تاثیر مصرف نعناع برای درمان بیماری های پوست سر

تاثیر مصرف نعناع برای درمان بیماری های پوست سر

اگر این گیاه معجزه آسا به صورت موضعی بر روی پوست سر مصرف شود ساقه مو با سرعت شروع به رشد می کند و ریزش مو بخاطر محکم شدن ساقه مو کمتر می شود.

 

به روش های مختلفی می توانید از این گیاه استفاده نمایید مثلا به شامپوی خود اضافه نمایید یا بعد از حمام عصاره ی خالص آن را به پوست سر و موی خود بمالید طوریکه با ماساژ این گیاه به سر خود در ناحیه سر جریان گردش خون بیشتر خواهد شد و در نتیجه موجب تغذیه بهتر ریشه وساقه ی مو می شود.

یکی از روش های دیگر استفاده از عرق این گیاه است یعنی این که موهای خود را با عرق نعناع بشورید و با آن ماساژ دهید. خوردن خود نعناع نیز مانع ریزش مو می شود.

روغن نعناع برای رشد مو

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) برای درمان انواع خارش های پوستی و جدی و حتی اگزما نیز می توانید این گیاه را دم کرده و میل نمایید طریقه ی استفاده به این صورت است که ده گرم از آن در یک لیتر آب مخلوط کنید و روزی سه فنجان از آن را بنوشید.

اگر به دنبال بهترین روش و کم هزینه ترین روش برای شوره سر خود هستید مطمئنا جواب نعناع است. کافی است یکبار پوست سر خود را با آن ماساژ دهید و بلافاصله نتیجه ی آن را ببینید. البته قابل ذکر است که حنا نیز همین قدر موثر است.

 

کاربرد نعناع برای پوست و موی سر

معمولا شوره سر رابطه مستقیمی با نوع رژیم غذایی شما و تغذیه شما دارد پس حتما رژیم غذایی سالمی داشته باشید. در بیشتر موارد کمبود برخی از ویتامین ها در بدن سبب مشکلات پوستی می شوند. اگر رنگ پوست شما کدر شده است و یا این که موهایتان به اندازه ی قبل شفاف نیست و در نهایت اینکه اگر دچار شوره سر شده اید در وهله ی اول به رژیم غذایی خود توجه نمایید و آن را با مراجعه پزشک اصلاح نمایید و حتما استفاده از قرص های آهن را فراموش نکنید.

مواد معدنی موجود در قرص آهن همچون روی و منیزیم نه تنها مانع ریزش موی شما می شوند بلکه باعث استحکام آن و شفافیت پوست وموی شما می شوند و جلوی خارش پوستی را می گیرند و حالت خاص به مو و پوست شما می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + چهار =