تاثیر ماسک آلوئه ورا بر تقویت موها

تاثیر ماسک آلوئه ورا بر تقویت موها

آلوئه ورا از مفید ترین گیاهان برای تقویت پوست و مو است و از آن در صنایع آرایشی و بهداشتی به وفور استفاده می‌شود. در ادامه ۵ روش تهیه ماسک آلوئه ورا را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

سالهاست که مردم برای درمان امراض پوست و مو از آلوئه ورا استفاده می‌کنند. آب موجود در این گیاه تاثیرات مخرب رادیکال‌های آزاد را در زمان جذب آنتی اکسیدان‌ها و مواد معدنی رفع می‌کند.

 

به گزارش وب سایت راچه ( Racheh ) در سالهای اخیر از ترکیبات فعال در تهیه مواد آرایشی و بهداشتی بسیار استفاده شده است. این ترکیبات فعال باعث می‌شود که مواد آرایشی و بهداشتی عملکرد بهتری در تقویت و درمان پوست و مو داشته داشته باشند.

بهترین روش استفاده از آلوئه ورا، مصرف آن بصورت طبیعی است. شما می‌توانید ماسک های مختلفی از آلوئه ورا را به منظور تقویت پوست و موهایتان تهیه کنید.

ماسک آلوئه ورا و روغن نارگیل

۱) ماسک آلوئه ورا و روغن نارگیل:

آلوئه ورا نرم کننده و تقویت کننده است. این خواص وقتی با اسیدهای چرب ضروری روغن نارگیل ترکیب می‌شود، موها را نرم و تقویت می‌کند. آلوئه ورا و روغن نارگیل سرشار از آنتی اکسیدان، انواع ویتامین‌ها و مواد معدنی است. این مواد وظیفه غذارسانی به سلول های مو را بر عهده دارند و آن‌ها را تقویت و شاداب می‌کنند.

مواد لازم برای تهیه ماسک: ۳ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا + ۲ قاشق غذاخوری روغن نارگیل
روش تهیه: ژل آلوئه ورا و روغن نارگیل را ترکیب کنید. موهایتان را به چند بخش تقسیم کرده و ماسک را به ساقه‌ی موها بزنید. بگذارید مواد برای یک ساعت بر روی موها بماند، سپس آبکشی نمایید. این ماسک را هفته‌ای یکبار استفاده کنید تا تاثیر معجزه‌آسای آن را ببینید.

 

۲) ماسک آلوئه ورا و عسل:

مواد ضد باکتری و ضد قارچی موجود در قارچ، امراض عفونی پوست و مو را درمان می‌کند. ترکیبات موجود در عسل و آلوئه ورا یکی از قوی ترین ترکیبات در تقویت پوست و مو و جلوگیری از ریزش مو است. ترکیب عسل و آلوئه ورا تولید چربی را بدون دخالت در عملکرد غدد سباسه، تعدیل و کنترل می‌کند.

مواد لازم برای تهیه ماسک: ۳ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا + ۳ قاشق غذاخوری عسل
روش تهیه: مواد را به هم ترکیب و حسابی به موهایتان بمالید، بطوریکه تمام تارهای مو بدان آغشته شود. اجازه دهید ماسک ۲۰ دقیقه بر روی موهایتان بماند، سپس آبکشی نمایید. می‌توانید هفته‌ای سه بار از این ماسک استفاده کنید.

 

۳) ماسک آلوئه ورا و آبلیمو:

این ماسک یکی از بهترین ماسک های طبیعی برای مقابله با اختلالات PH مو است. این مواد فولیکول‌های مو را تقویت کرده و قارچ ها و باکتری های موجود در سلول‌های مو را از بین می‌برد.

مواد لازم برای تهیه ماسک: ۳ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا + ۲ قاشق غذاخوری آبلیمو
روش تهیه: مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید و به موها بمالیدو اجازه دهید مواد نیم ساعت بر روی موها بماند، سپس آبکشی نمایید. می‌توانید هفته‌ای یکبار از این ماسک استفاده کنید.

 

۴) ماسک آلوئه ورا و تخم مرغ:

این ماسک برای جلوگیری از ریزش مو بهترین راه حل است. ترکیب پروتئین‌های موجود در تخم مرغ و مواد موجود در آلوئه ورا ریشه های مو را قوی کرده و جلوی ریزش آنها را می‌گیرد. این مواد همچنین فولیکول‌های مو را تقویت کرده و رشد آن‌ها را چندین برابر می‌کند. این ماسک سبب نرمی و درخشندگی موها شده و چربی بیش از اندازه آنها را برطرف می‌کند.

مواد لازم برای تهیه ماسک: ۴ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا + ۱ عدد تخم مرغ
طرز تهیه: یک تخم مرغ را در کاسه ای بشکنید و با چنگال خوب بهم بزنید، سپس آلوئه ورا را به آن اضافه کنید. ماسک را موها زده و بگذارید نیم ساعت بماند، سپس آبکشی کنید.

استفاده از این ماسک سه بار در هفته توصیه می‌شود.

 

۵) ماسک آلوئه ورا و خاک رس:

ترکیب این دو ماده با روغن زیتون یک ماسک جادویی را می‌سازد که سلول‌های مرده‌ی پوست و مو را نابود می‌کند و جلوی ریزش مو را می‌گیرد. این مواد همچنین موجب افزایش اکسیژن فولیکول‌های مو می‌شود و چربی بیش از اندازه مو را کاهش می‌دهد.

مواد لازم برای تهیه ماسک: ۶ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا + ۱ قاشق غذاخوری خاک رس + ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون
طرز تهیه: مواد را با هم ترکیب کرده و به موها بمالید. اجازه دهید نیم ساعت بر روی مو بماند، سپس آبکشی کنید. استفاده از این ماسک یکبار در هفته توصیه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار − 2 =