تاثیر استفاده از گیاه دم اسب و روغن شتر مرغ روی ناخن

تاثیر استفاده از گیاه دم اسب و روغن شتر مرغ روی ناخن

تاثیر شگرف گیاه دم اسب و روغن شتر مرغ روی ناخن: بعضی از افراد در طول زندگی با مشکل ناخن های شکننده و در بعضی موارد ترک خورده مواجه می شوند این اتفاق بیشتر برای خانم ها ناخوشایند بوده و به آن حساس هستند. برای درمان آن از محصولات شیمیایی که در فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی در انواع و اشکال مختلف وجود داشته استفاده می کنند در حالی که برای درمان آن می توانند از روش های طبیعی بهره ببرند.

 

مشکل ناخن های شکننده ناشی از خشکی بیش از حد معمول در قسمت های بستر و پوست پیرامون ناخن است. این دلیل سبب می شود که ناخن استحکام خود را از دست داده و رشد آن کاهش می یابد بعضی افراد برای ناخن های خود لوسیون هایی با قیمت های بالا تهیه خواهند کرد در حالی که با استفاده از لوسیون دم اسب و روغن شتر مرغ می توان اقدام به علاج سلامتی و مقاومت ناخن و رشد آن کرد. در ادامه این مطلب با یک روش ساده و موثر با ترکیبات طبیعی برای سلامت ناخن ها آشنا خواهید شد.

خاصیت های درمانی لوسیون دم اسب

خاصیت های درمانی لوسیون دم اسب و روغن شتر مرغ

  1. رفع خشکی پوست اطراف ناخن
  2. رفع شکنندگی ناخن ها
  3. رفع کجی ناخن
  4. پیشگیری از ترک برداشتن ناخن
  5. کمک به رشد ناخن‌های دست و پا
  6. کمک به ناخن های ضعیف و شکننده
  7. حفظ ناخن ها

 

نحوه ساختن لوسیون ناخن با گیاه دم اسب :

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) برای تهیه یک لوسیون خانگی و طبیعی به ترکیبات 60 سی سی روغن شتر مرغ، گیاه دم اسبی به مقدار 15 گرم و آب به اندازه 1 استکان احتیاج خواهید داشت برای ساختن این لوسیون طبیعی ابتدا آب را جوش بیاورید و سپس گیاه دم اسب را به صورت خرد شده در داخل آب بریزید پس از 5 الی 10 دقیقه که گیاه دم اسب دم کشید می توانید روغن شتر مرغ را به آن اضافه کنید و شعله آن را کم کرده تا آب این محلول به آرامی جوشیده و آب آن بخار شود و تنها روغن بر جای بماند. بعد از این مرحله نوبت صاف کردن آن خواهد رسید برای اینکار می توانید از یک پارچه کمک گرفته و آن را داخل یک ظرف ریخته و در یک محل خشک و خنک نگه داری کنید بدین صورت لوسیون شما آماده شده و می توانید از آن استفاده کنید.

 

نحوه استفاده و مصرف لوسیون گیاه دم اسب

در طول روز چند قطره از لوسین تهیه شده را روی قسمت های ناخن و پوست اطراف آن بریزید و آن را خوب ماساژ دهید تا جذب آن شود. این کار را در روز 1 الی 2 بار انجام دهید همچنین قبل از اینکه بخوابید هم این عمل را انجام دهید ولی بعد از گذشت پنج دقیقه دستکشی را در دست کنید و تا فردا اجازه بدهید لوسیون بر روی پوست شما باقی بماند در صبح روز بعد آن را بشویید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =