راه ها و روش های رشد سریع موی سر

راه ها و روش های رشد سریع موی سر

رشد موها در افراد مختلف متفاوت است و برخی دوست دارند موهایی بلند و با کیفیت داشته باشند و این مطلب در خانم ها طرفداران بیشتری دارد و در این مطلب روش هایی را با شما در میان می گذاریم تا بتوانید توسط آن ها به بلندی موهای خود و کیفیتشان کمک کنید و رشد آن ها را افزایش دهید.

شما می توانید از مواد مختلفی که به صورت پماد وجود دارند برای رشد موهای خود استفاده کنید اما همه می دانیم که استفاده از مواد شیمیایی می تواند هم برای موها شما و هم پوست سر شما مضر باشد. اما شما باید بدانید برخی کارهایی را که در روز انجام می دهید باعث می شود تا سرعت رشد موهایتان کاهش یابد. می توانید با ترک این عادات موهای بلند تری داشته باشید.

رشد سریع مو

حرارت بالا به موهای شما آسیب می رساند

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) حرارت بالا توسط دستگاهایی که با حرارات به آرایش موهای شما کمک می کند مانند اتو و سشوار باعث می شود تا رطوبت موهای شما از بین برود و باعث کاهش کیفیت موهای شما شود. تا جایی که می توانید از این وسایل دوری کنید و در صورت لزوم محافظت کننده های مو را پیش از استفاده از آن ها را به کار بگیرید.

 

اصلاح مرتب موها

کوتاه کردن موها به افزایش سرعت رشد آن ها کمک می کند و اگر شما موهای خود را کوتاه نکنید قسمت انتهایی آن می تواند دچار موخوره شود و رشد موهای شما را متوقف خواهد کرد. پس با کوتاهی موها به سالم ماندن آن ها کمک کنید و از توقف رشد آن ها جلوگیری کنید.

 

مدل موی جدیدی را انتخاب کنید

اگر شما زمان زیادی است که به یک مدل مو پایبند هستید باید بدانید که با این عمل باعث کاهش رشد موهایتان می شوید. برای مثال اگر موهایتان را دم اسبی می بندید این کار به ریشه موهای شما آسیب می رساند و از رشد موهای شما جلوگیری می کند. پس باید هرچه سریع تر مدل موهای خود را تغییر دهید.

 

نرم کننده ها غذای مو را تامین می کنند

موها مانند بدن شما به مواد مغذی نیاز دارند و شما می توانید با استفاده از غذای مناسب آن ها که همان نرم کننده های حاوی لیپیدها و پروتئین ها هستند آن ها را تقویت کنید و از آسیب دیدن آن ها جلوگیری کنید.

 

موهای خود را با آب سرد آب بکشید

موهای شما نیاز به رطوبت دارند و از بین بردن رطوبت موهای شما به آن ها آسیب می رساند. استفاده از آب داغ پس از شستن موها رطوبت آن ها را از بین می برد و موهای شما را خشک و شکننده می کند. پس از استفاده از نرم کننده ها آن ها را با آب سرد بشویید تا رطوبت لازم در آن ها باقی بماند. با این کار علاوه بر لطافت موها باعث شوید موهایتان درخشندگی بیشتری داشته باشد.

 

از پایین به بالا شانه کنید

شانه کردن موها هنگامی که آن را به صورت درست انجام دهید می تواند مفید باشد و در غیر اینصورت می تواند به موهای شما آسیب برساند. شیوه ی درست شانه زدن موهای شما به این صورت است که باید موهایتان را از پایین به بالا شانه کنید و برعکس این حالت اصلا نتیجه ی خوبی را در پی نخواهد داشت.

 

حوله می تواند موهای شما را نابود کند

فشار با حوله به ریشه موهای شما آسیب می رساند و نباید در هنگام خشک کردن موها فشار زیادی به آن ها وارد کنید. همچنین فشاری که در هنگام بستن حوله به دور موهایتان وارد میکنید باعث آسیب رساندن به آن ها می شوید. همیشه در رابطه با موهایتان دقت بیشتری به خرج دهید و با آن ها با ملایمت رفتار کنید.

 

پوست سر خود را ماساژ دهید

افزایش جریان خون در پوست سر شما که بستر رشد موهای شماست باعث می شود که موهایی سالم داشته باشید. این جریان خون با ماساژ موهای شما افزایش پیدا می کند و به رشد بهتر موهای شما منجر می شود.

 

موارد دیگر برای

بالشت شما در کیفیت موهایتان موثر است. بالشت های ابریشمی می تواند انتخاب مناسبی باشد. موهای شما به ویتامین ها و پروتئین نیاز دارد و می توانید این مواد را با تغذیه مناسب تامین کنید. روی، آهن، ویتامین‌های ب، آ، سی و ای که در مواد خوراکی چون شیر، پنیر، تخم مرغ، مرغ، غلات، ماهی آزاد، آووکادو، اسفناج و کلم وجود دارد منبع سرشاری از این ویتامین ها و پروتئین های لازم برای مو هستند.

همواره به این نکته توجه داشته باشید که نوک موها در معرض آسیب بیشتری هستند و اگر موهای شما بلند است احتمال این شکنندگی و ایجاد موخوره بیشتر است و به مراقبت بیشتری نیاز دارید. روغن هایی چون روغن نارگیل می تواند به جلوگیری از این مساله و افزایش کیفیت موهای شما کمک کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 8 =