تاثیر بی نظیر سرکه سیب بر روی موها

تاثیر بی نظیر سرکه سیب بر روی موها

یک مورد مصرف سرکه سیب این است که می توان آن را برای موها استفاده نمود. ولی ذکر این نکته نیز الزامی است که پر مصرف ترین بخش سرکه سیب استفاده آن در مورد موها است. سرکه سیب همچنین برای برداشتن زگیل و حتی از بین بردن سوختگی کاربرد دارد. همه این موارد می ‌تواند مورد مصرف سرکه سیب را زیاد کند. در واقع برای از بین بردن سوختگی ها به صورت یک پاک کننده طبیعی عمل می کند.

 

استفاده از سرکه سیب برای مراقبت از موها

همان طور که در بالا گفته شد، سرکه سیب به جهت پاک کنندگی طبیعی ای که دارد و مصرف می شود. بنابر این می توان از آن برای پاک کردن موها، سالم نگه داشتن آن ها، درخشان کردن آن ها، و همچنین جلوگیری از ریزش مو و بالا بردن حجم موها هم استفاده نمود.

همچنین اگر هر یک از اعضای خانواده دچار عارضه شوره مو شده باشد می توان از سرکه سیب به جهت درمان آن استفاده نمود. زیرا سرکه سیب بهترین درمان به جای محصولات شیمیایی است. محصولات شیمیایی جدا از این که برای محیط زیست مضر هستند، برای بدن نیز عوارضی به دنبال دارند و استفاده از سرکه سیب این عارضه ها را از بین می برد.

به این صورت که باکتری ها و قارچ هایی را که پوست سر را به خطر می ‌اندازند و باعث به وجود آمدن شوره سر می شوند را به طور کامل از بین می برد. احتمالا برای تان جالب باشد ولی سرکه سیب توانایی از بین بردن شپش های روی سر را هم دارد. علت کاربرد های فراوان سرکه سیب می تواند وجود ماده ای به نام اسید آلفا هیدروکسی باشد که به صورت طبیعی در این مایع وجود دارد. همچنین می توان از آن به جهت از بین بردن بقایای محصولات دیگری که برای موها یتان استفاده کرده بودید نیز استفاده نمود.

سرکه سیب برای ریزش مو

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) وقتی شما با استفاده از سرکه سیب بقایای این مواد شیمیایی را از روی موها یتان پاک می‌کنید، موها یتان درخشان می شود. زیرا ph آن ها به حد ایده‌آلی رسیده است. شاید ندانید ولی سرکه سیب اثر قوت بخشی نیز روی روند رشد موها دارد. به این صورت که جریان خون را در زیر پوست سرتان بالا می برد و به این ترتیب اکسیژن بیشتری به موهای شما خواهد رسید و به رشد آن کمک می شود. گفته می شود به خاطر خاصیت ضد قارچ و ضد باکتری ای که دارد می تواند به جای یک شامپوی ضد عفونی کننده نیز استفاده شود.

بنابر این می توان از سرکه سیب به عنوان یک محصول جلوگیری کننده از عفونت پوست سر یاد کرد. گاهی فولیکول های سطح پوست سر به وسیله باکتری ها بسته می شوند و به مرور باعث پوسته پوسته شدن منافذ پوست سر می شود. و پس از مدتی موها دچار ریزش می گردد. ولی با استفاده از سرکه سیب می توان این منافذ را باز نگاه داشت تا دچار عارضه ریزش مو نشویم.

 

چگونه می توان از سرکه سیب به جهت درمان مو استفاده نمود؟

بهتر است سرکه سیب را با آب گرم مخلوط کنید. می توانید با توجه به نوع مو هایی که دارید از فرمول های زیر استفاده کنید:

در صورتی که مو های ضخیم و بلندی دارید آبگرم و سرکه را به نسبت مساوی با هم مخلوط نموده و استفاده کنید. و در صورتی که موهای نازک و کوتاهی دارید، بهتر است یک چهارم آب گرمی که دارید را سرکه سیب تشکیل بدهد. البته اگر دائماً موها یتان را با مواد شیمیایی صاف می کنید هم بهتر است از همین فرمول استفاده کنید. ممکن است موهای تان مجعد، فر یا ضخیم باشد. در این صورت هم بهتر است یک سوم آب گرم تان را سرکه تشکیل بدهد.

اگر میخواهید خلاقانه تر عمل کنید، می توانید به این فرمول هایی که در بالا گفته شد اسانس های خاصی هم اضافه کنید تا بوی این فرمول بهتر شود. سعی کنید وقتی حمام تان تمام می شود و بعد از این که از شامپو استفاده نمودید، حتما از سرکه سیب هم استفاده کنید.

 

تاثیر سرکه سیب روی موها

بعد از استفاده از سرکه سیب موها یتان را با آب بشویید و بعد خشک کنید ولی یادتان باشد که هرگز آن ها را در حوله نپیچید زیرا در این صورت مدت بیشتری بوی سرکه سیب روی سر شما می ماند. توصیه ما به شما این است که حتماً یک بار در طول هر ۳۰ روز از این فرمول ها استفاده کنید تا موهای درخشان تر و سالم تری داشته باشید.

اگر در پی حالت دادن مو هایتان هستید هم می توانید شانه ای را برداشته و به سرکه آغشته نمایید. حالا با شانه موها یتان را شانه بزنید و بعد دوباه شانه را به سرکه آغشته کنید. این کار را چند دفعه ادامه دهید. حدود 20 دقیقه بعد هم موها یتان را زیر آب بگیرید و بعد آن را شانه کنید. تا هم نرم شود و هم حالت دلخواه شما به دست بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =