خواص شنبلیله برای درمان خارش پوست سر

خواص شنبلیله برای درمان خارش پوست سر

به توصیه ی یکی از اشخاصی که در طب سنتی دارای مدرک دکترای تخصصی است می توان از دم کرده شنبلیله یا لعاب دانه های آن برای شفافیت پوست صورت استفاده کرد. همچنین شما می توانید با آب شنبلیله موهایی حالت دار برای خود ایجاد کنید و این ماده خارش پوست سر را نیز از بین می برد.

 

زارع شاهی درمورد شنبلیله می گوید : شنبلیله شاید برای بسیاری افراد مورد پسند نباشد ولی به دلیل فواید بسیار زیادی که این گیاه دارد آشنایی با آن قطعا می تواند شنبلیله را به جز جدایی ناپذیر سفره هایمان تبدیل کند.

شنبلیله و مو

وی اضافه می کند که بذر و برگ آن چه به صورت استعمال موضعی و چه خوراکی می تواند بسیار  مفید واقع شود. شنبلیله دارای خاصیت گرم و خشک.

از خواص دیگر شنبلیله می توان به افزایش دهندگی نیروی جنسی و ملین بودن آن اشاره کرد.

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) شما می توانید برای این که شنبلیله برایتان خوشایند جلوه کند آن را در سوپ یا آش استفاده کنید یا همچنین از آن در کوکو یا اشکنه بهره ببرید تا هم از فواید آن استفاده کنید و هم از مصرف آن لذت ببرید.

 

اگر با دلیل عدم استفاده ی شما از شنبلیله تلخی برگ آن است می توانید آن را پس از جوشاندن استفاده کنید.

شنبلیله همچنین یک ضماد خوب در طب سنتی برا جلوگیری از التهاب می باشد.

زارع شاهی همچنین می گوید که استفاده از شنبلیله در حل مشکلات ریوی نیز موثر است. برای کسانی که به دنبال راهی برای چاق شدن و دوری از لاغری زیاد هستند توصیه می شود که بذر شنبلیله را به صورت های مختلف که مصرف آن برایشان لذت بخش تر باشد استفاده کنند.

 

اگر مبتلا به خارش پوست سر هستید نیز شاهی استفاده از آب شنبلیله را برای شما تجویز می کند و برای خوش رنگ شدن پوست صورت آب دم کرده ی آن یا لعاب دانه ی آن استفاده کنید.

البته باید توجه داشته باشید که در زمان بارداری شنبلیله باید با احتیاط و تحت نظر پزشک مصرف شود و مانند هر ماده ی دیگری استفاده ی بیش از حد اثرات بدی را در پی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 5 =