اثر تخم گیاه شنبلیله بر ریزش مو و رشد مو

اثر تخم گیاه شنبلیله بر ریزش مو و رشد مو

نظر دکتر نصیر دهقان در مورد اثر تخم شنبلیله بر ریزش مو: استفاده از گیاهان دارویی عارضه ای نداشته و این از فواید طب سنتی می باشد با کمک طب سنتی می توان از ریزش مو جلوگیری کرد و موها را با گیاهان دارویی تقویت کرد یکی از این این گیاهان شنبلیله می باشد. دکتر نصیر دهقان راه حل های طبیعی و نحوه استفاده از این مواد طبیعی را تشریح کرده اند.

 

دکتر نصیر دهقان که از پزشکان طب سنتی می باشد در مورد درمان ریزش مو با داروهای طبیعی گفتند: استفاده از تخم شنبلیله برای جلوگیری از ریزش مو موثر می باشد و طرز استفاده از آن به این صورت می باشد که مقداری از تخم شنبلیله را در آب قرار داده تا با خیس شدن خوب نرم شود سپس موهای خود را با آن ماساژ داده و و اجازه دهید برای مدت 3 ساعت روی سر باقی بماند و روی آن را با استفاده از حوله بپوشانید و سپس اقدام به شستشوی آن کنید. این کار را تا یک ماه انجام دهید.

دکتر دهقان در مورد ریشه موها هم گفتند که شب ها ریشه موها را با روغن کرچک ماساژ داده و روی آن کلاه نایلونی قرار دهید و بگذارید که تا صبح روز بعد روی آن باقی بماند سپس اقدام به شستشوی آن کنید، در هفته هم یکبار آبلیموی تازه را به ریشه موها بزنید.

ایشان همچنان پیشنهاد کردند برای اینکه به موهای شفاف دست یابید لازم است در هفته 2 بار حمام کرده و از روغن های زیتون و بادام تلخ برای شست و شوی موها استفاده کنید.

تخم گیاه شنبلیله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 9 =