مژه های خود را با محلولهای گیاهی پر پشت کنید

مژه های خود را با محلولهای گیاهی پر پشت کنید

از گزینه های مناسب برای پرپشت کردن و بلند کردن مژه ها استفاده از محلول های گیاهی است که می توانید در خانه و توسط خودتون تهیه و مصرف شود .

یکی از چیز های که سبب زیبایی صورت می شود مژه ها هستند به همین دلیل مورد توجه خانم ها است و برای اینکه مژه های زیبایی داشته باشند به آرایشگاه ها رفته و مژه های مصنوعی می کارند تا مژه های بلندتری داشته باشند  و زیبای صورتشان بیشتر شود . ولی شما می توانید با تهیه محلول طبیعی طول مژه های خود را بلند کرده و  نیاز به به مژه های مصنوعی نداشته باشید پس با همراه شوید تا با این محلول و نحوه ساخت آن آشنا شویم.

پرپشت شدن مژه ها

روش های طبیعی برای پرپشت کردن مژه ها

شما می توانید نارگیل ، زیتون و روغن بادام را با هم ترکیب کرده تا به صورت یک دست در بیایند با یک برس ریمل که تمیز باشد قبل از خواب چهار تا پنج بار به مدت 5 ثانیه بر روی مژه های خود از ریشه شروع به کشیدن کنید وازلین را به مدت زمان 2 تا 3 دقیقه بر روی مژه های خود بمالید این کار باعث می شود که رطوبتی که در وازلین وجود دارد پوسته های که روی پلک ها وجود دارند را کاهش دهد علاوه بر این باعث افزایش جریان خون و رشد مژه ها خواهد شد .

از ترکیب گیاه آلوئه ورا و کپسول ویتامین E هم برای این کار می توانید استفاده کنید و این از نسخه های هست که برای کسانی که می خواهند مژه های پرپشتی داشته باشند پیچیده می شود برای ساخت این ترکیب لازم است که ژل آلوئه ورا را با کپسول ویتامین E ترکیب کرده و با یک گوش پاکن آن را بر روی مژه های خود بمالید ژله آلوئه ورا باعث تغذیه مژه ها و ویتامین E به پرحجم شدن و رشد آن کمک خواهد کرد.

 

یکی از گزینه های که دارای پیشینه تاریخی هم بوده استفاده از روغن زرده تخم مرغ است که در تقویت مژه ها و پرپشتی ابرو موثر است.

اکلیل کوهی و یا رز ماری از گیاهان معطر است که دارای خواص درمانی زیاد و همچنین نفوذ پذیری بالای است که در معدود گیاهان گیاهی این خواص وجود دارد . روغن رزماری محرک بوده و بوی نافذ و گرمی را دارد و می تواند به طور موثر بر اعصاب مرکزی تاثیر بگذارد با استفاده از این گیاه دارویی هم می توانید برای تقویت مژه ها و ابرو استفاده کرد که دارای اثری مناسب و ماندگار در صورت استفاده دراز مدت خواهد بود.

 

ساختن محلول با  استفاده از روعن کرچک و آلوئه ورا

محلولی که نحوه ساختن آن را برای شما آماده کردیم می تواند در بلند و صخیم شدن مژه ها با استفاده از رساندن مواد مغذی به آن ها موثر باشد و دیگر نیاز به کاشت مژه های مصنوعی نخواهد بود .

برای ساخت این محلول در ابتدا لازم است یک بطری مناسب و کوچک برای این کار انتخاب کنید تا به وسیله آن مقیاس اندازه را انجام بدهید ابتدا ژل آلوئه ورا با بریدن برگ از کنار و بعد  از بازکردن با دست ژل بی رنگ این گیاه را با یک قاشق خارج کنید و آن را داخل بطری قرار دهید به طوری یک چهارم بطری پر شود این اندازه برای ساختن این محلول کافی است .

اکنون  روغن کرچک به اندازه یک چهارم بطری مورد نظر بریزید روغن کرچک در کلفت و  ضخیم شدن بافت مو  موثر خواهد بود.

 

فضایی که از بطری باقی مانده است با روغن ویتامین E پر کنید این روغن برای زیاد شدن رشد مژه ها بسیار مفید خواهد بود و بعد از آن صورت آهسته بطریی که مخلوط را داخل آن ریختیم تکان دهید تا با هم ترکیب شوند.

با استفاده از یک براش ریمل که تمیز باشد به صورت شبانه مقداری از  این محلول را بر روی سطح ابروها و مژه های خود بکشید و تا صبح بگذارید روی آن باقی بماند بعد از مدت تقریباً 10 روز شاهد افزایش بلندی و پرپشت شدن آن ها خواهید شد محلول تهیه شده را پس از استفاده می توانید در یخچال نگه داری کنید .

 

استفاده از لیمو ترش برای بلند کردن مژه ها

یکی دیگر از مواد طبیعی که می توانید برای بلند کردن مژه ها از آن استفاده کنید پوست لیمو ترش است که سرشار از ویتامین های C, B ، فولیک اسید و سایر مواد مغذی هست که می تواند در رشد مژه ها کمک شایانی کند. زمانی که این ماده با روغن کرچک و زوغن زیتون ترکیب شود به تقویت خواص تقویتی و پا کنندگی روغن های مذکور کمک خواهد کرد.

 

برای تهیه این محلول به اندازه ی یک قاشق غذا خوری پوست لیمو ترش را درون یک ظرف که دربسته باشد ریخته و مقداری کافی روغن کرچک و زیتون را داخل این ظرف ریخته به طوری که پوست لیمو ترش درون این دو روغن شناور بماند. این مواد را به مدت دو تا سه هفته بگذارید به همین شکل باقی بماند  بعد از این مدت با استفاده از یک برس ریمل تمیز این محلول را قبل از اینکه بخوابید روی مژه های خود بکشید و تا صبح اجازه بدهید که روی مژه های شما باقی بماند و هنگامی که صبح از خواب بیدار شدید آن را با آب گرم شست و شو دهید این کار را برای مدت چند ماه انجام دهید به نتیجه مورد نظر برسید.

 

نکته مهم در هنگام استفاده از محلول ها

تمام روش ها و محلول های که توضیح دادیم به روشی استفاده کنید که وارد چشم نشوند با ورود آن ها به چشم باعث سوزش ، خارش و یا اشک خواهد شد و دلیل آن هست که هر چیزی که وارد چشم شود استریل نشده باشد این پیامد ها را خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + یازده =