری سیاه دانه ی کوبیده شده در روغن زیتون ( برای تاثیرگذاری اجازه دهید به مدت یک هفته خیس بخورد ) استفاده نمایید.

18- می توانید برای شست و شوی موهای خود از آب جوشانده آمله ( یا آب جوشانده هلیله سیاه و یا آب چغندر ) نیز استفاده نمایید.

ابتدا پوست هلیله زرد و تخم مرغ ( دو مثقال از هرکدام ) را در ده عدد مازو و سی عدد آملاه مخلوط کرده و در داخل سه فنجان آب بریزید و به اندازه ای بجوشانید تا مقدار مخلوط مورد نظر به نصف میزان اولیه تقلیل یابد و سپس آن را صاف کنید. پس از آن کوبیده ی برگ مورد (سه مثقال)، تخم چغندر (دو مثقال)، حنا (دو مثقال)، پر سیاوشان (دو مثقال)، کندر (پنج مثقال)، تخم کتان (دو مثقال) را به آب صاف شده ای که داشتید بیفزایید و دوباره آن را بجوشانید تا تنها روغن بر جای بماند و تمامی آب آن تبخیر شود. برای تاثیرگذاری این ترکیب موهای خود را به وسیله ی آن ( صبح و عصر ) ماساژ داده و سه بار در هفته به حمام بروید یا به شست و شوی موهای خود با آب گرم بپردازید.

19- برای تقویت موهای خود و جلوگیری از ریزش آن ها می توانید از خواص نارگیل نیز بهره ببرید.

20- برای درمان ریزش موها ضماد کلم نیز می تواند پیشنهاد مناسبی باشد. پوست سر خود را نیز می توانید با سوخته کلم ماساژ دهید تا موهای ریخته شده شما مجددا رشد نمایند.

21- برای رویش موها و تقویت پیاز مو و پوست آن می توانید از آب کاهو هم استفاده کنید.

22- اگر با اختلالات پوستی مواجه هستید می توانید از روغن فندق استفاده کنید. این ماده علاوه بر این خاصیت، پوست سر شما را نیز تقویت می کند.

23- اگر با بیماری ” پسودیازیس ” مواجه شدید می توانید به استفاده از ضمادی که از مخلوط فلفل سیاه به همراه پیاز و نمک حاصل می شود متوصل شوید.

24- برای از بین بردن آلرژی های پوستی و تقویت مخاط، پوست و مو می توانید از زردآلو استفاده کنید.

25- پروتئین از عناصر اصلی تشکیل دهنده ی موی شماست و برای تامین پروتئین موردنیاز موهای خود می توانید بدین روش عمل کنید که یک قاشق غذاخوری روغن کرچک ( یا روغن زیتون و یا روغن ذرت ) را به همراه یک قاشق غذاخوری گلیسیرین و یک قاشق چایخوری سرکه انگور به 1 با 2 عدد تخم مرغ بیفزایید و پس از اینکه موهای خود را شامپو زدید این ترکیب را به موهای خود بزنید و اجازه دهید نیم ساعت روی موهای شما باقی بماند و سپس موهای خود را آبکشی نمایید.

26- برای حالت دهندگی به موهای خود و افزایش استحکام آن ها می توانید از ژلاتین استفاده کنید. ساخت یک ماسک مناسب برای موهای شما بدین صورت است که یک عدد تخم مرغ را در یک ورقه ژلاتین که در آب جوش حل شده مخلوط نمایید و از آن در کنار شامپوی خود استفاده نمایید و نتیجه ی آن را به وضوح مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − چهار =