تاثیر جوش سر بر روی ریزش مو ها

تاثیر جوش سر بر روی ریزش مو ها

تحقیقات نشان می دهد که بین ریزش موی سر شما و برخی از جوش ها رابطه ای وجود دارد.این جوش ها جوش های فولیکولیت نامیده می شود و دلیل تاثیر آن ها در ریزش مو بخاطر تغییراتی است که این جوش ها در پوست شما ایجاد می کنند.

تمامی قسمت های مختلف بدن شما بر یکدیگر تاثیرگذار هستند. برای اثبات این ادعا می توان به نقطه ای در زیر ناف اشاره کرد که بر ریزش مو موثر است. پس دیگر جای سوال نیست که چرا تغییراتی که در پوست ایجاد می شود و سبب پدید آمدن جوش های فولیکولیت می شود در ریزش موهای شما نیز موثر است چرا که رابطه ی بین پوست و مو قطعا رابطه ای معقول و اثبات شده است.

جوش روی پوست سر

جوش هایی که ریزش مو رو به دنبال می آورند

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) طبق گفته های یک متخصص پوست و مو جوش هایی که در زمان جوانی بوجود می آید و ما آن ها را به اصطلاح غرور جوانی می نامیم در نواحی مختلفی مانند صورت ، پشت بدن و یا حتی در مواردی می تواند در سر شما نیز ایجاد شود. برای از بین بردن این جوش ها روی پوست صورت احتیاط بیشتری به خرج دهید و از داروهای مخصوص صورت استفاده کنید ولی به کلی استفاده از درمان های آکنه برای از بین بردن این جوش ها موثر است.

وی همچنین اضافه کرده است که دلیل ایجاد این جوش ها در سر شما به دلیل وجود عفونت های باکتریایی است که متخصصین آن را بیماری التهاب ریشه مو ( فولکولیت ) می نامند در حالی که آکنه ها بر اثر التهاب غده های چربی در مجاور ریشه پدید می آیند.

می توانید برای از بین بردن این آکنه ها که از عفونت ها پدید می آید مانند موارد عفونی دیگر از آنتی بیوتیک ها استفاده کنید ولی توجه داشته باشید که این کار را حتما زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید.

 

جلوگیری از ریزش مو و ایجاد جوش های روی پوست سر

این متخصص همچنین بیان می کند که بهترین و ساده ترین روش مقابله با آکنه ها و فولیکولیت ها این است که شما چربی های موی سر خود را  با آبکشی روزانه ی آن ها تا حد زیادی کاهش دهید. اگر این روش برای شما پاسخگو باشد شما خوش شانس هستید و دیگر نیازی نیست که به سراغ داروهای شیمیایی که دارای عوارض هم هستند بروید. اما اگر این جوش ها به قدری پیشرفت کرده باشند که عذاب آور باشند یا مشاهده کنید که تعدد آن ها باعث تهدید ریشه ی موهای شما شود و به جای تار مو روی سر شما جوش وجود داشته باشد و از روییدن مو خبری نباشد شما به ” فولکولیت دکالوانس ” مبتلا هستید و باید طبق نظر پزشک از داروهای قوی برای درمان آن استفاده کنید.

 

همچنین یکی از دلایل دیگری که می تواند باعث ایجاد جوش روی پوست سر شما شود عفونت های قارچی می باشد که باید به آن ها توجه ویژه ای کنید.

برخی افراد ممکن است بیماری ” لیکن پلان ” را با جوش های سطح سر که در برخی موارد معمول هستند اشتباه بگیرند اما این اشتباه در تشخیص های شخصی زیان هایی را در پی دارد و می تواند باعث شود در آن قسمت دیگر مویی رشد نکند. پس برای مراجعه به پزشک متخصص در تشخیص نوع جوش های سرتان کوتاهی نکنید.
وی همچنین در رابطه با این موضوع که برخی افراد جوش های پوست و مو را بر اثر اختلالات هورمونی می دانند بیان می کند که این نوع جوش ها در مردان بیشتر از زنان است و اگر اینطور بود باید نتیجه ای غیر از این را در پی داشت و آن ها را دلیلی بر اختلالات هورمونی نمی داند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + یک =