تاثیر قهوه در بر روی رشد مو و جلوگیری از ریزش مو

تاثیر قهوه در بر روی رشد مو و جلوگیری از ریزش مو

امروزه در بسیاری از شامپوهای صنعتی از قهوه و کافئین استفاده می شود.برای دانست فایده های قهوه بر روی رشد مو با همراه باشید. همان طور که می دانید بسیاری از کارخانه ها بر تاثیر قهوه بر روی رشد و بسیاری از ویژگی های دیگر آن پی برده اند و در پی آن هستند که این ماده را بر شامپوهای خود اضافه کنند.

 

اگر شما فولیکول های موهایتان سالم باشد و چرخه ی رشد موهایتان خوب باشد طول موهای شما بلندتر خواهد شد و موهایی با کیفیت بهتر خواهید داشت. سلول های موجود در فولیکول های مو توانایی های زیادی دارند از جمله این که توانایی مونتاژکردن بافت مو و در نهایت رشد بهتر موها را به همراه خود می آورد.

تاثیر کافئین بر روی فولیکول مو

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) کافئین علاوه بر این که ذهن و بدن را شما را وادار به تحرک می کند سبب تحرک ریشه های موهای شما نیز می شود. کافئین همان ماده ای است که اغلب به عنوان یک ماده در شامپو و سایر محصول های مراقبت از مو برای بهبود بخشی به رشد مو و ساختار مو استفاده می شود.

 

تاثیر کافئین قهوه بر روی فولیکول مو

اگر می خواهید قهوه را امتحان کنید می توانید به مدت یک هفته ابتدا موهای خود را به طور معمول بشوئید و بعد آن موها را با قهوه بشوئید و شاهد رشد موها و تغذیه ی بهتر موهای خود شوید.

ریزش مو در آقایان اغلب به خاطر تاثیر های هورمون مردانه دی هیدروتستوسترون  که فولیکول های مو را د رساقه و ریشه ی مو تحت تاثیر قرار می دهد اتفاق می افتد و آقایان آن را تجربه می کنند.

 

در نتیجه این هورمون ها فولیکول های مو را در ساقه کوچک تر می کند و در نهایت از بین می رود و ناپدید می شود و باعث کچلی و طاسی سر می شود. چیزی که در قهوه وجود دارد و مانع این اتفاق می شود کافئین موجود در قهوه است.

در صورتی که از شامپوی قهوه استفاده می کنید بعد از آغشته کردن موهای سر خود با آن به مدت دو دقیقه اجازه دهید که شامپو بر روی پوست شما باقی بماند تا کافئین موجود در آن در ریشه ی موی شما جذب شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × پنج =